Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesen vagyok 1 hónapja 2...

Gyesen vagyok 1 hónapja 2 éves kisfiammal, de hamarosan megszületik kislányunk. Milyen papírokra van szükség az új tgyás igényléséhez? Munkahelytől kell igazolás? CÉgem nem TB kifizetőhely.

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:
A szülés előtt 28 nappal szeretnéd igényelni? Akkor kell egy igazolás a nőgyógyászodtól, a szülés várható időpontjával, ez alapján kapsz papírt a háziorvostól, amit be kell adni az igényléssel. Legegyszerűbb, ha az egész paksamétát beadod a munkahelyedre, nekik kell továbbítaniuk a rep-hez, akkor is, ha nem kifizetőhely. Ha nem bízol bennük, akkor töltesd ki velük a munkáltató példányát az igényléshez, kérd ki az igazolásokat a keresetedről (ezt a bérszámfejtődnek kell tudnia, hogy mit kér a rep), és vidd be te az egészet. De szerintem nyugodtan rájuk bízhatod, főleg, ha az első babánál is ők intézték.
2010. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!