Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utál a saját kisbabám?

Utál a saját kisbabám?

Figyelt kérdés

Az én kezemben egyszerűen nem nyugszik meg, sőt, mintha még inkább behergelné magát, amitől meg persze én nem leszek nyugodtabb, nyilván.


Bosszant az is, hogy a baba nagymamája, szinte ha csak a közelébe kerül, de pláne, ha beszél a babámhoz vagy ringatja, szinte egy csapásra lenyugszik.


Mondják tanácsként, hogy nyugodjak le, de amikor elkezd sírni, akkor én még nem vagyok ideges, csak ebben a frusztrált helyzetben válok azzá, hogy hiba próbálom lecsendesíteni, dajkálni, hiába keresem a neki megfelelő pozíciót, hiába beszélek hozzá halkan (persze amikor visítva sír, akkor ezt már nem hallja meg), hiába dúdolok neki, fabatkát sem ér.


Amikor várandós voltam a babámmal, akkor olyan földöntúli, semmihez sem fogható szimbiózisban éreztem vele magam, úgy éreztem, tökéletes a mi kapcsolatunk, és most egyre inkább úgy érzem, mintha idegen lenne a számomra, mert hiába próbálom szeretni őt, kimutatni neki, nem használ, mintha ezzel az éktelen sírással akarna távolságot tartani, pedig soha egy ujjal nem nyúltam hozzá durván, nem is kiabáltam vele. egyszerűen nem értem, mitől lehet ez és hogyan tudnék rajta változtatni.


Többen mondták a hasfájást is, de ha csak hasfájós lenne, akkor elvileg mindenki kezében hasfájós lenne, nem?



2015. nov. 29. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a dezodorod vagy a parfümöd, samponod illata zavarja?

Valahol hallottam arról, hogy ilyen volt, de nem értek hozzá, csak egy tipp. :/

2015. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy érzi hogy feladtad? Mindig ezt csinalja amikor felveszed? Nálunk is volt ilyen egy időbe az elalvásnál hogy szabályosan meg akart tőlem szabadulni, eltolt magától, rúgdosott. Rájöttem hogy ha azonnal belerakom a kiságyba akkor elalszik. Akkor nem kellettem az elalváshoz. Már 5 hónapos és elalszik ha ringatom. Sőt, igényli is. Milyen idős a babád? Ne add fel, próbálkozz!! Hátha jön egy forduló pont amikor sikerül. Az illat nekem is megfordult a fejembe hogy talán a parfümöd vagy az arckrémed zavarja. Megértem hogy bánt ha a mamánál elalszik. Engem is nagyon bosszantana.
2015. nov. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Màr bocsànat,de milyen böszme vagy :D.


Nem utàl,miért utàlna? Szerintem simàn annyira belelovalltad magad,hogyha meg kellene nyugtatnod,mert sìr kb 200 a vérnyomàsod vagy nagyon ràstresszelsz. Ő ezt érzi és erre reagàl. A bizonytalansàgodból csinàltàl egy félel.et ami túlnőtt rajtad.


Annyit tanàcsolnék,hogy fogadd el a helyzetet. Ha beletörődsz,akkor ettől megnyugszol és nem fog idegesìteni,ha nem amúgy dzsonzonenddzsonzonos módra hagyja abba a sìràst egy mosolyodra. A nagyi meg azért tudja megnyugtatni,mert teljesen nyugodt, elégedett. Ő semmi màst nem akar csak szeretni az unokàjàt, nincs felelőssége,nem akarja nevelni fegyelmezbi, nem képzelte el a jövőjét,sem azt,hogy milyen baba lesz. Ő csak boldog attól hogy van unokàja.


Szóval nyugi. Többet nem tehetsz.

2015. nov. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
fordulj pszichiáterhez,a súlyos önértékelési problémáddal ne a gyerekedet tedd tönkre!
2015. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Ignoráld a sírását, és kész! Nem azt mondom, hogy hagyd ott, dehogyis, egyszerűen fogadd el, és szrd le, maradj kívül a szituáción, próbálj higgadt lenni, mosolyogj továbbra is.


A bébiszitteltem is csinált ilyet, én meg hótt nyugodtan tovább magyaráztam neki, meg dajkáltam, duruzsoltam, ordíthatott közben. Viszont, elég hamar, pár perc alatt megnyugodott, hisz én sem stresszeltem a dologra.

A mamája viszont felkapta, és zaklatottan ringatta, meg sipákolt neki, naná, hogy a gyerek még inkább ordított.

2015. nov. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ELŐSZÖR IS: a babád nem utál!!!


Nagyika mennyire van jelen az életetekben?

Remélem nem laktok együtt.


Szépen ki kell tenni mindenkit, aki zavaró tényező lehet. Nem tudom mennyi idős a babád, de most annak van itt az ideje hogy egymásra hangolódjatok. Semmi más nem számít.


Szoptatni pedig csak Te tudod, nagyika nem...


Egyébként ennek az egésznek olyan oka is lehet, hogy nagyi már babázott életében, Te meg most kezded, és mMEG KELL TANULNOD.


NEm vagyunk egyformák, van, amelyikünk könnyebben ráhangolódik a babájára, és van, amelyikünk nehezebben.


És a babák sem egyformák. Teljesen normális, hogy most furán érzed magad, mert máshogy képzelted el, mint ahogy alakult. Hidd el, a leggyakorlottabb anyukákkal is megesik, hogy sírós a babájuk, és nem tudják megnyugtatni.

Egymásra kell hangolódni, rá kell érezni mire végyik a baba és mi a "baja épp", ez nem könnyű, nekem pl. a harmadik gyerekemmel ment a legnehezebben...


Azt tanácsolom, hogy ha segédkezni akar a család, akkor NEKED segítsenek, ezt az igényedet mondd is el nekik.

Vegyenek át minden munkát, (főzés, mosás, takarítás), hogy Te 100%-ig a babádra koncentrálhass.


Tedd mellre gyakran, esetleg a pucér felsőtesteden pihentesd őt úgy hogy csak pelus van rajta és egy közös takaróval takaróztok. Hidd el, létre fog jönni az az egység kint is, ami bent volt, csak idő kell még hozzá, tanulnotok kell.


Higgy magadban és a babádban, minden rendben lesz, és az ösztöneidre hallgass, az okoskodók véleményét tartsd távol magadtól.


TE vagy az anyukája, TE kellesz neki, meg az apukája, senki más!

2015. nov. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

mert megéri az idegességedet

azért reagál így

túlkép egymást gerjesztitek


a nagyi meg nem ideges hanem nyugodt azért nyugszik le a kezében

2015. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben jártam, mint Te! A legdurvább szimbiózis terhesség alatt és amikor megszületett a kisfiam folyton csak sírt a kezemben, apánál egyből megnyugodott. Visszanézve eléggé ki voltam merülve, nem voltam jól, talán érezte. 5 hónapos kora körül nagyon egymásra találtunk, sokat összebújtunk és úgy tünt ez rendeződik, de a későbbikekben is inkább apás lett és sokszor nem érzem magamhoz közel hiába teperek. Még mondja is, hogy apát szeretem. A második kisfiammal az első perctől kezdve teljes ráhangolódás, nagyon anyás, csak velem érzi magát biztonságban. Nem egyformák a gyerekek. Ne szomorkodj el fog múlni ez az időszak, el kell fogadni sajnos ezt a helyzetet. Tegyél meg tőled minden telhetőt. Édes baba lesz 5-6 hónaposan majd meglátod!
2015. nov. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Teljes mértékben megértelek! Hasonló volt az én helyzetem is. Tudod ha görcsölsz,stresszelsz azt megérzi, és emiatt nem érzi magát biztonságban veled. Én annyira elkeseredett voltam, hogy beszereztem egy hordozókendőt. És onnantól változott meg tulajdonképpen minden. Nekem is sokat mondták hogy ne görcsöljek meg blablabla de görcsöltem. Hidd el, később minden sokkal jobb lesz! És egyáltalán nem utál téged a kisbabád! Ilyenre ne is gondolj!

2015. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!