Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a kor, amikor egy...

Mi az a kor, amikor egy szülőpár az utolsó gyerekét vállalja? Hány évesek legyenek max?

Figyelt kérdés

Itt a tervezett babákra gondoltam (persze a véletlen mégis jön baba, azt tartsák meg). Nem számítom azt az esetet, amikor későn találkoznak és még szeretnének gyereket, mert akkor persze. Inkább itt azokra a házaspárokra gondolok, akik 30 előtt házasodtak és több gyereket szeretnének.

A kérdésem apropója egy szomorú hír, a legjobb barátnőm Apukája meghalt, 55 éves volt és két pici ovis gyereke is van még a 3. házasságából. Ez elgondolkodtatott, kíváncsi vagyok Ti hogy gondoljátok.


2010. júl. 29. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 vagyok, de már nem szülnék, mert fel kell nevelnem türelemmel, egészséggel. Mondjuk a kor nem jelenti, hogy valaki nem lehet beteg fiatalon, de legalább az esélyt megadom.
2010. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
max 35
2010. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én eddig a 40et gondoltam maxnak. Végülis akkor 60 éves korunkra már 20 éves a gyerek.

Persze fiatalon is meghalhat a szülő, de kisebb az esélye, mint ha eleve 50 éves az apuka, amikor a gyerek születik.

2010. júl. 29. 11:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ha valaki olyan szerencsés, hogy időben megtalálja a párját, aki mellett végig kitart, az anyagi feltételek is megvannak, akkor úgy 25-35 éves kor között akár három-négy gyerek is belefér. Ha viszont nem minden ideális, és 30 éves kora után születik meg az első gyermek, én a 40-et mondanám annak, amikor még beleférhet a szülés. Ugyanakkor ha csak sok küzdelem árán lehetne gyermekem, én 45 éves koromig próbálkoznék a teherbeeséssel. Szóval a lényeg, én a 40. évet mondanám a nőknél, míg a férfiaknál az 50. év lehet a határ. Abban igazad van, hogy fel is kell nevelni egy gyermeket, ezért, úgy gondolom, aki idősebb korban vállal gyermeket, köteles lenne figyelni az egészségére, hogy minél több szülinapján tudja felköszönteni a gyermekét.
2010. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 37 voltam másodiknál, az elsőnél 28.

Ez olyan hülyeség, lehet valaki 20 évesen szül és két év múlva elüti a busz.

Ki mennyinek érzi magát, én 38 vagyok, de egynémely 38-40 éves nő kiívülről és belülről is oylan mér mint az örgeanyám:-(((

40- 45 éves korig.

Vizsont annak nem vagyok híve, hogy idős apuka, fiatal anyuka, legyenek közel egyidősek.

2010. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.

Igen, ebben az esetben is 20 évvel fiatalabb az anyuka, szóval ő még fiatal és simán felneveli a gyerekeket, dehát szegény gyerekeknek ez nagyon fájdalmas dolog.

2010. júl. 29. 13:45
 7/14 anonim ***** válasza:
38, max. 40. Ha a magyar átlagéletkort tekintem, kb. 65 év (most férfiakét, nőkét vegyesen nézem). Így van bő 20 év, hogy felneveljük a gyerekeket. Persze a huszonéves anyukát is érheti baleset vagy betegség, de ez mégis csak a ritkább.
2010. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Anyukám 42, apukám 32 éves volt, amkor megszülettem, de akkor már volt két testvérem (22/L és 21/F évesek voltak).
2010. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én vagyok, az utolsó - de a testvéreimnek nem az volt az apjuk, aki nekem.
2010. júl. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom kb.40-42.Később ne.
2010. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!