Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járt már így valaki? A védőnőn...

Járt már így valaki? A védőnőnél jelentettek gyerekbántalmazás miatt.

Figyelt kérdés

A védőnő délután váratlanul felhívott, hogy otthon vagyok-e, mert kb negyed óra múlva jönne, ugyanis a védőnői szolgálathoz tekefonált az egyik szomszéd, hogy attól tart, bántalmazom a gyereket, mert éjjel-nappal fájdalmasan sír és kiabálja, hogy"anya ne".

Természetesen ez igaz is, 1,5 éves kisfiam napok óta lázas és taknyos. Mind az orrszívád, mind a gyógyszerek beadása egy tortúra. Le kell fognom és erővel kiviteleznem ezeket. Alighanem ezt hallja valamelyik szomszéd (van tippem, hogy melyik)

A védőnő biztosított arról, hogy nem feltételez semmi rosszat, de muszáj kijönnie, mert bejelentés érkezett.

Rém kellemetlen volt. Itthon vagyok két beteg gyerekkel, szalad az egész lakás és már maga a tény, hogy ilyen felmerült.


2020. febr. 18. 17:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
Elhiszem, hogy kellemetlen, de jobb ha valaki jelent ilyet, minthogy nem. Ugyan hány és hány tragédiánál hallottuk "nem gondoltuk volna róla"...
2020. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%
Ti normálisak vagytok most komolyan? Azért mert valakinél előfordt, hogy nem figyelt senki, örülnöm kéne, hogy a kretén szomszéd rámhívja a gyámügyet? Ez kb olyan, mint hogy van egy kotnyeles szomszédod aki feltöreti a lakásod ajtaját a tűzoltókkal mert épp nyaralsz és nem hallott felőled napok óta... Te meg örüljél...
2020. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

Itt igazából szerintem elméleti dilemmáról van szó. Megengedhető-e, indokolt-e a szomszédok egymás utáni kémkedése, bagatel dolgok felfújása, a hivataloknak a polgárok magánéletébe való ilyen mértékű beleszólása azért, hogy elkerüljünk évi 1-2 tragikus esetet.

Nehéz kérdés. Szerintem nem, de sokan vannak, akik szerint igen. Én úgy gondolom, hogy minden családban vannak nehezebb időszakok, a legtöbb helyen van, hogy sír a gyerek, időnként nagyon gyakran, és ezért a családra ráhívni a hatóságokat egyszerű kotnyeleskedés (esetleg rosszindulat). Ha igazán baj van, azt látja a védőnő, az óvónő, neki dolga jelezni, nem a szomszédnak (hacsak nem valami tényleg durva dolog hallatszik át, de a "sír a beteg gyerek" baromira nem ez a kategória.) De tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet.

Nemrég hallottam egy podcastot az Indexen családirtás témakörben, és ott a jogvédő csaj büszkén mesélte, hogy a szomszédjában sokat sírt a gyerek, és ő minden alkalommal, amikor hallotta, felcsengetett. Biztos "imádták" érte a szomszédok, és abban is egész biztos vagyok, hogy az a nő is csak papíron látott gyereket, mert aki nevelt már maga is, az tudja, hogy a gyerek az időnként sír. Nagyon.

Szerintem is nagyon rossz időket idéz ez a mostani, feljelentgetésre való buzdítás.

2020. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%

Gusztustalan a szomszéd. Nyilván nem így bántalmaz vki, hogy közben hagyja ordítani a gyereket, de csak most és csak napokig, de ütés vagy kiabálás nem hallatszik ellenben orrszívas igen.

Ez nettó szívatás a szomszédtól.

2020. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
43%
Milyen kedves szomszéd. Majd én is jelentgetem a szomszedaimat, mert mostanában sok helyen született baba és sokat sírnak. Biztos örülnének neki.
2020. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
35%

Így nem, de nálam is jelent meg védőnő random bemutatkozni, előtte két nappal mondták, hogy autista lehet a gyerekem, mellette vizsgaidőszak volt, egyedül voltam vele a felújítás felénél a lakásban, bőgés, információkeresés, tanulás, 0 házimunka váltotta egymást, semmit nem aludtam, a gyerek pörgött, beültem a kádba hogy lenyugodjak, úgy lesokkolt, be se akartam engedni, de féltem mit gondol, csak megérti..


Látszott, hogy elképed, bőgő anyukára jön egy üvöltő gyerekhez a hatalmas kupi közepére(lábammal rugtam oddébb a tegnapi szennyest a földről és kézzel söpörtem le a morzsát az összefirkált kanapéról, hogy le tudjon ülni, én meg pizsamában fogadtam 9kor(ez volt közel) törölközővel a fejemen)


Rendes volt, nyugtatgatott, a biztonság kedvéért még kétszer benézett random, akkor minden rendben volt, csak elsőre épp megzuhantam.


max többször jön.

2020. febr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!