Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarják egyes szülők a...

Miért akarják egyes szülők a saját életmódjukat még csecsemő gyermekükre is ráeröltetni?

Figyelt kérdés
Pl vega. Ismerek vega anyukát. Ő ad húst a gyerekeinek. Itt viszont már többször olvastam, hogy vega anyuka meg se akarja kostoltatni a húst mert ő vega.
2020. ápr. 6. 22:18
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
18%

Te adnál a gyerekednek kutyahúst, vagy emberhúst? Csak azért, mert más szerint úgy kell? Vagy "ráeröltetnéd" a gyerekedre az életmódodat?


A vegetáriánus szülönek meggyözödése, hogy a húsevés ártalmas az egészségre, és ezért nem ad a gyerekének,mert nem akarja, hogy kárt okozzon neki.


A vegetáriánus táplálkozás nem ártalmasabb, mint a sok hús-sok zsír tipusú, ami a megszokott.

Nálunk (nem MO-, hanem Nyugat-Európa) teljesen normális, ha egy gyereket húsmentesen nevelnek a szülök és egyetlen orvosnak sincs addig kifogása ellene, amíg a gyerek normálisan fejlödik. Meglepö módon a gyerekeknek nincs baja ettöl, éppen olyan egészséges, fejlett gyerekek lesznek, mint a mindenevök, és egészségesebbek, mint a húst hússal tipusú szülök gyerekei.

2020. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%

Mert minden szülő a legjobbat szeretné a gyerekének. És ő abban hisz, hogy az a legjobb ha nem eszik húst.

Én abban hiszek hogy a gyerekem tudja mit szeret és mit nem. Babaként is csak azt adtam neki amit szívesen evett. De! Mindent meg kellett kóstolnia. Most 3 és 6 évesek és most sem erőltetek semmit, általában megmondhatják mit főzzek és ha elég változatos, ésszerű stb akkor meg is kapják, ha pedig új féle.étel van, nem muszáj megenni de minimum meg kell kóstolni, addig nincs más.

2020. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem arról szól, hogy jót akar neki, ez csak elborult h*lyeség. Mindkét unokanővérem vega, de tudják, hogy ez az ő választásuk, nem erőltetnek semmit a leendő gyerekeikre, megadják a lehetőséget. Miért kellene ugyanúgy élniük? Párom baromi válogatós, májat, pacalt, zuzát, kocsonyát, stb nem eszik meg, de többször mondta már, hogy ezt a hozzáállást az anyjának köszönheti, és ő nem fog fujjogni semmire a gyerek előtt, majd ő eldönti mi a jó neki, mi ízlik. Ez így normális.
2020. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
27%

Miért tenné? Te főzöl csak azért valamit amit utálsz, hogy a gyerek megkóstolja? Ugye, hogy nem... Akkor a vega minek főzne egy marhapörit, ha utána úgyis kidobja. A legtöbb vega amúgy, úgy van vele, hogy ha akarja enni a gyerek később akkor egye, ha valaki megkínálja valami húsossal és lelkesedik akkor egye de ő nem fogja a szájába adni. Persze vannak ezek a vérvegák de szerintem ne a szélsőségekből induljunk ki.

Mi nem vagyunk vegák de igyekszünk zero waste élni lehetőségeinkhez mérten. Én magam is pl intimkelyhet és mosható betétet használok, a gyerek is mosható pelenkás. Nem érzem azt, hogy rá lenne erőltetve, egyszerűen mutatunk neki egy irányt amit majd ha akar követ ha nem nem. (Az eldobható pelenkát letépi magáról ha nagy ritkán azt adok rá és kéri a mosit amit szívesen válogat ki magának és megvannak a kedvencei is, én ezt úgy értelmezem, hogy maga is ezt preferálja.)

2020. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
83%
Jajj... Honnan tudná a gyerek, hogy akar húst enni, ha nem is ismeri az ízét? Elég önző hozzáállás, hogy azt nem csinálok, amit én nem eszek meg. Akkor nővérem párja sem enne húst, mert nővérem vega. Ugyanúgy megcsinálja azt is, csak nem eszik belőle.
2020. ápr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
15%
Rendben utolsó, akkor főzzön valami olyat amit utál, amit a férje sem eszik meg és a gyerek most először fogja megkóstolni, úgy, hogy azt látja, hogy a szülei nem esznek belőle. Meglátjuk mennyi fogy belőle majd...
2020. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
4 Azért egy csecsemőnek nem kell akkora mennyiség, hogy az olyan hú de nagy valami lenne. Én pl nem eszek brokkolit. Megvettem és megkostoltattam a gyerekkel így is.
2020. ápr. 6. 22:49
 8/46 anonim ***** válasza:
85%

Én személy szerint nem vagyok vega,viszont ha az lennék adnék húst a gyermekemnek. A hús fontos egy gyermeknek és nem igazán lehet bogyókkal meg porokkal helyettesíteni.

Mások az elveik ez igaz és az ők döntésük hogy esznek-e húst,de egy gyermeknek/babának minimum meg kell kóstolnia. Nagyon fontos számukra minden féle ízvilág.

Lehet hülyézni,lehet lepontozni nyugodtan,nekem ez a véleményem!

2020. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
95%

"Te főzöl csak azért valamit amit utálsz, hogy a gyerek megkóstolja? Ugye, hogy nem..."


Én igen. Nem szeretem a tengeri herkentyűket, a gyerekem imádja, így alkalom adtán veszek és megcsinálom neki.

A férjem nem szereti a tükörtojást, mégis csinált már reggelire a gyerekeknek (és nekem).


Mindenki beleszületik a szülei életmódjába. Bizonyos kor felett, ha nem tetszik lázadni fog. Te is azt csináltad, amit a szüleid. Ha sokat kirándultak, akkor mentél velük kirándulni, ha otthonülő típusúak, akkor maradtál otthon velük. Bizonyos kor felett tudsz önállósodni.

Ha nem árt a gyereknek, vagyyis rendesen fejlődik, akkor csinálja. Attól még, hogy te másképpen látod, attól még lehet mindkettő életmód jó.

2020. ápr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
27%

Nem azért de ki a fenét érdekel más mit csinál? Mi a francért vannak emberek így felháborodva azon hogy más ember ad-e husit vagy sem, szerintem ez ezerszer szánnivalóbb mint az ha egy gyerek életéből kimarad a pöri. Bánom is én mi van másnál az asztalon. Ha nem akar husit adni akkor ne adjon, ha mosható pelenkázni akar akkor csinálja azt, ha blw-zik akkor blw-zzen stb TOJOK RÁ.

Ne ítélj, hogy ne ítéltess.

2020. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!