Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan lehetséges-e, hogy a...

Olyan lehetséges-e, hogy a gyermek az apja vezeték nevét Ne visselje?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Valaki feltudna-e világosítani arról , hogy a gyerekem az apja vezeték nevét ne visselje. Mivel az apjával külön vagyunk.Mikor a gyerekem apját megismertem 2 év után teherbeestem.A gyerek apja családja amikor megtudta a hírt hogy álapotos vagyok nem örültek neki ,mert akkorában derült ki hogy a kissebbik fiúk Hodskin-koros(egy rák betegség). Nos, amikor a gyerekem apjának elmondtam hogy terhes vagyok nagyon örült neki. De a szülei ellenezték a terhességemet.Ennek ellenére a gyerek apjával össze költöztünk a szüleimnél mivel a szüleimnél bőven volt hely. Majd amikor nálunk lakot a gyerek apja, az anyja tele beszélte a fejét azzal ,hogy menjen haza mert melletük kéne hogy legyen mivel ilyen nagy tragédia van náluk , hogy az öccse beteg. Hozzá tenném még azt hogy a gyerekem apját soha nem tiltottam a szüleitől akkor ment mikor ő akart. Én a szüleivel akkorában össze vesztem és én igy nem jártam oda.De ahogy teltek a napok ugy ment tönkre a kapcsolatunk a gyerekem apjával.Keveset volt velem a nehézségben.Mivel az első gyerekem igy nagyon féltem a szüléstől a gyerek neveléstől.Azt akartam ,hogy éreztesse velem hogy mellettem van.Igy hát közöltem vele hogy mellettem is legyen ne csak az anyjáékkal.De ennek ellenére észre se vett , hogy mellettem is kéne higy legyen. Majd egy nap össze vesztünk megütöttem a válát hogy vegye már magát észre most már neki is van családja legyen már felelőség tudadja mondtam neki.. Ő erre nem reagált. Hanem szégyen módra elszökött tölünk.Cserbe hagyott.Nem tudtam hogy elakar menni mert , nem közlött velem és a szüleimmel sem semmit. Nemis hallotuk hogy elment, még csak észre se vettük.Majd felhívtam sírva mondtam neki hogy ne haragudjon én csak azt akartam hogy mellettem is legyen és hogy jöjjön vissza. De ugy tett hogy ő nem jön vissza. 2 hónapos terhes voltam a gyerekemmel mikor az apja elhagyott .Majd 1 hónapon át küszködtem hogy jöjjön vissza hisz neki már én és a pici leszünk a családja. De erre is nemet mondot anyit mondott hogy vegyünk egy házat és ugy össze költözünk. De házra nem volt pénzünk.Majd amikor a szüleim segítségével el keztem vizsgálatokra járni be töltöttem a 4 hónapot kiderült hogy kisfiam fog születni. Akkor beszéltünk még utoljára ,mert facebookon közöltem vele h kisfiúnk lesz. Ő erre nem az hogy örült volna.. hanem hozzám vágta azt hogy miért a szüleimmel megyek vizsgálatra miért nem vele. Mondtam neki , hogy tudtad azt hogy terhes vagyok mégis lekocintottál. És még azt vágta hozzám mikor 4 hónapos voltam hogy VETTESEM EL A BABÁT!!!Nos, mindenki tudja hogy 3 hónap alatt lehet elvetteni egy babát. Ő is tudta.. de mégis ilyent eljtet ki a száján. A továbbiakban nem beszéltünk nem kerestük egymást.Majd amikor megszültem a gyerekemet akkor a szüleivel be jött a korházba hogy a babát láthassák e . Nagy volt bennem a harag a dűh... És ugy tettem hogy nem láthassák a babát mert a terhességem alatt meg azt nem kérdezték meg hogy el tudok-e jutni a vizsgálatra vagy hogy egészséges-e a baba. Majd gyerekem meg született oktoberben majd december 26-án a gyerekem apjáéknak csak megengedtem hog, láthassák a babát...De utana nem tudtunk egyezkedni .. Azt akarta hogy a gyerekem az ő vezeték nevét viselje ne az én vezeték nevemet. (a gyerekem már ugy született meg hogy az én nevemre került.) Majd erről csak össze veztünk. Mondtam neki hogy megjelölöm esetleg apának de akkor segítsen és támogassa a fiát. Ugy tett hogy ő addig nem vesz neki semmit amég papírilag nincs hozzá köze stb...Szoval az egész történetett probáltam ugy hogy elmesélni hogy mindenki értse hogy miért haragszok a gyerekem apjára...és hogy miért nem akarom a nevét hogy a gyerekem viselje. A gyerekem azóta 17 hónapos , bölcsibe jár , mert dolgozom.Még azt hozzá tenném hogy a gyerekem apja bíróságot akar índítattni hogy a gyerek az ő nevét viselje. Hogy tudnám azt el érni hogy ne az ő vezeték nevét viselje a gyerek ?
2020. márc. 4. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ferjed a gyerek apja? Mert ha nem, akkor csak az apasagi nyolatkozattal veheti fel a gyerek a nevet legalabb is ugy tudom. Ha ez a helyzet, ne irj ala semmit.
2020. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Elég ha nem egyezel bele
2020. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ne egyezz bele és kész. Ha bíróságra megy és megkapja a nevét akkor pedig fizetnie kell neked gyerektartást.
2020. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hűbammeg..
2020. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már anyakönyvezték a gyereket akkor csak az engedélyeddel lehet más a neve.

Gondolom nem vagytok házasok és apasági sincs, így amíg nem lesz per az apaságról addig nem tud mit tenni. Utána is max kezdeményezheti. Viszont ha lesz apasági akkor láthatás és tartásdíj is.

2020. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a későbbieknek:

Apa Anya összeveszik,külön mennek,baba megszületik anya nevére kerül,apa szeretné a nevére venni-anya nem akarja ezt!

...

Posztoló:

Ha az apuka a bírósághoz benyútja a kérvényt hogy láthassa a picit akkor berendelnek titeket,láthatást+gyerektartás összegét meghatározzák!

Na már most a névváltoztatáshoz neked is hozzá kell járulni,mivel te vagy a törvényes képviselője a picinek.

2020. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag fájt végigolvasni.
2020. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Nem a férjem a gyerekem apja, szerencsére nem házasodtunk össze. Akkor nézzük , hogy jól értem -e!. Hogyha nem járulok hozzá , hogy a nevét nem szeretném akkor a bíróság nem kötelezhet rá? Akkor se ,hogyha pl. Az apa Dns-t kéret hogy törvényesen is legyen róla papírja , hogy az ővé? Nincs ki töltve az apai státusz az üres rublika maradt.

2020. márc. 4. 15:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem,nem kötelezhet a bíró hogy az apa vezetéknevét viselje a kicsi!

Az apasági nyilatkozatot viszont nem akadályozhatod meg! Szóval hiába nem viseli majd a nevét a gyermeketek,attól függetlenül az apa részt vehet az életébrn majd

2020. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most már igy értem. Én igazából csak tényleg annyit szeretem volna hogy a gyerekem az én vezeték nevemet viselje továbbra is. Mivel én ugy érzem , hogy engem illetne ez meg mivel az apja rá se hederített azokban az időbe...már minthogy cserbe hagyott abba az időben... :/
2020. márc. 4. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!