Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom terhes, szertnénk...

A párom terhes, szertnénk családot alapítani mind 2 en dolgozunk. Melyik bank adna nekünk hitelt?

Figyelt kérdés
A gond az hogy munkás szálón élünk mind a 2 en és egyikünknek sincs othona. Nagyszülök is kizárva. Albérleten gondolkozom vagy lakás hitelen a lényeg hogy utcára nekerüljünk. Bármilyen vélemnyt szivesen olvasok

#MicsinÁljunk
2020. jan. 29. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Ez érdekes kérdés. Rendesen be vagytok jelentve? Bejelentett, hivatalos lakcímetek van?

Valamint azt nem értem, hogy ha eddig csak a munkásszállón éltetek, hogyan lesz egyszerűbb egy babát és albérletet, hitelt fizetni?

2020. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Én egyelőre albérlettel próbálkoznék, amíg el nem dől hol, mikor és milyen hitelt tudnátok felvenni. Ez eltérő, lehet több bankhoz is be kell mennetek. Meg ugye, ha saját lakást akartok, az sem 2 nap... Meg kell találni a megfelelőt, amire hitelt kaptok, de a hitelelbírálás is több hónap lehet. Szóval ez akár félévig vagy tovább is elhúzódhat. Úgyhogy inkább albérlet, de avval is számoljatok, hogy az sem olcsó és szinte mindenhol legalább 2 havi kauciót elkérnek.
2020. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is előbb albérletbe menjetek.
2020. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem fogok hazudni, kicsit felhúzott ez a kérdés... Szerintem felelőtlenség rendezetlen anyagi körülmények közt gyereket vállalni.


Szerintem először albérletbe menjetek. Legyen megtakarításotok, mert a bank se ad puszira hitelt. Ha ez nem jön össze, akkor sajnos mivel alkalmatlanok vagytok a gyerek nevelésre, állami gondozásba fogják venni a gyereket.

Ha még van lehetőségek szerintem gondoljátok át mégegyszer ezt a dolgot mert egy ártatlan élettel szúrtok ki.

2020. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Munkásszállón éltek, gondolom nem keresitek gennyesre sem magatokat. gyakorlatilag senkire nem számíthattok.

Akkor fordítom: a semmire szültök, pénz és kilátások nélkül majd lesz valami alapon.

Hát gratulálok.

Súgom halkan egyik bank sem fog hitelt adni a semmire.

Még az önrészt sem tudjátok kifizetni.

2020. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Respect
2020. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Önerő nélkül egyik sem.

A lakásvásárlás sem csak annyiból áll, hogy a lakás árát kifizeted. Ügyvédi, közjegyzői, földhivatali költségek, egy festés minimum kell egy használt lakasnál, berendezés...stb.

2020. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is egy olcsóbb albérlettel kellene kezdenetek. Aztán majd meglátjátok, hogy jöttök ki majd anyagilag. Lényeg, hogy dolgoztok!
2020. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A külsős cégünk támogatná nekem az albérletet 50 ezer forintal a páromat viszont szerintem át kell hogy vegye a gyár. Amin gondolkozom melyik bank adhatna leglább 400 ezer forintot kettőnknek hogy legalább a kauciót kitudjuk fizetni és az az havi bérletet. Álandó lakcimem csak nekem van.
2020. jan. 30. 00:31
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Jajj... Hát őszintén, én is ideges lettem hirtelen. A semmire szülni..?


Mindenesetre, rokonok nem tudnak segíteni?

Mennyi idős terhes a párod?


400 ezret pl személyi kolcsonnel is fel tudtok venni, de ugye havonta azt is fizetni kell, nem csak az albit.

És akkor ott a baba havi költsége is, az oltasokat is némelyiket fizetni kell, pl a bexsero 30 ezer forintba kerül..


Én úgy oldanam meg, hogy ha még van idő a szülésig, hogy a fizut szépen raknam félre és abból ki lehet fizetni az albi előleget, ketten biztos megkerestek annyit, hogy egy havi fizutok elég lenne. Keressetek minél olcsóbbat, egyszobas vagy garzon is elég.

Én kölcsönre, hitelre nem vállalnék gyereket, sose tudni milyen kamatváltozások lesznek


De nem értem én se, ennyire 0-án vagytok, miért vállalatok még a babát. Raert volna ha már megvan az albérlet.

2020. jan. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!