Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan adományozhatok petesejt...

Hogyan adományozhatok petesejtet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olvasgattam erről honlapokat... De mind csak külföldi klinika. Nem szeretnék külföldre menni.

Magyarországon egyáltalán nem lehet ilyet? Azt olvastam, hogy túl van szabályozva sajnos...


2020. ápr. 17. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Sehogy mert legális úton nincs erre lehetőség.
2020. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

De van, első.


Nem egyszerű, Kérdező. Alap, hogy 35nel nem lehetsz idősebb és van már minimum egy gyereked.

A procedúra pedig ugyanaz, mint a lombikbébi programnál,tehát petefészek stimuláció... Nem sokan vállalják, mert vagy meghatározott rokoni kapcsolatban levő személynek vagy anonim módon ismeretlennek lehet csak adományozni.

2020. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Azt hozzá kell tenni, hogy Magyarországon kizárólag ingyenes adományozásra van lehetőség (nem kap pénzt az adományozó), ezért a legtöbben rokonnak adományoznak, mert ilyenkor olyan hormonkezelések várnak az adományozóra, amelyeknek rengeteg mellékhatása van, és maga a petesejtlevétel sem kockázatmentes.
2020. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Anonim adományozás nincs. Nem véletlen mennek a nők akiknek petesejt donációra van szükségük, Brnoba. Itthon csak rokontól kaphatsz, aki nem több 35nél és van már gyereke. Itthon már megtermékenyített petesejtet lehet anonim adományozni.
2020. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

32 vagyok és 2 gyerekem van.

És nem pénzért adnék petesejtet :)

Ez furcsa dolog... Két okból. 1. Mert valakin tudnék segíteni. 2. Mert jó lenne a tudat, hogy félig az én részem valahol a világban nevelkedik.És akik ilyenre vállalkoznak, hogy donort ültetnek be, tuti jó szülők lesznek :)

2020. ápr. 21. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak rokonnak lehet (természetesen nem vér szerintinek), ezt igazolni is kell. És ahogy előttem írták, 35 éves korig, és min 1 gyerek után. Ezért mennek az emberek külföldre. Amúgy a cseheknél van több klinika is ami fizetős, magyarul is lehet velük beszélni mert sok magyar jár oda. Donoroknak fizetnek is (ha a pénz miatt nem akarsz utazni). Hidd el akkor is segítesz, mert itthon sajnos tényleg túl sok szabály van, ezért amint mondtam sokan Csehországba, vagy Szlovákiába mennek.
2020. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!