Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kínai babára vigyázás?

Kínai babára vigyázás?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy Magyarországon élő kínai családok a kisbabájukat az első pár évre beadják egy dajkához (bébiszitterhez) nevelni napi 24 órában, a dajka saját otthonában. Hogy lehet ilyen információhoz hozzájutni, hol lehet ilyen kínai családot találni, akik babához keresnek 24 órás dajkát?

2020. ápr. 24. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Hol az a "több hely", ahol ezt olvastad?
2020. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én nem olvastam, hanem műsorban láttam. A kínaiak többsége tényleg ezt csinálja. Elég zárt közösség. Ha elterjedt egy dajka jó híre, akkor szívesen alkalmazzák.
2020. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
De nem magyar dajkához, hanem kínaihoz, úgyhogy nagyon én éld bele magad.
2020. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
De magyarhoz, itt is vannak ilyenek de néha hazaviszik... csóri gyerekek.
2020. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Magyar dajkát választanak, hogy a magyar nyelvet és kultúrát is megtanulja a gyerek. Magán oviban angol és kínai nyelvet. Talán hétvégén hazaviszik a gyereket, mert hétköznap reggeltől estig dolgoznak. Ha a gyerek elég idős lesz (8-9) éves, akkor magukhoz veszik és elvárják, hogy ő lássa el saját magát, ameddig ők dolgoznak. Nem ritka, ha születik mégegy gyerek, akkor a nagyobbat hazaküldik Kínába, hogy a nagyszülei neveljék fel. Mivel a fiú gyerek számukra többet ér, a lány pedig csak egy éhes száj, ezért előfordul, hogy a lányt eleve a nagyszülőknél hagyják nevelkedni. Elég undorító kultúra az övék, de ez van. Mknél többet megtudtam róluk, annál jobban felfordult a gyomrom. Ajánlom figyelmedbe pl. a lótusz lábat és a kutyahús fesztivált.
2020. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Újpalota tele van ilyenekkel. A Pólus centerben rengetegszer láttam nyugdíjas mamákat kínai babával sétálgatni, nem az unokájuk volt. Szülők az ázsia centerben heti 7 napot dolgoznak.
2020. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem 24 órát adják oda de nappal míg szülök dolgoznak igen egy magyar bébiszitter vigyáz a kicsire ,délután meg megy apuka érte ,oviba magyar oviba járatják gyereket,de még akkor is általában délután és oviszünetekben a bébiszitter hozza el vigyázz rá.és ezek vagy nyugdíjas hölgyek .
2020. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rokonom kìnai gyerekekre vigyàz. Neki egy ismerőse szòlt, hogy keresnek dajkàt,ès mivel a kislàny (1 èves volt) elfogadta, ìgy onnantòl ő vigyàzott rà. Aztàn szèpen lassan a megbeszèlt dolgok megvàltoztak, egyre többet kellett vigyàzni rà, fürdette,főzött mosott a gyereknek, ugyanis rengetegszer aludt nàla, volt hogy 1 hètig is, ès utàna se akart hazamenni, mert a szülei nem foglalkoztak vele.Ès nem kapott több pènzt. Aztàn a testvèrèt is elhoztàk Kìnàbòl, Ő akkor màr 12 èves volt, utàna jöttek a testvèrek ès annak a 3 gyereke, mindenkire a rokonom vigyàzott. Azèrt nem egy àlom munka,mert fizetni nem nagyon akarnak, de a gyerek kapjon teljes ellàtàst, hurcibàld edzèsre ès versenyekre, neked kell orvoshoz is hordani..
2020. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kínai iskolában kérdezd meg.
2020. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!