Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt aki tyúkokat tart és...

Van itt aki tyúkokat tart és kisgyereke van? Mire figyeltek? A tojásokat hogyan tisztítjátok?

Figyelt kérdés
Beengeditek a tyúkokhoz a kicsit? A tojások ugye tollasok,kakisok,szénásak stb. Hogyan tisztítjátok? Mikor összeszeditek azonnal lemossátok vagy csak használat előtt?( elvileg rövidül az eltarthatósága ha megmossuk azonnal) mivel mossátok le?
2020. ápr. 9. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját gyerekkoromról tudok nyilatkozni. Nekünk voltak tyúkjaink. Mi 4-en vagyunk testvérek és kiskorunkban a mi feladatunk volt a tojást összeszedni kis kosárba. Megfogtuk ahogy volt, bevittük, kezet mostunk és kész. Nem kell ezt túlaggódni, a kézmosásra kell csak figyelni szerintem. Arra nem emlékszem, hogy anyu használat előtt mosta meg a tojást vagy mielőtt a hűtőbe tette, de szerintem utóbbi, kis vizes valamivel áttörölte hogy a kosz nagyja lejöjjön. Kb 3 éves korunktól szedhettük be a tojást, nagy élmény volt akkor még.
2020. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Használat előtt mosom meg, a 2 évesem már szedi, az egy évesnek még nem engedem. 😊
2020. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Hát, mi még csak kezet sem mostunk szerintem gyerekkorunkban tojásszedés után.

Még csirkeólat is takarítottunk. Minden évben új adag csirke jött, amit nevelgettünk. Bajunk? Na az nem volt!

2020. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A mamám tart csirkéket velük laktam gyerekkoromban. A tojást nem mossa meg, miután összeszedte, nem teszi hűtőbe, hideg, hűvös kamrába teszi. Használat előtt mossa meg alaposan, kis ultra poros vízzel, ha nagyon szennyeződött. Mi az ólba gyerekként akkor mentünk mikor kiscsibéket hoztunk. Utána mindig alaposan kezét mostunk. Amúgy a hátsó udvaron voltak, szedegettek, volt nekik kis fahamus fürdető, megakadályozta tetvességet.Minden évben meszelték az ólat.
2020. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk van csirke, kacsa, kecske, nyúl húsgalamb,kutya, macska. Mindegyiket etetik, a tojást én szedem ők viszik be. 5 és 2 évesek.
2020. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!