Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A dolgozó szülőkkel mi lesz?

A dolgozó szülőkkel mi lesz?

Figyelt kérdés
Bizonytalan időre bezárják az iskolákat. Nagyszülő ne vigyázzon a gyerekekre. Akkor KI? Aki nem tud otthonról dolgozni, mit csináljon? Erről senki nem beszél. Kapnak a szülők rendkívüli szabadságot, vagy igazolt távollétet? Nekünk három 10 év alatti gyermekünk van, mindketten dolgozunk. A szüleink 70 évesek elmúltak, féltjük őket is. Holnapután indulni kéne munkába, rólunk mikor döntenek?

2020. márc. 14. 07:22
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
12%

Hol éltek ?

Budapest vagy egy békés megyei kis falu ?

Ha az utóbbi vagy ahhoz hasonló én nem problémáznék annyit.

2020. márc. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%

Bemehet az iskolába az, akinek pl nem adottak otthon a digitális tanuláshoz való eszközök otthon. De a miniszterelnök kisebb tanuló csoportokról is beszélt, hogy megoldott lesz az is, ha valaki nem tudja hova tenni a gyerekeket.


A dolgozó emberekről nem született döntés, jelenleg semmit sem kap az a szülő, aki otthon marad a gyerekkel. Ja de. Kirúgást.

2020. márc. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
42%

Vagy az egyik szülő otthon marad vigyázni a gyerekre, esetleg felvaltva maradnak otthon 1 hetet anya 1 hetet apa

Vagy a településen kis csoportos felvigyazas indul

Vagy valamelyik amúgy is gyesen vagy gyeden lévő anyuka bevallal babysitterkedest és több gyerekre felugyel

Vagy keresel te magad egy hivatásos babysittert

Vagy valamelyik szülő home office vállal, attól függ mit dolgoztok és a főnök mennyire rugalmas

Vagy ha a munkahelyen van gyerek megőrző, be lehetne esetleg vinni.


Nálunk az utóbbi lesz, sajnos, májusig biztosan nem dolgozhatok home officeban, szabit nem kapunk, úgyhogy jön velem mindkét gyerek, nálunk most alakítanak ki egyik irodából külön gyerek szobát a tegnapi intézkedés miatt, mert más is hozza majd a gyerekeit

2020. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
65%

Nekem mazlim van h a munkam is olyan h megtudom oldani h tobbet legyek otthon

Es az is a 18 a nagylanyom aki mivel nincs suli otthon marad a kicsival

Illetve nagyi ...

Mashogy nem megy !

2020. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%
Nagy tévedés hogy nincs suli. Csak bejàrni nem kell, de önállóan tanulni kell, sőt digitális oktatás lesz. Skype pl. Ez a probléma, hogy sokan így fogják fel, hogy nem lesz suli.
2020. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
97%
Utolsónak igaza van! Egyébként pont az ilyenek miatt nem ér semmit az intézkedés, akik az irodában összefognak és gyerek sarkokat alakítanak ki, meg elmókázzák. Az a lényeg, hogy hagyd otthon a gyerekedet, nem az, hogy ültesd össze jó sokkal.... arról nem beszélve, hogy igenis lesz oktatás, csak nem az iskolában. Persze értem, hogy nagyon nehéz megoldani, van aki tényleg nem tudja, kétlem, hogy sok babysitter rohangálna az utcákon, szóval én nem szólok meg senkit sem, rá akartam mutat arra, hogy mennyi ilyen lesz... aki összeengedi majd a gyerekeit másokkal.
2020. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%

Kedves utolso

Nem mindehol van szitter ...

Nem mindenki tudja megfizetni...

Nem mindenki akar ebben az idoben idegent beengedni a lakasaba...

2020. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
99%

Igen tudom, érthetően leírtam, hogy nem akarok leszólni senkit.


De kérdem én.. ha nem akarsz idegent beengedni a lakásodba, akkor miért várod el az irodában XY-tól, hogy a ti kis rögtönzött gyermekmegőrzőtök mellett dolgozzon egész nap?

2020. márc. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként aki az irodasarokba viszi el a gyerekét, az ennyi erővel élhetne a kiscsoportos megőrzèssel is, ami lesz.
2020. márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
62%

Az iroda sarok azért kerül kialakitasra mert a főnök kerek perec megmondta, hogy vagy ez a megoldás vagy kirugas, hiányzás, szabi, tappenz nincs.


Most akkor veszítsem el a munkámat? Miből fizessünk albérletet? Számlát? Autó költségeit?


Én is tudom hogy rossz megoldás ez, de inkabb legyen bent 4 gyerek egy sarokban, mint kirugjon a főnök, nem??

2020. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!