Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi pótlék (ha) alanyi...

Családi pótlék (ha) alanyi jogon jár? Akkor miért veszik/ték el tőlem?

Figyelt kérdés

a férjem 2009 márciusától Bécsben dolgozik.én 2008.okt.kaptam a családit TGYÁST,majd 2008 dec. lejárt a határozott idejű munkaviszonyom,azután passzív tgyás-t és gyedet kaptam/ok.júniusban megszületett a kis testvér.Persze azt tudom,hogy őrá nem kapok tgyást,gyedet...de úgy tudtam a családit igen.Meg is igényeltem,és utána 1hónappal felhívtak,hogy sem rá,sem a nagyra nem kapok (már most júliusban sem) családit,mivel apa kint dolgozik,nekem meg itt nincs biztosított jogviszonyom!Ezért csak abból az államból kapjuk tovább a családit,és egyéb ellátást ahol van jövedelem.

addig meg ugye kintről(majd valamikor mert nagyon lassú a bürokrácia)megkapom a különbözeteket.

De kérdem én,családi pótlék az alanyi jogon jár,akkor miért nem kapok?Tudom,hogy a kinti magasabb összeg,de abból nem mostanság lesz "betű".És azért itt élek,és jól jött/ne a havi fix 26600.-


2010. júl. 26. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lehet a gond, hogy te már egy családi pótlékra jogosult vagy (a kintire) és azt meg is igényelted, így valóban nem járhat innen is.
2010. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom,h egy ellátást kaphatsz csak az Unión belül,és te már igényelted Ausztriában.Ezeket elég komolyan veszik.
2010. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De most mi a problémád? Ha Ausztriából kapsz, ahogy én hallottam anyukáktól jóval magasabb összegű családi pótlékot, akkor mit akarsz?(Ahogy nézem legalább 230 euró, meg ha ott fizetsz adót plusz kb 100 euró + 13. havi csp.)

2009 márciusától még nem álllapították meg nektek a családit, valóban igen lassú a bürokrácia akkor. Ebben igazad van.De ezt meg nemign hiszem.

2010. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

idén januárban lett megigényelve ott kint a családi-és azzal "biztatnak" hogy december előtt ne nagyon várjak pénzt. :-(

na ez a lassú.nem panaszkodni akarok,mert mindenkinek megvan a maga baja,de azért júliustól nem kapni semmit,kicsit durva.ebben a hónapban még kaptam gyedet,de augusztusban nagy valószínűséggel azt sem fogok.és így már nem huszon,hanem 80ezres kiesésről beszélünk :-(

de ez van

2010. júl. 26. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!