Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a baj Bartos Erika könyveivel?

Mi a baj Bartos Erika könyveivel?

Figyelt kérdés

Bocs ha lejárt lemez, de mi most kezdtük a 14 hónapos gyerekemnél a Bogyó és Babócát meg egy APG könyvet, nem túl strukturáltan nyilván, de nagyon tetszik neki, sőt, nekünk is, a BB-t néha magamnak is betolom a youtube-on, de a párom is dünnyögi néha, hogy "Döme, a krumplibogár" stb.


Elég egyszerűek, főleg az APG, de végül is pici gyerekeknek készültek, akiknek még pont az ilyen mindennapi események az izgik.


Szerintetek? Mért szidják a könyveket sokan? A Ti gyereketek is szerette, szereti?



2020. márc. 8. 23:32
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Engem nem frusztrál, ha valakinek nem tetszik és nem olvassa a gyerekének.

Csak meglepődtem, hogy kaptam valakitől egy-egy ilyen könyvet, meg belenéztünk a mesékbe, és ahogy utánaolvastam, kiderült, hogy ez egy forrongó, indulatokat kiváltó téma. Ezt nem értem.


Amúgy abban egyetértünk, hogy jó dolog valamennyire irányítani egy gyerek ízlését. Nyilván ha csak rossz könyveket kap, nem lehet kiindulni belőle, hogy azok tetszenek neki.


Csak pont ezekben én nem látok különősebb rosszat, annyi béna mese van, borzasztók tényleg, ez meg még Montessori-ba is illik (a BB persze nem).


Nekem ezt az anyukát olyan jó érzés látni ebben a könyvben, el is irigyeltem a módszereit, pl a narancs hóember szuper, gondoltam, kipróbàlom stb.

2020. márc. 9. 20:27
 32/36 A kérdező kommentje:
Meg egy kicsit mégis frusztrál, hogy talán tévedek, és rosszat adok a gyerek kezébe. Én teljesen ártalmatlannak éreztem mindkét könyvet...
2020. márc. 9. 20:41
 33/36 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sok mesekönyvünk van- a nagymama óvónéni volt és nagyon sok könyvet adott oda mikor nyugdíjba ment. (a saját könyveit- nem az oviból hozta el :) )

Mégis az APG abszolút kedvence volt mind a három gyerekemnek. BB kimaradt. De a versekönyvek megvannak- azokat is nagyon szerették.

Ami még kb hasonló imádat szinten volt- az a Szutyejev mesekönyvek - a Sün akit meg lehetett simogatoni és a Vidám mesék...

MÁr nagyobbak a gyerekek, esténként legtöbbször még olvasok nekik, kb havonta egyszer - nosztalgiából még hoznak APG könyvet, és választanak egy mesét abból is.

Én sosem mondom nekik, hogy na mármost ezt nem fogom elolvasni....

2020. márc. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
50%

Én Pokemont néztem gyerekkoromban. még az is szintekkel előrébb van, és mennyire jó gyerekkort okozott.

Azt nem tudom mennyire emlékeznék szívesen vissza egy bogyó és babócára gyerekkorból, de nagyon igénytelen, úgyhogy... áh.

2020. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem APG-t hallgatott nagyon sokáig estimesének. Szerette, ő kérte. Megvoltak a kedvenc fejezetek.

Most 9 éves és éppen végtelenítve Pokemont néz. Nem zárja ki az egyik a másikat. Más korosztálynak készült.

2020. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
27%
A Bogyó és Babócát szereti a kislányunk (2,5 éves). Nem mondom, hogy irodalmi remekművek, de nincs bajom vele. Állatmesébe csomagolt gyerekpszichológia. Anna, Peti, Gergőt nem ismerem, Bartos Erika verseit igen, de attól igyekszem megkímélni a gyereket. Nagyon gagyik, erőltetett ritmus, sablonos téma.
2020. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!