Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki, ha kisbabámm...

Szerintetek ciki, ha kisbabámmal otthon vagyok, de takarítónő jár hozzánk, mert nincs időm a házat kitakarítani?

Figyelt kérdés
Sok kismamától hallom, hogy miképp oldja meg a takarítást, baba ott játszik mellette, vagy ha alszik, akkor takarít. De én ezt nem bírom, ha éjjel 2 óránként fel kell kelnem, délelőtt alig várom, hogy a baba elaludjon és én is vissza tudjak egy kicsit feküdni, du. lezuhanyzom, magamat próbálom rendbe szedni, hogy mire a férjem hazaér, ne pizsibe várjam... Mosok, teregetek, vasalok, néha főzök, de a takarításra egyszerűen nincs időm a baba mellett. Hónapokig rágtam a férjem fülét (egyébként ő nagyon sokat segített eddig is is a ház körül), és most végre takarítónőt hívtunk hetente egyszer. Nem vagyunk gazdagok, de nekem esküszöm megéri azt a pár ezer forintot, hogy tisztaság van a baba körül. Szégyelljem magam, hogy nem tudom beosztani jobban az időmet? Ti hogy bírjátok?
2010. júl. 23. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk nincs,de szerintem jó dolog a takarítónő, és ez csak pénz kérdése. Annyi jó dolgot lehet csinálni pl. wc takarítás helyett...

Jól teszed. Szerintem nem ciki, sőt.

2010. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Nálam két kicsi van. Nem ragyog a lakás, de hetente egyszer azért sikerül valahogy felporszívózni, törölgetni, felmosni.

Én nemrég szültem, nekem a főzésre nem jutott időm, ezért rendeltük az ebédet. Agusztusban apa itthon lesz, így megoldom, és szeptembertől valahogy megint megoldom, mert már nem akarok rendelni.

Nem ítéllek el, a te dolgod. De én azért valahogy csak megoldanám magam a takarítást. Biztos apa sem várja el tőled a pompát. (Csak kérdezem, hogy még mindig 2 óránként kelsz éjszaka? Az írásodból nekem az jön le, hogy már pár hónapos.)

2010. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sajnos éjjelente megint kelek, mert 6 hónapos a picim és jön a foga. Volt 2 szuper hónapunk, amikor teljesen átaludta az éjszakát, de mióta fogzik, megint ott tartunk, mint mikor hazajöttünk a kórházból :(( Éles sírás, aztán van, hogy nem is tud 1-2 órán át visszaaludni. Még mindig szoptatom, és azokon a napokon, mikor több mindent csináltam itthon, nem volt rendesen tejem, gondolom nem pihentem eleget. Ezért is vágytam annyira a segítségre. Azóta sokkal könnyebb, nem idegesítem magam mindig azon, hogy már megint takarítanom kellene, miközben majd leragad a szemem az álmosságtól. Majdnem ikrek lettek, nem is tudom hogyan bírnám... Imádom, Ő a világ közepe, de engem valahogy nagyon megvisel fizikailag, hogy éjjel nem tudom kipihenni magam :(( Ezért csodálom azokat az anyukákat, akik még a házat is szépen rendben tudják tartani akár 2 vagy több gyerek mellett is.

Szerintem a férfiak nem is tudják, milyen erősek a nők. Bár nekem még soha nem mondta a férjem, de azt már hallottam, mikor másnak mondta, hogy csodál engem, amiért minden éjjel így kitartok és nem hagyom magára a pici babánkat, mert ő nem bírna felkelni hozzá 2 óránként. :))

2010. júl. 23. 15:55
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

Figyu! Le kell sz@rni ki mit mond.

Bár nekem is tök fura, hogy valaki nem tudja beosztani az idejét, barátnőm is tök így van mint te, pedig a férj ott is sokat segít(1 gyerek van).

Nekem 2 gyerekem van különórára járok (heti 1x 2 óra) mert novemberben nyelvvizsgázom + egyetemre (jelenleg nyári szünet van).Tavaly ugyan így csináltam meg 1 másik nyelvvizsgát és emellett jut idő játékra, takarításra, mosás, főzés, sütés. Apa este 7 körül esik haza, reggel 6-kor megy el itthonról. 240 nm családi házat kell rendbe tartani + kert 1000 nm.

Nem futtatni akarom magam, bár éjfél körül ájulok az ágyba majd reggel 5-6 körül kelés.

Segítségem nincs, anyukám vigyáz a gyerekekre míg külön órán vagyok, de ennyi. Egyetemen egyéni tanrend...stb.

Nekem meg az érdekes másnak miért nem fér bele minden?!

Van, hogy én is eltervezek valamit és nem fér bele.

No problem, majd holnap.

2010. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem ciki, ha nekem lenne rá fölös párezrem, akkor hozzám is járna. Évente kétszer jön is, nagytakarítani, ahhoz én kevés vagyok egyedül. Főleg a Karácsony előtti nagytakarításhoz jön nekem jól, mert akkor ráadásul nekem vizsgaidőszak is van.

De ha azt veszem, én is megkímélem magam némi takarítástól, bár ez nem az én döntésem, de örülök neki. A régi lakásban nem volt a lépcsőháznak takarítója, itt meg van. Én örömmel fizetek több közös költséget azért, hogy ezt ne nekem kelljen megcsinálni.

2010. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Örülj neki, hogy telik rá, sokan cserélnének veled, én is:-))))
2010. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Ne foglalkozz senkivel. Örülj neki,hogy megteheted. Én sem tudom beosztani az időmet. Vállalkozásaink vannak, 2 üzlet miatt állandóan szaladgálni kell,és férjemnek van ezen kívül munkahelye. Ha ő nem tud menni, muszáj nekem az 1 éves fiammal utazgatni,árut szállítani. A lakás ezért sokszor szalad. A gyerek még 3-szor kel fel éjszaka,nappal a melegtől nehezen alszik és nagyon anyás.
2010. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Én is felvetettem ezt a páromnak, de hallani sem akar róla. Nálunk se nagyszülő, se semmilyen segítség egyáltalán.

Azt mondta, hogy a gyedet azért kapom, hogy neveljem a gyereket, főzzek, mossak, takarítsak, hiszen azért vagyok itthon vele.

Emelett kismama is vagyok.

Irigyellek egy kicsit. De azt azért elmondom, hogy 1,5-2 éves gyerek mellett még nehezebb lesz, készülj-hiszti-dackorszak, stb. Használd ki a lehetőséget, ha megadatott. Nem ciki. Irigylésre méltó.

Én is sokáig szoptattam, a mai napig nem alusszuk végig az éjszakát, de én már hozzászoktam.

2010. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem ciki, inkább irigylésre méltó :)))
2010. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó előttinek:

Nem tudom nektek lenn-e rá pénzetek és így mondott a párod nemet, de ha nekem ilyet mondott volna, asszem msánap anyucinál találta volna magát.

2010. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!