Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik sokat vaciláltak, hogy...

Akik sokat vaciláltak, hogy legyen e második gyerek hogyan döntöttek és miért?

Figyelt kérdés

2020. febr. 12. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Szeretném követni, ha lehet :) Mert mi is ezen dilemmázunk. Úgy érzem nem tudnék két gyerekkel boldogulni, mintha egyik a másik rovására menne :( persze elhiszem, hogy biztos nem így van, de elképzelni sem tudom magam két gyerekkel. Viszont nagyon szeretném ha a kislányom nem egykeként nőne fel, és nagyon húz a szívem mégegy gyerekért. Olyan jó volt átélni a terhességet, a szülés csodáját, látni felcseperedni őt is. Nem tudom...
2020. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Mi mindketten egynél vagyunk és nem szerettük volna ugyanezt a fiunknak. Most 3 hetes a pici, nem mondom, hogy könnyű így kettővel, de szerintem hosszú távon sokkal jobb lesz így nekik.
2020. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a párom szeretett volna nagyon. Én féltem tőle, de jó döntés volt. Könnyebb is volt a másodikkal és tényleg jó a nagyobbnak, hogy van tesója, nagyon jól elvannak.
2020. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem 3 éves a kisfiam és egyre jobban vágyok még egyre, de nem tudom, hogy bírnám nagyon eleven még most is a fiam. És őszintén az állandó éjszakázást nagyon nehezen viseltem. Meg nekem közbe szól az is, hogy jelenleg nincs munkahelyem így oda kéne arra is figyelnem, hogy ne csak gyest kapjak végig mert az semmi
2020. febr. 12. 09:29
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Előző vagyok, egykék* vagyunk, az autocorrect átírta :)
2020. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Az elsőbe majdnem belehaltam, majdnem két év volt, mire felépültem, és csak rá még egy mire megszólalt egy hang, hogy "talán...". A férjem sem tudta eldönteni, hiszen átélte, hogy esetleg egyedül marad. Aztán mégis belevágtunk, azt hiszem azért, mert még mindig jobb volt ez, mint azon filózni egy életen át, hogy "mi lett volna ha". Most igazából kicsit sajnálom, hogy nem fért bele három :), részben azért, mert sokat tököltünk mindegyik előtt.
2020. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon könnyű terhességem és szülésem volt, de az első 3 hónap maga a pokol, pedig nem is volt hasfájós.

7 hónapos a fiam. Annyira nehezen indult a dolog, hogy azt mondtam, sose akarok több gyereket, és igyekeztem az emlékezetembe vésni, hogy mennyire iszonyatosan szarul voltam az első 3 hónapban. Ciki vagy sem, én nagyon nehezen boldogultam, és elég mély depresszióba is csúsztam a kialvatlanságtól. Aztán 3 hónapos korában mintha elvágták volna, és azóta nagyon könnyű vele, és iszonyúan élvezem a babázást. Azóta már felmerült a gondolat, hogy talán egyszer mégiscsak bevállalom még egyszer.

De most ott tartok, hogy legfeljebb akkor, ha a fiamhoz már nem kell kelni éjjel. Majd ha ovis lesz. 2 picivel én nem bírnék, ismerem a határaimat. Mostanában sokat hallani, hogy jó kis korkülönbséggel szülni, és majd így tudnak játszani stb. Hát jó, az anyjuk meg diliházban köt ki :D

2020. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a nagy 6 éves volt, amikor úgy éreztük készen állunk egy babára.

Nem feszültünk rá, nem terveztük be hogy na most akkor terhes akarok lenni, az első 1-2 védekezés nélküli együttlétből meg is fogant a pici. Nem ért váratlanul, de azért meglepődtem. Nem mondom hogy egyszerű, de nagyban könnyíti a dolgot az, hogy a nagy már 8 éves, úgy ahogy önálló... Ha én altatok, etetek, megérti és addig elvonul a szobájába stb. Kisebb korkülönbséggel nem biztos hogy be mertem volna vállalni. :) Ha az ember halogatja, hogy majd, majd jövőre jobb lesz a helyzet, stb, soha nem lesz jobb, kár a megfelelő időre várni.

2020. febr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 évig vacilláltam rajta. Most nem részletezem miért nem akartam. Traumatikus szülés, szülés utáni depresszió, stb. Aztán eldöntöttem, hogy nem lesz még egy. Nagy volt már a fiam, mi egyre idősebbek, úgy éreztem nincs erőm ezt újra végigcsinálni. Aztán bumm, teherbe estem úgy, hogy arra csak matematikai esély volt. Egy percre se bántam. Míg vacilláltam végig az volt a fejemben, hogy olyannal még nem találkoztam aki megbánta, hogy szült, viszont olyannal aki megbánta hogy nem szült még egyet, olyannal rengeteget.
2020. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Lett végül. Az tartott vissza, hogy az első terhesség végén sok komplikáció volt, és féltem/féltünk. Aztán ahogy telt az idő, a kislányom 2 éves kora körül egyre jobban vágytam újra babázni. Az apja ekkor még nem, neki még kellett idő, 8-9 hónappal később mondta, hogy ő is vágyik még egyre. Gondolkodtunk sokat, elmentünk orvossal konzultálni is, hogy vajon mekkora eséllyel lenne gond megint. Ő elmondta, hogy minden terhesség más, nem biztos, hogy megint ez lesz, de ha igen, akkor azért lehet kezelni a helyzetet. Meggyőzött, egyből össze is jött a kisfiunk, ez a doki lett a választott orvos. Sajnos volt gond ismét, ugyanaz, ugyanúgy, de az orvosom teljesen jól kézben tartotta a dolgot, így a kisfiunk is épségben megszületett.

Ő most 13 hónapos, sosem bántuk meg, egy hihetetlenül cuki, bújós kisfiú, örülünk, hogy bevallaltuk. A nővére is nagyon szereti, nem volt nehéz megszokni, hogy ketten vannak, tök flottul ment minden. De mivel a komplikációk láthatóan visszatérőek, és borzasztó stresszes volt így a terhesség, harmadikat már nem merünk vállalni, pedig kedvünk lenne még egyhez kb. 2 év múlva. Félünk, hogy akkor már nem lenne ilyen szerencsénk, és nagyobb baj lenne, úgyhogy örülünk a meglevő kettőnek.

2020. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!