Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az iskolabezárás miatt csak...

Az iskolabezárás miatt csak szabi vagy táppénz jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Vagy persze fizetés nélküli.

Erre még nem találtak ki semmit? Romániában van külön szabadnap erre és 75% bért fizetnek alatta, ahogy olvastam.

Elváltam, egyedül nevelem a kisiskolás gyerekem, nem tudom, mi lenne a jó megoldás.


2020. márc. 16. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Nálam is ez a helyzet, én ma ülök le a főnökkel erről beszélni. Szerencsére az enyém normális, már küldött kör emailt, hogy jelezze akinek otthon kell maradnia.

15 nap szabit ad, ha azon felül még pluszba kell maradni, arról a könyvelőt kell kérdezni mik a lehetőségek.

Majd megirom mit mondott de esetleg te is megkerdezheted a cég könyvelőjet erről.

2020. márc. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Legálisan a tp sem jöhet szóba iskolabezárás miatt.

Kiveszed a szabit vagy igényelsz fiznélkülit. Kiadni is csak hét napot kötelesek, ha 15 nappal korábban kéred. Közös megegyezéssel ez felülírható, mindenki próbáljon egyeztetni a munkáltatóval.

2020. márc. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
1, a könyvelők nagyon kis része képzett munkaügyben. Amit tudnak, azt a gyakorlatból tudják, erre a helyzetre pedig nincs gyakorlat. Látom könyvelős csoportban a neten, mennyire fogalmuk nincs állásidőről pl :(
2020. márc. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Táppénzre nem mehetsz, hiszen eygikotok sem beteg. Valószínűleg a fizetés nélküli szabadság körét fogják erre kibővíteni.
2020. márc. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
4, semmit nem kell rajta bővíteni, bármilyen esetre kérhető, csak az meghatározott, mire kötelesek engedélyezni. Nem bővítik, azt fogják mondani, a munkáltató el tudja dönteni, enged vagy nem. :(
2020. márc. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

5!


Eppnazert kell bővíteni, mert jelenleg a munkáltató dönthet.

2020. márc. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
nem fognak bővíteni. A munkáltatónak gondolni kell a vállalkozására és a nem gyermekes alkalmazottakra, nem fogják őket arra kényszeríteni, hogy mindenkit engedjenek fiznélkülire. Kb ezer százalékra biztos vagyok benne.
2020. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

Utolsó!


Ha fizetesnelkulire engedi a munkavállalót, az neki semmibe nem kerül, de ne zavarjon. Felvehet ideiglenesen valakit, aki addig dolgozik. Ennyi

2020. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kormánytisztviselő vagyok, sajnos nem lehet csak úgy egyezkedni.

A kormány részéről meg nagy csönd van.

2020. márc. 16. 11:44
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó tévedsz. A munkáltató fizetés nélküli szabi alatt is fizet járulékot az alkalmazott után.

És azt te sem gondolod h veszek fel gyorsan valakit h "gyere dolgozzá 1-2-3 hétig nálam" betanítás? Meg aki eddig nem dolgozott, biztos most megy majd munkát keresni.... Mert most annyira akar

Hagyjuk már

2020. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!