Gyermekbántalmazás?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a gyermekbántalmazásról? Mi fér bele,és mi nem? Fizikális, szóbeli, szexuális téren? Tapasztalatok,vélemények,esetek érdekelnek.

Köszönöm ,aki válaszol.........



2013. jún. 23. 22:36
 1/10 anonim válasza:
100%
A gyermekbántalmazásról azt gondolom, hogy egy undorító dolog, hogy mi fér bele? ezek után semmi, se fizikai, se lelki, pláne nem szexuális. És az a tapasztalatom, hogy sajnos nagyon is jelen van, a közvetlen környezetemben is.
2013. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Fizikálisan maximum pár fenékre, vagy kézre csapás, de azt sem erősen.


Szóban szinte minden lehet, ami nem trágár, és nem megalázó a gyermeknek.


Szexuális téren semmi nem fér bele, még a gondolata sem!

2013. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem fer bele a bantalmazas. A lelki es szexualis meg plane kiakaszt! En lelkileg voltam terrorizalva gyerekkoromban. Adott is az onbizalmamnak ugy rendesen. Sosem hittem el, hogy en magam is egy egesz, jo ember vagyok. Sorolhatnam meg! Szoval en hiszem azt, hogy egy gyermektol soha nem szabad elvenni a hitet abban, hogy mindenre kepes! DE meg kell tanitani neki a hatarokat, a tarsadalmi normakat, azt, hogy soha ne masokon atgazolva erje el azt amit szeretne es hogy soha ne o legyen az elso aki ut( onfegyelem) de ha valaki kezet emel ra abbol a x.a.rt is verje ki! Az en gyermekem boldog es kiegyensulyozott...sokan meg is jegyzik micsoda nyugalom arad belole megis mennyire figyel mindig. Ha megutott, lefogtam a kezet es magamhoz oleltem, mostmar eleg nagy ha elszakad nala a cerna valamiert es nem tud magan uralkodni beteszem az agyunkra. Ott uvolthet. 2 eves, 2 perc jar a rossz viselkedesert. Aztan megbeszeljuk roviden a dolgokat.

Elitelem azokat akik gyerekeken elik ki magukat. Tehetetlen, agyatlan erofolenyben szenvedo felnottek.

2013. jún. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem is értem, hogy merült fel benned, hogy szexuális téren normális lehet valami egy gyerekkel szemben!
2013. jún. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Jesszusom szexuálisan semmi sem!!!!! Eszembe sem jutna ilyen sose!! Nálam fizikailag a kézrecsapás,kar megragadása(hogy most már aztán ne rohangáljon a lakásban mert elesik ha nem figyel) Szóban leszidni szoktam.
2013. jún. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szexuálisat ugye csak elírtad?Nagyon remélem,engem 7 éven keresztül molesztált a nevelőapám és féltem elmondani Ő folyton azt hajtogatta ez normális ez belefér családon belül..undorító...össze sem lehet hasonlítani a többivel...

A kézre,fenékre csapást,nagyobb korban szájba vágás vagy azt,hogy megragadom a kezét ha kiszaladna az útra vagy egyebeket nem tartom bántalmazásnak,nálam a bántalmazás a rendes verés kézzel vagy eszközzel,pláne ha nyoma marad nálam az a fizikai bántalmazás,lelki bántalmazás a lelki terror,zsarolás,a másik megalázása

szerintem rászólni,rákiabálni nem bűn abszolút

2013. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Gyermekbántalmazásba semmi. Szerintem a nevelési céllal adott egy két apró kézre,fenékre csapás nem gyermekbántalmazás. Nem azt mondom, hogy üssük agyon a gyereket,dehogyis, de néha kell, hogy rácsapjunk a kezére egy kicsit, ha nem fogad szót.

Szóbeli bántalmazásba sem fér bele szinte semmi, mert nem szabad megalázni a gyereket semmi féle képpen mert az iszonyatos lelki törést okoz neki, és káromkodni sem szabad. Meg kell szidni ha rosszat tesz de az nem bántalmazás.


Szexuálisan semmilyen téren, semmilyen szinten semmi az ég világon még gondolatban sem!!!!! Undorító aki ilyenre még csak gondol is!!!

2013. jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zabmester ***** válasza:
100%

A fizikális és szexuális dolog egyértelmű gondolom mindenkinek, de a verbális bántalmazást sokan nem veszik komolyan. Amikor olyat mondanak a gyereknek, hogy "de buta vagy", meg "mivel érdemeltem ki, hogy ilyen gyerekem legyen", meg "épp olyan idióta vagy, mint az apád/anyád/stb", meg a "bár meg se szültelek volna" és hasonlók, az épp úgy bántalmazás, mintha szíjjal vernék a gyereket. Nyilván az itt jelenlévők közül senki nem mond ilyet soha, de érdemes benézni mondjuk a családi kapcsolatok témakörbe, hogy hányszor írnak le ilyet kamasz gyerekek, arról panaszkodva, hogy velük gyakran beszélnek így. Akkor is, ha fizikailag amúgy nem bántják őket, mert arról a szülő is úgy gondolja, hogy na az már durva lenne, de azért ilyeneket odamondogatni a gyereknek, az számára helyénvaló.

Őszintén szólva, úgy vagyok vele, hogy rácsapni a gyerek fenekére, ha a szép szóból nem ért, sokkal kevésbé káros a számára, mint olyat mondani neki, hogy "ostoba vagy", vagy hasonlókat.

2013. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van utolsó! A barátnőmet anno sokszor felpofozták, megverték otthon, engem meg csak szóban bántottak. Én jobban szenvedtem, mint ő.
2013. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek. A szexuális bántalmazást természetesen sak azért irtam, mert az is hozzá tartozik az erőszakhoz. Ha még van a témával kapcsolatban gondolatotok, szívesen elolvasom azt is. Köszönöm mindenkinek.
2013. jún. 25. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!