Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alkoholizmus, és más...

Az alkoholizmus, és más szenvedély betegségek örökölhetőek?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy hazugságra írányuló kérdés, és elgondolkodtam, hogy nálunk, az én családomban is voltak alkoholisták, és úgy veszem észre, hogy ez kihat több nemzedékre, és az apuka családjában pedig sajnos mindenféle más szenvedély betegség is előfordul. Elég közeli ágról fogja örökölni a fiam. Az apja játszik, és én szeretném megóvni ezektől a rossz példáktól.
2008. nov. 23. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem orokolheto, de egy olyan csaladban, ahol vannak szenvedelybetegek, mas is konnyen az lesz. Foleg ha apa azt mondja a 18 eves fianak: "Gyere menjunk, jatsszunk egyet." Igy a 18 eves is konnyebben rakap.
2008. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Válaszoltam is a tegnapira.

Most is fogok , mert körülöttem sajnos sok ilyen van.

A hajlamosság mindenképpen örökölhető.

Ez felnőttkorban derül ki, de sok múlik azon, hogy a gyerek együtt él -e a beteg személlyel, mert akkor bizony példaértékű a probléma.

A volt férjem apja is alkohol-játékgép.Azthittem a sógoromnak van ilyen hajlama, mert elég link volt, erre az esküvő után a férjem a kedves kollegáival elkezdett játékgépezni-ki gondolta volna- meg ivás és ilyesmi, csak a löket kellett neki arra, hogy valaki magával hívja a hülyeségbe és ment is.Utána már egyedül is , nem kellett a társaság sem. Szóval tapasztalat. Hála Istennek nem lett közös babánk!

Az ilyen betegség gyengeség, idegi és genetikai alapja van a hajlamosságnak , ha még a nevelés során is ilyen löketeket kap a gyerek, akkor tuti gond lesz vele.

2008. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem élek együtt az apával, pont ez miatt. Amennyire lehet szeretném elkerülni, hogy ilyen példát lásson maga előtt.
2008. nov. 23. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!