Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 év körüli gyereketeknek mit...

3 év körüli gyereketeknek mit mondtok, mi a húsvét?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki, hogy magyarázza meg, mi a húsvét, miért locsolkodunk, miért van tojás keresés néhol stb.

Köszönöm szépen ☺️


2020. márc. 12. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Jön a nyuszi és ennyi.

A tojást azért festjük, mert a gyereknek mókás, élvezi, locsolkodni pedig azért szoktak,hogy a lányok illatosak legyenek. Nem kell bonyolítani, ha nagyobb lesz, úgyis tanulni fogják a bibliai magyarázatot. 🤷

2020. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Mivel mi keresztények vagyunk, tudják kívülről, hogy Krisztus feltámadása, legnagyobb keresztény ünnepünk. A tojásfestés, fészekkészítés meg néphagyomány.
2020. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Pont tegnap meséltem neki, hogy azt ünnepeljük, hogy feltámadt a szakállas zsidó, aki nem is létezett.
2020. márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Azt hittem a feltámadás témát nem tudod, hogy interpretáld, de a locsolásnak, tojáskeresésnek semmi köze ehhez... És ezeket a népszokásokat pont tök faék egyszerűen el lehet magyarázni egy bölcsődésnek.

Amúgy meg nem kell mindent kényszeresen elmagyarázni, ünneplünk, mert csak, egy ekkorának még pont elég magyarázat lesz a húsvéti nyúl érkezése, a Mikulást sem magyarázod, miért jön, csak az a lényeg, hogy jöjjön.

2020. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Miért locsolkodunk? Miért van tojáskeresés? Én se tudom, pedig 39 éves vagyok. Népszokás, ennyi.
2020. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Első vagyok. Nem tudom, mért vagyok lepontozva 🙄🙄

Amúgy az egyik válaszolónak: Azért festjük pirosra a tojásokat, mert az a termékenység jele, azért locsoljuk meg a lányokat, mert azt szeretnék a legények, hogy a lyányok termékenyek legyenek. Az egész húsvét a termékenységről, az új élet kezdéséről szól, mert ugye tavasszal a természet ia újjá éled, nlablabla. Na ezt magyarázd el egy 3 évesnek.

2020. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Jézus (akinek a szülinapja van karácsonykor és miatta ajándékozzuk meg egymást, mert ő ennek örül a legjobban) feltámadását. Gonosz emberek bántották őt, de ő annyira szeret minket, hogy hagyta magát, hogy nekünk jobb legyen.
2020. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a sonka ünnepe.
2020. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Minden érdekelt, a feltámadástól a tojásig😆

Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld kéz.

2020. márc. 13. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!