Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy nem érzi egy nő kilenc...

Hogy nem érzi egy nő kilenc hónapig, hogy ő terhes, és mint valami kívülálló szembesül azzal, hogy ő most anya lesz?

Figyelt kérdés

[link]


Már többször olvastam ehhez hasonló hírt, külföldről is, de csak én nem értem?


2020. febr. 15. 06:33
 1/7 LeniDavisJr ***** válasza:
3%
Hazudik
2020. febr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem éli át, annak elképzelhetetlen, de ezekben a nőkben van egy olyan erős lelki gát,ami nem hagyja tudatosulni a tüneteket. Azért nem vesz róla tudomást, mert nem akar, és az agya még azelőtt eltünteti/átdolgozza ezeket a testi információkat, mielőtt tudatosan elgondolkodhatna rajtuk.


Ezzel együtt eléggé ritka, hogy egy nő nem veszi észre, hogy terhes, és a média sokszor felfújja az ilyen eseteket, vagy újakat találnak ki. Attól, hogy egy nő nem akarja a gyereket, még nagyon kicsi az esélye, hogy nem veszi észre a saját terhességét.

2020. febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt munkatársam, aki kikérezkedett az üzemorvoshoz hogy nagyon fáj a hasa, az üzemorvos meg megállapította ,hogy vakbele van és azonnal kórházba kell vinni.Kijött a mentő bevitték az kórházba és másnap mondták, hogy megszült a csaj.Mi meg néztünk ,hogy aztán hogy? Erősebb testalkatú csaj volt, de nem mondtad volna meg róla, hogy terhes.Senki se tudta otthon se náluk, se a férje, se a szülei.Első babájuk így született.Elképzelni nem tudom,hogy ez hogy jött össze, de van ilyen.Én a magam tapasztalatai alapján elképzelni nem tudom, hogy a baba rúgásait hogy nem lehet észrevenni.
2020. febr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés tegnap is megjelent itt.


Ez nagyon összetett dolog.


Annak, aki vár egy babát.. már minden pms tünetet is terhességnek vél tuti elképzelhetetlen ( ez nyilván a másik véglet)


1. Nem mindenkinek nő a hasa, vagy csak nem feltűnő.

Egyik barátnőm velem együtt 39 hetes terhes.. meg nem mondod, hogy terhes...

Persze látszik, hogy hízott ( kemény 6 kg-ot)

De semmi terhes hasa nincs.. csak mint aki “puhos” lett


2. Sokaknak semmi vagy alig menstruációjuk van, általában van is valamilyen hormonproblémájuk, ami miatt nem szaladgálnak orvoshoz már

Vagy szoptatnak

Vagy felelőtlenül kijelentett “nem is vagy csak segítséggel lesz gyerek” az orvosoktól



3.

Ssokszor ezek miatt teljesen elfojtják

Észre sem veszik a tüneteket.



Nekem 3 olyan ismerősöm van, ahol nagggyon későn vette észre.. mindegyik esetben a környezetben sem tűnt fel / nekem sem!/



1.

évek óta kezelték, nem volt menstruációja, telt volt, teje csepegett már előtte id

3. Gyerek

7. Hónapban vette észre, amikor mondta a dokinak, hogy ez már nem normális

Volt meglepi


2.

Nagyon fiatal volt, valószínűleg erős lelki gátak voltak benne, vérzett is, nem is ő neveli a gyereket

26 hetesen éves kontrollon vették észre


3.


Szintén 24-26 hetesen az anyukája kérdésére gondolkodott el.


Nuvaringet pár nappal késve tette fel..

Amúgy is rendszertelen vérzése volt.


Én azon a héten is, amikor kiderült találkoztam vele.

Semmi nem látszott rajta, mármint az nem, hogy ennyire előrehaladott, pedig 47 kg 156 cm lány.

Megállapítottam, hogy felszedett pár kg-ot.. de annyi pont előnyös volt neki..


Kiderült, 1 hétre rá óriáshasa lett kb

Utána sem nagyon érzett magzatmozgást


Utóbb azt mondja boltak tünetei, de semmi különös


Letette a cigit... nem kívánta


Alkoholt sem / lánybúcsún is voltam vele.. panaszkodott h alig eszik és hízik...


Hónapokkal előtte pedig volt hányingere

De épp vizsgaidőszakban volt


Szóval pl 7. Hónapban teljesen érett csecsemőt lehet szülni ugye

2020. febr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%

Számomra elképzelhetetlen, ha vki 9 hónap utan azt mondja nem tudta, nem vette eszre. Rá lehet fogni a pszichés prblémákra, de ezek a nők egyszerűen nemtörődöm, tudatlan, buta valakik. Én elvenném tőle és oda adnám egy örökbefogadó párnak, akiknek van eszük. 9hónapig veszélyeztette a magzatot. Hiszen egyszer sem járt orvosnál.

Persze ilyenkor 20 indokot is felsorolnak, jajj mert el van hízva, hormonális baj stb... hagyjuk könyörgöm!

2020. febr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Két lombik terhességem volt eddig: egy iker, és egy 'sima'.

Egyikkel sem voltak tüneteim, így akkor azt mondtam, hogy már értem, ha valaki nem veszi észre ez alapján korán, hogy terhes. Persze az érzésen kívül még ott a menses kérdése is, de az tényleg sokaknál lehet kaotikus, ami nem ad gyanakvásra okot. De! Ezt max. a 14-15. hétig tudom elképzelni reálisan, utána már nem igazán, mert onnantól nekem már egyértelműen látszott is - ha valaki túlsúlyos, akkor mondjuk emiatt még nem gyanakodhat-; és azért a méhemen már éreztem, ahogy nő, húzódnak a szalagok, időnként keményedek... stb. A magzatmozgásokat is éreztem 16 és 18 hetesen.


Viszont kórházban dolgozom, és előfordult nálunk, hogy a kislányával feküdt bent nálunk az anyuka. Szocálisan meg mindenhogyan hátrányos helyzetűek, ápolatlanok voltak, az anyuka állandóan bagózni járt, a kislányt 1 hétig kellett csutakolni, tetvetleníteni, hogy operálható állapotban legyen a higiéniát tekintve...

Nos, az anyuka hajnalban kért egy görcsoldót, mondván görcsöl a hasa; majd 1-2 óra múlva odaszült egy babát... Szám szerint a 6.-at...


Mi nem láttuk rajta, hogy terhes, de molettebb testalkat volt. Ki tudja, így kívülállóként, hogy változott-e az emúlt időben?! Saját bevallása szerint ő sem tudta, hogy terhes. A babáról nem tuduk, hogy koraszülött lett-e, de nagyon pici volt. Otthagyta a kórházban.

2020. febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Az agy hihetetlen dolgokra képes. Ha léteznek személyiséghasadások, hallucinációk, stb akkor egy terhességet is simán el tud titkolni vki saját maga elől is. Vagy csak hazudik.
2020. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!