Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valakinek hasonló 2...

Volt már valakinek hasonló 2 évessel? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam. 2 hónapja elvittem a gyermek orvosunkhoz ugyanis nem nagyon akart enni és a nyakán az egyik nyirokcsomó is megnagyobbodott.

Azt mondta biztos valami kis gyulladás, de elküldött minket egy vérvételre, amit ilyen kis gyerektől itt ahol mi élünk nem veszik le ezért egy gyermek kórházba mentünk ahol levették a vért vizeletet néztek neki, és egy nagyon kedves főorvos meg is vizsgálta.. Mindent rendben talált ő is azt mondta valószínű gyulladás volt és azért nőtt meg a nyirokcsomója... A teljes vérképe jó lett. Ezek után kb. 2 héttel ha ránézett az ételre elkezdett öklendezni és néha vissza is jött egy kevés étel, hányás ak nem mondanám inkább bufinek. Ezt 3 napig játszottuk és megint vissza mentünk a gyerek orvoshoz aki megint elküldött minket a kórházba... Öt megint egy másik orvos vizsgálta meg ő már a 3.es mindent rendben talált nála írt fel neki dedalonetta kúpot ha 3 nap múlva is öklendezik menjünk vissza.

Szépen el is múlt neki de eltelt 2 hét és újra előjött.. Ránéz azételre öklendezik elég ha könyvben meglatja és akkor is és néha ismét vissza bufizi az ételt.

Na ekkor már kicsit kiakadt ám és mondtam a gyerek orvosnak hogy jarjunk ennek utána mert ez tuti nem normális.. Voltunk szemészeten minden rendben, voltunk, hasi és nyaki ultrahangos ott is minden rendben...

Most azt javasolták hogy várjunk 3 4 napot és utána ha nem múlik el ideggyogyasz megnézni.

Volt már valakinek ehhez hasonló mert semmit nem találtam ezzel kapcsolatban.


Egyébként mindent időben csinált, hasra fordulás,ülés, mászás, járás..

KB 16 hónapos korától mindent eszik tejtermékek, tej, tojás, gyümölcsök, zöldségek, húsok, tészták. Eddig semmi problémánk nem volt ezzel..beteg is 2x volt a 2 év alatt.

Mostmar sokat beszél bár még nem tudja megnondani hogy fáj-e valamilye...egyebkent szépen fejlődik 13 kg és 89cm. Jó étvágya van. Jókedvű, Mozgékony imád a friss levegőn lenni napi 2 3 órát is kint vagyunk. Alvása is nyugodt.

Valakinek hasonló volt már? Mitől lehet ez?



2020. ápr. 28. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez lelki gond lesz szerintem. Nem volt tukmálva az étellel? Nem akadt el neki falat? Nem hiszti/játszma része, aminek a végén, az öklendezés után jutalmat kap(megkapja a szeretett kakaót például)? Rendesen iszik?
2020. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár elhiszem, hogy nagyon ijesztő és aggasztó lehet, nekem is inkább vmi banális dolognak tűnik így külső szemmel. Vmi lelki ok vagy pusztán “játék”, dac, stb.
2020. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem nem szoktam így jutalmazni ha megeszed akkor kapsz mondjuk csokit kakaót... Tudja hogy kakaó csak este van, csoki meg csak délután.

Tukmálni sem szoktam meg ő most már szól ha jól lakott és nem kér többet..

Igazság szerint ha mondjuk kér gyümölcsöt ő kéri és mégis ránéz és öklendezik de utána ugyan úgy megeszi és mindig ez van ranez az ételre és öklendezik egyet vagy kettőt és utána eszik... És akkor néha éves után így kibufizik egy két falatot de azt ritkán..

Inni is iszik rendesen főként babavizet kap, meg teát, a mamánál szokott málna szörpöt kapni kevés Piroska szörp és szintén babaviz.

Para mami vagyok egyébkent rendesen,de mivel jó lett a verképe, a szemével sincs baj, meg az ultrahangos is minden rendben volt így nem hiszem hogy valami nagy baj van... Gondoltam hát ha találkozott már itt valaki ilyesmivel.. 🙂

2020. ápr. 28. 15:52
 4/5 A kérdező kommentje:

Illetve tényleg annyiszor végiggondoltam már és igazság szerint mi mióta jó idő van minden nap elmentunk a parkba legalább 2 órát és ott játszott a gyerekekkel szinte kialakul egy kis baráti társaság és ugye most nincsenek barátok nincs parkba játszás, se játszótér és hiányoznak neki azo a gyerekek ha autóval vagy bicoval elmegyunk a park mellett mondja is a gyerekek neveit... Arra is gondoltam hogy nem e az ilyen lelki törés neki..

Meg hát ugye elkezdodott nála ez a Dackorszak eléggé akaratos és hisztis és sokszor rakell szólni hogy nem nem mászunk a szekrényre nem dobolunk a konvektoron nem mindig az van amit te akarsz.. És elkezdodott úgymond a fegyelmezes tehát ha valamit nem szabad azt nem szabad próbálom neki mindig elmagxarazni először hogy miért nem de ha csak folytatja akkor lekell ülnie a kis székébe jó addig működik amíg ott állok utána felall.. Erre is gondoltam hogy esetleg a fegyelmezes de hat nem úgy van fegyelmezve hogy még önök dolgokat csak max raszolok vagy leultetem... Egyébként jó gyerek, nagyon okos csak hát 2 éves...

Lehet valami lelki ok tényleg de csak erre tudok akkor gondolni hogy a gyerekek hiányoznak neki... Mert mindenki vele foglalkozik.. Rajzolunk építünk formabedobozunk mesét olvasunk csuszadzik motorozik kocsikat tologatunk labdazunk... Amikor főzök is ott legyeskedik körülöttem mindig kell adni neki kis tálat fakanállal és ő is főz meg porazivozni is imád... Tehát tényleg nem tudom mi a fene lehet ez az oklondozes

2020. ápr. 28. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a reflux vagy epekő nem lehet gondolom azt látták volna az orvosok vagy ha a gyomorszájjal lenne valami. Esetleg sok a gyomorsava ? Kérdezz ra a dokinál esetleg az nem okozhatja. Nem tudom én is csak próbálok lehetőségeket felvetni
2020. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!