Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kijárási tilalommal hogy...

Kijárási tilalommal hogy vagytok szombattól?

Figyelt kérdés

Mi sajnos nem tudjuk tartani. Eddíg is kimentünk minden nap, szombaton meg kimondottan több helyre kell mennünk... Délelőtt mamáékhoz átvinni a nagyobbik gyereket, onnan megyek be a kórházba... Onnan a feleségem és a babát hazahozni... Utána vissza a mamáékhoz a nagyobbik gyerekért, hazavinni... Ha kell valami addíg körülnéz otthon a párom még utána boltba is kell menni...

Kb. ezek nem is létszükséglet kategória dolgok akkor számíthatok rendőri felszólításra?



2020. márc. 27. 09:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, mint eddig. Itthon vagyunk a gyerekkel. Terhes vagyok szóval eddig sem mentem sehova. Párom dolgozik ő megy bevásárolni is. Szerintem nem szólítanak fel ezért. Végülis nem csavarogtok meg ilyesmi. Azért elég durva dolgokat mutatnak a hiradóban, piknikező napozó fiatalok. Gondolom ezeket próbálják elkerülni ezzel, ne terjedjen a vírus. Viszont a 9-12ig nem mehetsz be bizonyos üzletekbe az öregek miatt az kicsit rossz lesz. Mivel faluban lakunk hétvégén csak 12-ig van nyitva minden üzlet. Jó lesz..
2020. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kijárási tilalom, kijárási korlátozás van.
2020. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak kijárási KORLÁTOZÁS. Nagyon nem ugyanaz!
2020. márc. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Látom elírtam.
2020. márc. 27. 09:22
 5/29 anonim ***** válasza:
21%

Hát most ki kell bírni! Kész! Nincs mese!

Az én esetemben ez azt jelenti, hogy 3 hétig nem látom a szerelmem, egyáltalán!!!

Te együtt vagy a családoddal legalább!

El lehet dönteni mi a fontosabb:


A; elmentek ide oda, elkaptok valami szép kis vírust, aztán majd nézhettek


B; kibírjátok a kijárási korlátozást és utána talán ez az egész csillapodik


Igen, lehet rendőrségi gond is ebből

Ha megszegi valaki, 5-50 ezer forintig büntetnek


Én is nagyon szívesen elmennék ide oda, együtt tölteném a napjaim a szerelmemmel, találkoznék a tesómmal, stb stb

Hát most nem lesz ilyen

2020. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál, mind engedélyezettek, olvasd már el a rendeletet, légy szíves, mielőtt pánikolsz meg hülyeségeket találsz ki.
2020. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Olvassátok már el a konkrét rendeletet! Itt a GYK-en is linkelték már több helyen!


Ott a csomó kivétel, pl. szülői jogok és kötelességek, vagy a szabadidős tevékenységek, és persze a vásárlás is!


Huhogás és rettegés helyett tájékozódjatok!

2020. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Boltba menni ,kisbabát hazahozni... ezek mind létszükségletek amire a korlátozás nrm terjed ki.
2020. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodj meg, itt Ausztriában már 2 hete tart ez a korlátozás, teljesen élhetô, betartható. A nagyobb gyereket feltétlenül át kell vinni a nagyihoz? Nem tudod rábízni mondjuk a szomszédra, amíg hazaviszed a feleséged meg a babát? Boltba, dolgozni, napi sétára ki lehet menni. Természetesen megkérdezheti a rendôr, hogy hová mész, de nem hiszem, hogy ezekbe a dolgba belekötne.
2020. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
6-os: pár mpc-cel megelőztél! :-)
2020. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!