Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vonatozás babakocsival?

Vonatozás babakocsival?

Figyelt kérdés

Akinek van tapasztalata a fenti témában kérem ossza meg. Jövő héten kell mennem fiammal egy másfél órás vonat útra. Vinni szeretném a babakocsit, mivel még sétálni is kell leszallas után elég sokat.

Nekünk 3 az 1ben babakocsink van, most a sport részt használjuk, elég böszme járgány :) érdemes lenne ezért egy esernyőre csukhatót venni?

Azt olvastam hogy nem utazhat benne a gyerek. Ha nincs ulohely, akkor fogjam végig?

Hordozót már nem használok, mert nehéz a fiam, illetve hátra nem merem rakni.


2020. febr. 13. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mekkora a gyerek, és melyik vonal? az se mindegy, melyik kocsitípusba kell beszuszakolni azt a böszmét
2020. febr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
14 hónapos. Győr-Keleti. Ahogy néztem, azok a régi kék vonatok lesznek, amire nem hiszem, hogy fel tudom tenni egyedül. Ic is megy, de az határeset, nem akarok elkésni.
2020. febr. 13. 23:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 7-8 éve vonatoztam sokat kicsikkel, nem hallottam ilyet, hogy ne ülhetne a gyerek a kocsiban. Nem hiszem, hogy felállítanák. A fel- és leszállásnál mindig megkértem valakit hogy segítsen. Győrben is sokan szállnak fel, ott is biztos tudnak segíteni.
2020. febr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi rendszeresen vonatozunk, a fiúnk jelenleg 14 hónapos. Mindig összecsukom a babakocsit, mert már felszállni sem tudsz vele. Nem fér be az ajtón, a vonatkocsik magasságáról nem is beszélve. Összecsukott állapotban pedig a csomagtartóra szoktam rakni. Sosem utazott a kocsiban, így nem tudom a szabályt, de olyan pici hely van a széksorok között, hogy nem tudod ott tárolni.
2020. febr. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi erre nem is gondoltam, hogy összecsukva szálljunk fel. Érdekes lesz így is, mert kisfiam még nem tud felallni, egyedül,és menni sem. De majd valahogy megoldom.
2020. febr. 14. 06:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Hivatalos szabály: nem utazhat babakocsiban, mert nincs rögzítési lehetőség. A kalauz velünk összecsukatta a kocsit.
2020. febr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi ugyan nem vonatkozunk babával, de sok olyant láttam már a vonaton, hogy babakocsiban utazott a gyermek. A kalauz egyik esetben sem szólt. Akkor most hogy is van ez? Kicsit engem is érdekel a válasz, mert a jövőben tervezünk vonatozni kislányunkkal.
2020. febr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vigyél egy hordozót, és szállj úgy fel, hogy rád van kötve/csatolva, és kézben viszed a babakocsit.
2020. febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7, úgy ahogy írtam (6). Beütöd a Google-be, kidobja a MÁV szabályzatot. Az, hogy ki mit tart be belőle, melyik kalauzt érdekli, lényegtelen, ha nem ennek megfelelően készülsz, meglepődhetsz.
2020. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én pont Győrből vonatoztam régebben, bár Sopron felé.

Ha a vonatra nem tudod feltenni, hogy mész ki a peronra? Minimum 2 lépcsőzés, mert csak aluljáró van.

Volt, hogy benn hagytam a babakocsiban a gyereket, ilyenkor mellette álltam, de legtöbbször kivettem, mert nem maradt volna el. Ilyenkor ölbe vettem, a babakocsit lerögzítve a közelben hagytam, azaz úgy ültem, hogy rálássak. (Fél kézzel lehet nem csukod össze, de ha menetirányra merőlegesen teszed és lerögzíted a kerekeit, szerintem csak extrém esetben mozdul el.)

Szerencsére a Keletinél sokan szállnak le, biztosan lesz időd és segítséged leszállni, de azért idejében cuccolj vissza a kocsiba!

Hogy mennyi hely lesz, azt nem tudom, kérdezz utána, a Sopron vonalon már régen is fényévekkel jobb kocsik közlekedtek.

2020. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!