Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a baj Bartos Erika könyveivel?

Mi a baj Bartos Erika könyveivel?

Figyelt kérdés

Bocs ha lejárt lemez, de mi most kezdtük a 14 hónapos gyerekemnél a Bogyó és Babócát meg egy APG könyvet, nem túl strukturáltan nyilván, de nagyon tetszik neki, sőt, nekünk is, a BB-t néha magamnak is betolom a youtube-on, de a párom is dünnyögi néha, hogy "Döme, a krumplibogár" stb.


Elég egyszerűek, főleg az APG, de végül is pici gyerekeknek készültek, akiknek még pont az ilyen mindennapi események az izgik.


Szerintetek? Mért szidják a könyveket sokan? A Ti gyereketek is szerette, szereti?



2020. márc. 8. 23:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%

Én nem tudom, de én is azt hallottam, hogy nagyon népszerűek; nagyon szeretik a gyerekek. Szóval szerintem ponthogy annyira jók lettek valszeg.

Mert a gyerek folyton azt kéri, gondolom, hogy azt olvassák, és akkor a szülő meg közben már unja :):) Valszeg ez lehet szerintem. :):):)

2020. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
36%
Valszeg...
2020. márc. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
74%
Neha nagyon tùltoljàk a fiùk/lányok külön, fiús/lànyos tèmàt. Lànyok àllandòan sütnek, ha egy gyerek ennyi èdesseget enne, mint a bogàrkàk a mesèben, mar gurulna. Mindig a fiúk ,,rosszalkodnak".
2020. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%

Mindkét gyerekünk szerette és szereti (jelenleg 6 és fél ill. 3 évesek).

És mi (szülők) is mindketten szeretjük.

Gyönyörűek a rajzok! Van egy B és B történet (meg nem mondom melyik, mert van vagy 15-féle nekünk), amiben szinte az összes szereplő háza rajt van egy kétoldalas rajzon. Ott sokszor megálltam az olvasásban és egyenként végiggyönyörködtem magam a házikókban.


Az, hogy a gyk-n mit szidnak, arra nem lehet adni. Vannak itt értelmes emberek is, de olyanok is, akikre egy szót se érdemes vesztegetni. Teljesen kiszámíthatatlan, hogy egy kérdésnél melyik csapat gyűlik össze. :-)))

2020. márc. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Az én lányom is szerette őket, hosszú ideig ezek voltak a kedvencek. Mi Kanadában élünk, én pl. a dr. Seuss könyveken nem tudom túltenni magam, hogy miért ilyen népszerűek. Nem tudom máshol ismertek-e, de itt minden gyerekes családnál van belőlük.
2020. márc. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
63%

Az, hogy igénytelen nyelvezetű, bugyuta történetek, rengeteg szóismétléssel.

Olvastam őket a keresztlányomnak. Akkor megfogadtam, hogy sajátnak mem fogom. Az olvasás szeretetére akartam megtanítani (sikerült), és ez nem ment volna, ha kínomban a falat kaparom a BB-k és APG-k olvasása közben.

Nem igaz, hogy a kisgyerekek csak faék egyszerűségű nyelvi szerkezetekkel és történettel boldogulnak.

2020. márc. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
93%

BB-t én is és a kislányom is nagyon szerette-már kinőtt belőle. Egyetlen szívfájdalma volt vele, amit újra és újrá átrágtunk, hogy miért nincs anyukájuk/apukájuk-mellesleg tök igaza van.


APG a kislányomnak valamiért nem jött be, egyszer egyszer elolvastuk, de magától sosem választotta azt a könyvet.

2020. márc. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az a bajom, hogy szexista. A fiú rosszalkodik vagy elbénáz valamit, aztán jön a lány, és megoldja a bajt. Ugyanaz a tré, mint a gyógyszerreklámokban, ahol mindig a férfi beteg, a nő hozza a gyógyszert, a nő legfeljebb addig lehet beteg, amíg csodálatos módon ki nem pattan az ágyból.


Amúgy a nyelvezetével nekem nincs bajom. A felnőtt fülnek nyilván nem esik jól a sok ismétlés, de a gyerekek így tanulnak. A rajzok is szépek, a zene is jól el van találva.


És amúgy van az internetben idegesítőbb gyerektartalom is. Az én toplistám:

1. Mancs őrjárat

2. Játékautók/Nándimese

3. Kínai gyerek játékokat csomagol ki


Undorítónak, függőséget okoznak.

2020. márc. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%
Lányom imádta bogyó és babocát ovodásként én szívesen néztem nekem semmi bajom nem volt vele.
2020. márc. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
63%

A férjemmel is kerültük (kerüljük), mert szerintünk olyan csúnya, buta a rajza, hogy bántja a szemet, szinte sikít tőle az esztétikai érzék. :D


De! Láttuk, hogy mások gyerekei mennyire szeretik és ugyebár a meseolvasás erősen páros tevékenység. Ezért, amikor vártam a kistesót, megvettük a Kistestvér, nagytestvér könyvet a Brúnó sorozatból, mert ennél sokoldalúbban nem járja körbe a témát egyetlen könyv sem.

2020. márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!