Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérhetem a bíróságon, hogy a...

Kérhetem a bíróságon, hogy a volt párom a gyerektartást inkább programokban adja a gyereknek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves lányunk, 3 éve vagyunk külön. A gyerektartást rendesen fizeti, de ez az összeg nem ad hozzá az életünkhöz, szerencsére nincs is rá szükségünk. Viszont van egy olyan gond, hogy a férjem mikor elviszi láthatásra a lányt, végig a lakásban van vele. A lányom rendszeresen panaszkodik is miatta, hiszen valamikor az egész hétvégét a lakásban töltik, pedig ő hozzá van szokva, hogy jön-megy, mindig programozunk. Szerintetek lehet igényelni a bíróságon, hogy a gyerektartás összegét inkább programokra költse? Nem érdekel, ha nem jön ki az összege annyira, nekem már az is elégedettség lenne, ha elvinné pl. kirándulni, aztán beülnének egyet palacsintázni. Csak ne unatkozzon a gyerek, legyenek élményei az apjával is, ennyi a lényeg.
2020. febr. 24. 09:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Bocsi, azt megkérdezhetem, hogy akkor ez azt jelenti, hogy a lányod nem fog menni az apjához?


"Így megmarad a gyerektartás is meg unalom sem lesz és mindenki boldog lesz. "

2020. febr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Jo megoldas lenne ha az apja nem csak hetvegen vonna be magat a gyereknevelesbe es pl o menne erte suliba?? Akkor hetkoznap is tobbet tudnanak egyutt lenni
2020. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

"Nem tudom milyen üzlet, de vonja be a gyereket."

Zöldséges, úgyhogy a dobálózás nem annyira kivitelezhető, de a többi szerintem igen. :) Nagyon jó dolgokat írtál, köszönöm neked! Ezt is fogom tanácsolni az exemnek. :) Nem akar az én lányom nagy dolgokat, a mi programozásunk sem mindig wellness meg vidámpark. Nagyon értékeli az egyszerűbb, de tartalmas dolgokat, pl. a kertészkedés a mindene, egy ideig nekem segített meg aki még szokott segíteni a kertben, neki, most már saját kis veteményese van és jobban imádja bármilyen flancosabb programnál. Jó lenne, ha az apukájával is csinálhatna ilyeneket.


"Jo megoldas lenne ha az apja nem csak hetvegen vonna be magat a gyereknevelesbe es pl o menne erte suliba?? Akkor hetkoznap is tobbet tudnanak egyutt lenni"

Az exemék Sopronban élnek, mi pedig Bécsben. Tehát részemről nem lenne akadálya, de azért számára nehezen kivitelezhető és ez érthető is. :) Mikor van valami jelesebb dolog a lányomnak, pl. úszóverseny lesz most majd, akkor fel szokott jönni és ezt értékelem is, szerintem ennél többet nem kell rohangálnia meg ugye ha én nem megyek haza a szüleimhez mikor megy a lányom láthatásra, akkor úgyis hozza-viszi, bár ez ritka, mert gyakran járok haza.

2020. febr. 25. 13:45
 24/25 anonim ***** válasza:
Es mit fogsz tenni?
2020. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem a kislányom apai nagyszüleivel (a mamája hozta fel az öletet tegnap, mikor meséltem neki, hogy mi a helyzet és nagyon örülnek neki), hogy náluk teszem ki, ha megkéri az apukáját, hogy maradjanak inkább ott, úgysem fog ellenkezni. Ott nagyobb nagyobb társaság van, gyakran ott vannak az unokatesói is, nagy ház, nagy udvar, jobban el tudják magukat foglalni. Aludni eddig is átvitte, mert náluk nem fért el.
2020. febr. 25. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!