Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A hazugság örökölhető?

A hazugság örökölhető?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a nevelés a mérvadó, és az hogy milyen légkörben nevelkedik egy gyerek, de azért ha megvan benne a hajlam jó példával kivédhető? Sajnos az apja szemrebbenés nélkül tud hazudni, és olyan történeteket tud rögtönözni, hogy az ész mgáll!! Nálam már betelt a pohár, és nem hiszek benne, hogy megváltozik.
2008. nov. 22. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

AU!

A hazugság nem örökölhető, esetlega hazudozás és az arra való hajlam, de az is inkább eltanulható.

Ha úgy neveled a gyermeked, hogy őszintén fordulhasson hozzád és mindent el merjen mondani, ha nem adsz neki okot a titkolózásra, akkor nem is fog hazudni.

Az apukával pedig a helyedben újraértékelném a kapcsolatot és megkérdezném, hogy mi az oka, hogy ilyeneket hazudik, mert jobb ha nem teszi,mert erre nincs szükség.

2008. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maga a hazugság nem, de a gyávaság igen. Mert aki hazudik az gyáva. Fél kimondani az igazat. Viszont én azt hiszem, hogy tudatos neveléssel ez is némiképp elkerülhető. Mondjuk minden gyerek füllent, az tuti, és szerintem olyan kamasz se született még, aki nem próbálta volna átverni a szüleit ebben-abban, de tudni kell különbséget tenni apróbb dolgok elsumákolása és a megtévesztő hazudozás között. Szerintem az a fontos, hogy a gyerek belássa és tapasztalja is meg, hogy hiába hazudik, a dolog így is úgy is kiderül, ráadásul ha őszintén megmondta volna az elején hogy mi rosszat tett, akkor lazábban megúszta volna, de ha hazudik és kiderül (márpedig kiderül), akkor duplán meg lesz büntetve, a rossz dolog miatt is, és a hazugság miatt is.
2008. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Attól függ, mennyi idős a gyermek.Óvodás, kisiskolás korban jellemző az ún. fantázia hazugság.Lényeg, hogy ezekért nem szabad büntetni, türelemmel, sok szeretettel meg lehet tanítani a valós és valótlan dolgok megkülönböztetésére.A hazugság nem örökölhető,....de megtanítható!!
2008. nov. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ezt a kérdést én már feltettem a pszichológusnak anno,mi azért váltunk el mert a volt férjem megrögzött hazudozó volt,a kisfiam ekkor volt 4 éves,gondoltam ha nem vele élünk nem lesz olyan mint ő.Mindig mondtam és mondom neki,hogy hazudni az egyik legcsúnyább dolog,de sajnos nagyon hazudik,nem vall be semmit,mindent letagad mindent.Most 10éves,és mit mondjak sajnos örökölhető,nekünk a pszichológus azt mondta a gének ! De ha úgy van nevelve nem lesz gond,mi úgy neveljük az új párommal(5éve)de sajnos akkor is ilyen,pedig mi nem hazudunk....
2008. nov. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!