Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól olvastál...

Mennyi idős kortól olvastál gyermekednek esti mesét?

Figyelt kérdés
Hány éves korig igénylik?
2020. ápr. 3. 06:10
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindig mesét, de sokszor, már az elejétől, mert alapból szeretek olvasni és még ha nem is érti, de érdekli és nem sírt olyankor.
2020. ápr. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Én akkor is olvastam amikor a hasamban volt. Nagyon nehéz időszak volt az . akkor váltunk. Az olvasas megnyugtatott.
2020. ápr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nagyobbnak onnantol h odakucorgott az olembe es erdeklodott, mondjuk 8ho, kicsinel elso pillanattol, hiszen esti szoptatassal inteztem az estimeset.
2020. ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
A fiamnak kifejezett könyvből mese olvasás este lefekvés előtt másfél éves kora körül kezdtük, előtte fejből meséltem, azelőtt énekeltem. Olvasni, könyvet nézegetni szinte az első perctől mikor már tudta annyi ideig tartani a fejét, hogy elnézegessen egy könyvet. A kicsivel még terhes vagyok ő már most is hallgatja.
2020. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már születése előtt olvastam hangosan mesét is, vagy épp abból a regényből amit olvastam.
2020. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 2-3 hónapos korában kezdtem. Igaz, akkor az éppen aktuális regényemet olvastam fel hangosan esténként, hiszen úgysem a szavak értelme volt a lényeg, hanem a hangom.

Most 9 éves elmúlt és még igényli. Évek óta regényeket olvasunk, és én is élvezem.

2020. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már a hasamban is mesét hallgatott :). Minden este olvastunk neki. Sokszor apuka, ezzel is erősítve a kapcsolatukat.


(Ennek ellenére megkésett beszédfejlődésű lett. Nem rajtunk múlt. Mire 3 évesen kimondta az első szót, kiderült, hogy a Bóbita című könyvet is tudja kívülről :))).)

2020. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szinte a kezdetektől (bár akkor inkább fejből meséltem-beszéltem-énekeltem szoptatás közben), és 9 évesen még az enyém is igényli.
2020. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!