Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dupla vezetéknév igen vagy nem?

Dupla vezetéknév igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Mikor pár éve házasodtunk biztos voltam benne hogy dupla vezetékneve lesz a gyerekeinknek, mert különben az én nevem nem öröklődne tovább, plusz van egy vállalkozásunk ami az én családnevemen fut. Viszont most hogy aktuálissá vált a dolog bizonytalan vagyok, hogy így legyen e. Egyébként rövid keresztneve lesz a gyereknek, négy betű csak.
2020. ápr. 17. 14:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szimpla a gyerekek neve, aldom az eszem hogy nem bonyolitottam, kulfoldre kerultunk azota, relative keveset szivnak vele.

Egyebkent hazassagkotesnel nem diktaltatok be hogy a gyermek vezetekneve kotojeles lesz? Ugy remlik azt akkor meg kell adni.

2020. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

A mai világban mar bármikor dönthet ugy hogy külföldön szeretne elni, akkor meg oltári szívás a dupla vezetéknév.


Mondjuk mar 15 éve se szerette az osztálytársam hogy dupla vezetékneve volt 🤔

2020. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
41%
Házasságkötéskor be kellett diktálnotok, hogy milyen vezetékneve lesz a gyerek(ek)nek, szóval nagyon nincs min gondolkozni. Azt kell adni. (Azt nem tudom, hogy mennyi pénzért lehet ezt módosítani)
2020. ápr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
re13. Mivel még nem született meg az első gyerek, így változtathatnak rajta ingyen.
2020. ápr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhet még! Dupla verziót diktáltuk be igen, de még lehet rajta változtatni. Én ragaszkodom a családnevem továbbviteléhez, mert nem tucat és szép név.
2020. ápr. 18. 06:21
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ragaszkodom a vezetéknevemhez, nem is vettem fel a férjem nevét, ellenben a gyerekünk mindkettőnkét meg fogja kapni.

Az tök mindegy, hogy mit diktáltál be házasságkötéskor, az ugyanis nem szentírás, nyugodtan bármikor lehet rajta változtatni, az csak formaiság..


#15 Te egyébként az ókorban élsz?! Nő és férfi EGYENLŐ FÉL, semmivel sem több egyik a másiktól, a gyerek pedig pont annyira az anyjáé, mint az apjáé, sőt ha nem tévedek, akkor mi nők vagyunk, akik kihordják, megszülik, majd min. 2 évig otthon vagyunk velük, szóval nehogy már probléma legyen, ha a mi nevünket is viseli!🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

2020. ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem a mai napig tüske a szememben a férjem azon húzása, hogy nem egyezett bele a kötőjeles vezetéknévbe, pedig megbeszéltük, hogy az lesz. A házasságkor nem kérdezték, automatikusan beleírták az övét, csak utólag láttuk. Nekem ritka nevem van, szeretem és büszke is vagyok rá, történelmi név... szóval én a duplára szavazok, ha te ezt szeretnéd
2020. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!