Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák, akkor is szakítanátok...

Anyák, akkor is szakítanátok a párotokkal ha az apához kerülne a gyerek?

Figyelt kérdés

Amennyiben nem ilyen lenne a rendszer mint hazánkban hogy alanyi jogon az anya élvez elönyt akkor is ilyen vehemenciával vállnátok el parotoktól abban a tudatban hogy a törvenyben előírt láthatást kapnátok meg? Po kéthetente 1 hétvége és a szünetek fele?


Vagy akkor egy picit átgondolnátok hogy milyen rossz lehet a másik félnek?


Főként az ártatlan apákra gondolok itt aki a női oldal miatt veszíti el a párját és családját és kiszurják a szemét ezzel a minimális "látogatással"



2020. febr. 16. 10:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
El sem jött a gyerekelhelyezési perre, mert éppen Brazíliában volt az új barátnőjével. A helyzet az, hogy az apák 90 %-a nem is kéri a gyerek nála való elhelyezését, és kétségbe lenne esve, ha egyedül kéne nevelni és rá hárulna az összes felelősség. Egy pasit ismerek, aki szerette volna, ha nála helyezik el a gyereket, de csak azzal a feltétellel, ha anyuka megy érte az oviba minden nap, mert ő nem ér oda 5-re. Ahol pedig at apa normális apa, ott általában nem kéthetente kapja meg a gyereket, hanem gyakrabban, mivel a szülők meg tudnak egyezni. Igaz, a nővéreméknél mikor lett új feleség, mert nem volt olyan fontos gyakrabban látni a gyereket, mert az új nő hisztizett miatta.
2020. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%

"Azok az "apák" szokták csak "elveszíteni" a gyerekeiket, akik nem is tartanak igényt rájuk és csak a külvilágnak adják elő a szegény szerencsétlent."


Akkor mondom az ellenpéldát. Férjem elveszítette a gyerekeit, akiket kéthetente lát és múltkor mikor a két hét között is el akarta vinni őket, közölték a gyerekek, hogy de hát múlt héten voltunk. A kezdetekben kb 10-12 napot töltöttünk együtt. Ám annyira más életük volt ott meg itt, plusz az anyjuk és az ő új párja (akivel megcsalta) mindent megtett azért, hogy ne akarjanak jönni. Csak hogy érzékeltessem: A kicsi olyan szinten anyamatrica most 8 évesen is, hogy a saját lakásukban nem mer egyedül, az anyja nélkül felmenni az emeletre. (Régebben még rosszabb volt) A nagyobbik, a 12 éves meg már szarik bele, hogy az apjával legyen. Ő a haverokkal akar lenni meg naphosszat telefonozni meg számítógépezni. Nálunk ezt nem lehetett korlátlanul. Otthon lehet. Persze, hogy otthon akar maradni, ahelyett hogy jönne, mert kényelmes.

Tehát nem minden fekete és fehér. A férjemnek nagyon is lenne igénye rá, hogy a gyerekeivel legyen. Ám bele kellett törődnie, hogy nincs rá akkora igény, mint ő gondolta. Ezen kívül, aki nem ismeri őt és mondjuk csak ezt olvassa, azt gondolhatja hogy nem jó apa és ezért történt mindez. A világ legjobb apája lenne, ha a körülmények másképp alakulnak és az exe minimálisan csak, de segít ezt átvészelni, ahelyett hogy direkt saraz.


És igen egy kapcsolat elrontásához két ember kell. Csak mi van, ha kommunikáció már csak akkor van, amikor a folyamat visszafordíthatalan, merta másik megbeszélés nélkül eldöntötte, hogy ennyi.

Ezek sokkal összetettebb dolgok, mint hogy bárki két mondatban ítéletet mondhasson két másik ember kapcsolata felett.


És hogy a kérdésre is válaszoljak.

Előbb beszélnénk a problémákról minthogy odakerüljünk, hogy már nem bírjuk. De ha tételezzük fel, hogy kilátástalannak ítélném a kapcsolatot, csak a gyerek miatt nem maradnék benne.

2020. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%

Ha egy gyereknek és egy szülőnek valódi kapcsolata van, nem fog megvesztegetésnek bedőlni. Anya vagyok, ha a gyerekem egész nap cukrot ehetne és mesét nézhetne, akkor is hiányoznék neki, ha nem is pár óra vagy egy nap után, de lefekvéskor vagy reggel eszébe jutnék, az biztos.


Én is jobban szerettem máshol lenni, semmilyen normális kapcsolatom nem volt a szüleimmel, csak ők hitték, hogy van, és a rokonoknál hawaii van. Nem volt. Fel kellett sepernem, gyümölcsöt szednem, de volt egy csomó nasi az igaz, de azért volt ott jobb, mert nevettek, meghallgattak, meséltek, számított a véleményem, hagytak teret, de mégis volt valaki mindig, aki számontartotta a dolgaimat.


Utolsó, ha a gyerekek nem bírják az apjukat, az pocsék apa! Régen is, és most is, csak nem akarod észrevenni(vagy te is rossz szülő vagy, ezért nem látod). Biztosan nincs gyereket, ha ezt nem tudod.. Az a feltétel nélküli szeretet, ami a gyerekekben adott, és mindenfajta bántás ellenére is sokáig meg an, azt nagyon nehéz, éves eltávolodás, elridegülés és bántás kell hozzá, hogy megszűnjön, egy szülőt ne igényeljen a gyerek, ehhez nagyon sok és súlyos dolognak kellett történnie.


Egy 12 évesnek pár nap után mindenképp vágynia kell a szülei társaságára, ha nem vágyik, a kapcsolat rossz a szülővel, és erről minden esetben a szülő tehet, egy gyerek sem felelős a tetteiért, nem beszámíthatóak sem törvény előtt, sem erkölcsi értelemben sem

2020. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem.Akkor maradnék életem végéig vele, elviselvén, hogy szanaszét csal...

Vagy egy ilyen rendszerben talán több eszem lett volna...

2020. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#13: van közös gyerekünk. Tudom milyen apa. Látom és láttam akkoris. Nem élsz itt, nem látod a viszonyokat. Kijelenteni, hogy pocsék apa egyszerű ítélkezés. Én annyit csináltam, hogy leírtam, hogy ilyen is van. Az, hogy ze nem tudod elképzelni az megint egy más dolog. Mi se tudtuk elképzelni. Nem vitaindítót akartam, csak leírni, hogy nem minden fekete és fehér. De látatlanban ítélkezni könnyebb. Kár volt hozzászólnom.
2020. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Van ilyen, engem teljesen elhanyagol a párom amióta megtudta hogy terhes, nyilván mindennel próbáltam vedeni hogy pl nehéz a terhesség , trimeszterek, szülés , kisbaba nevelés mindennel.


Viszont senki ne magyarázza meg nekem hogy lassan 2 éve nem volt neki 5 perce hogy foglalkozzon velem is és nem volt... ezért írtam hogy ártatlan apák mert az hogy ezt tette a kapcsolatunkal az egy dolog de az hogy emiatt a családomat veszítem el az már nem normális és a kisfiam pedig vele marad/t és ez nem az én döntésem volt hanem ez a törvény, közös felügyeletet sem kaptam meg mert még csak 1 éves lesz.


Az egyik legszebb időszakából maradok ki és a szomszéd sarki közértes is többet láthatja....


És nem láthatom többet mert.



Persze amikot xyz okok miatt az apa elzárta az anya elől a 2 kislányt és az anya csak hébe hóba láthatja a gyerekeit az hajjaj hiradóba való történet volt és az ország felháborodott rajta....



Ez napimint nap megtörténik férfiakkal de őket a kutya nem érdekli...

2020. febr. 16. 22:23
 17/18 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon sajnálom kérdező, mert sajnos az borítékolható hogy nem lesz olyan a kapcsolatod a fiaddal, mint lehetne ha együtt laknátok. És ez megváltoztathatatlan. El kell fogadnod és elengedned az érzést - nem a fiadat. Ott tegyél meg mindent, de másfelől ne áldozd be a saját életedet. Egy idő után eljön, hogy te is ismerkedsz majd. Plusz gondolom ha elég nagy lesz lehet kérvényezni a közös felügyeletet.
2020. febr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Savlekotő ***** válasza:
Legtöbb apuci örül ha megszabadul a gyerektől mert csak baxxni akartak kényelmesen,a cseléddel..
2020. dec. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!