Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb anyuka irtózik még a gondolattól is, hogy anyósa vigyázzon a gyerekre? Ő is felnevelt legalább egyet, nem?

Figyelt kérdés

Már egy csomó kérdésben felmerült itt, hogy anyósra nem bízná "senki" a gyerekét, bezzeg a saját anyukájára. Nem értem, az anyós is felnevelt egy (vagy több) gyereket, nem? És ha minden igaz, akkor jól nevelte azt a gyereket, mert hozzá mentél feleségül...

Kisfiús anyukák! Gondoljatok bele! Ti is "anyósok" lesztek, nem fogtok majd unokázni?



2012. ápr. 23. 14:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is sokat gondolkodtam, igaz, lányos anyuka vagyok :-D

Próbálom úgy összehangolni, hogy lányaim ugyanannyi időt tölthessenek minkét nagymamával-nagypapával. Pedig nekem sem felhőtlen a kapcsolatom anyósommal. Mégis ő a gyermekeim nagymamája és a lányok imádják. Anyósom fiús szülő (3 fia van) és csak a legkisebbnek (férjemnek) vannak gyermekei. És végre lányok, ahogy anyósom fogalmaz.

Most már elfogadja a mi elveinket nevelés terén és látom, hogy próbál alkalmazkodni. A gyerekeim tudják, hogy attól, hogy mamánál szabad, attól nem biztos, hogy otthon is :-D

2012. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Biztos ritka eset vagyok, mert én nem irtózom tőle. Lehet szerencsém van, de nagyon kedvelem a párom anyukáját és neki sincs baja velünk. Igaz nem szól bele az életünkbe és én sem tudok mindent jobban nála. Anyukám 120 km-re lakik tőlünk,így akire általában számíthatunk azok a párom szülei. Engem is mindig meglep ez az általánosnak vett anyós-meny utálat.
2012. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt én is tapasztaltam már itt, de biztos, hogy különböző okai lehetnek...

Pl.

Páromnak van egy kislánya, aki minden hétvégén anyósoméknál van. Nem lenne ezzel semmi gond, sőt, nagyon jól érzi magát ott a kislány.

Most a közös babát várjuk, és úgy érzem neki is jó helye lesz ott, de mégsem annyira mint anyukáméknál. Az ok: anyósomék szeretnek inni... Többször átjöttek már látogatóba, és láttam mindkettőn a piát.

Ennek ellenére, amikor a kislányért jönnek, vagy hozzák, még nem vettem észre rajtuk, éppen ezért a születendő unokájukat sem tiltanám el tőlük, sőt ugyanúgy vihetnék később hétvégekre is, stb...

DE abban a pillanatban, hogy 1x is észreveszem, hogy ittasan vigyáznak a gyerekekre, onnantól nemhogy én, de még a párom sem engedné oda őket. Ez azthiszem így korrekt. De ha az én szüleimmel lennének ilyen gondok, ugyanúgy rájuk is vonatkoznának a szabályok. :-)

Szóval szerintem minden mögött van ok, legalapabb, hogy nem jön ki az anyósával az illető, de ez szerintem egyáltalán nem zárja ki azt, hogy unokázzon, legalábbis nem kellene, hogy kizárja, mert igenis a babának szüksége van mindenkire, aki szereti, és szeretni akarja! :-)


Bocs, kicsit hosszú lett :)

35 hkm

2012. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én bírom az én anyósom, és bár még nincs babánk, szerintem vigyázhat majd rá. Az más dolog, hogy eleve ódzkodom a gondolattól, hogy csak úgy otthagyom valahol a gyermekem, és mások vigyáznak rá, de ez nem az anyósom miatt van. Annyira sokat küzdünk a piciért, hogy sajnos előre tudom, hogy agyon fogom félteni.
2012. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
én inkább a saját anyámra nem bíznám rá.inkább anyósomra ha lehet választani.
2012. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%
Ezt én sem értettem soha. Pedig nekem kifejezetten rossz a kapcsolatom az anyósommal. Egy évben max 8-10-szer ha találkozunk (szülinapok, húsvét, karácsony), velem kifejezetten rosszindulatú tud lenni, de a kisfiamat imádja. Soha fel nem merült bennem, hogy ne engedjem oda. Nagyon szeretik egymást, gyakran kéri csak úgy a kisfiam, hogy had aludjon ott a mamáéknál. Én még soha nem éreztem úgy, hogy nem lenne biztonságban a gyerek anyósommal. Attól, hogy velem nem jön ki jól, még lehet példás nagyszülő. Ráadásul szerintem nem a gyereket kell büntetni azért, mert köztünk feszült a viszony. Én nem megyek oda, csak ha nagyon muszáj, de a férjem minden héten felviszi hozzájuk a kisfiunkat.
2012. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokszor elgondolkoztam. Azt hiszem, ezekben az ellentétekben nem csak az anyós a hibás, biztos a menyben is van hiba. Tisztelet a kivételnek, amely mint mindig, most is erősíti a szabályt.


Az én anyósom egy főnyeremény. Semmi pénzért nem cserélném el, még a saját anyukámra sem. Nekünk, ha kell mindig Ő vigyáz a gyerekekre, ha valamiért mégsem Ő, akkor apósom.

2012. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Fiam van és nincs gondom az anyósommal. Anyukámmal jobban "össze tudom hangolni magam", de anyósom is jó fej. Szerintem nem baj, ha a baba-kisgyerek többféle stílust megismer (persze ha normális), úgyis megtanulja, kinél mit lehet :) Egyébként én már most elhatároztam, hogy jó anyós leszek :)
2012. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
68%

Sztem sok minden függ attól,hogy milyen az anyóssal a viszony!Ha nem a legjobb,sztem valahol érthető,ha az anya nem őrá akarja bizni a gyerkőcőt.Meg még sok minden lehet az ok,pl. ha az anyós nem olyan higiénikus,vagy nem úgy viszonyul a gyerekekhez,ahogy kellene,vagy nem látja el őket megfelelően.Minden anya lássuk be,a saját édesanyjában bizik legjobban.Én is ilyen vagyok,jobban szeretem ha amyu vigyáz a csemetékre,mondjuk anyóssal a kapcsolatom nem is a legfényesebb,meg ott mindig rumli van,tisztaság az csak ritkán és én ezért nem szeretem,ha ott vannak a gyerekeim...Tavaly nyáron pl.azután kezdődtek a fiam bőr-problémái hogy anyósnál nyaraltak...

Amikor betegek is mindig anyu vigyáz rájuk,ő tudom,rendesen beadja nekik a gyógyszert.

Ha én anyós leszek,nem ilyen leszek,mint az enyém,úgyhogy remélem fogok unokázni.

2012. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyósom begyepesedett a 70-es években, amikor a fiait szülte és felnevelte. Nem hajlandó elfogadni, azt hogy más másként csinálja.

Azt nem tűröm, h a fülem hallatára azt mondja, a másfél éves fiamnak, h gyere gyorsan idd meg ezt a "lötyit" anyád meg ne lássa. Vagy a 10 hós lányomat megetesse szaloncukorral. Vagy főétkezések előtt 20-30 perccel valami ropogtatni-valót tesz le eléjük.

De szerinte semmit se csinálok jól, mert 4 hónaposan már ültethetem őket, és 8 hónaposan a kompba simán beletehetem. És miért szoktatom mászásra?

Nos ... ezek után érthető, h nem bízom anyósra a 2 gyerekemet.

2012. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!