Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik jelenleg olyan MAGYAR...

Létezik jelenleg olyan MAGYAR ember Magyarországon aki azt mondja, hogy igenis megéri ide gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Minden sz*rhoz alkalmazkodnia kell a magyarnak, csak mert odafent a nagyok úgy gondolják hogy ez így van rendjén. Minden drágul, a cégeket is adóztatják nem gyengén, és mindemellett alig kapnak az emberek fizetést. Más országokba szerintem olyan bájosan nevethetnek rajtunk, hogy mindezt eltűrjük... Romának (nem cigányozok már, mert azt se lehet) viszont rohadtul megéri lenni, majd a magyar eltartja azt is. Fiatal vagyok, tervezgetem a jövőm, és ahogy az árak emelkedését figyelem elég kilátástalan a helyzet.
2011. nov. 14. 15:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%

Most sem jó, de régen sem volt jó, a forradalmak alatt sem, a háborúk alatt sem volt jó, hát még a középkorban...

Logikusan átgondolva soha nem alkalmas a gyerekvállalás. S a világ sem csodaszép.

De ha azt akarod, hogy legyen egy kis boldogságod is ebben a pocsék életben, akkor vállalj gyereket. Megannyi örömöt tudnak okozni, és százszor jobb dolog velük foglalkozni, és értük élni, mint a politikáért.


Ha eddig volt örömöm az életben, akkor az leginkább a gyerkőcöm. Másért mi a fenéért éljek? Hogy bámuljam az elkeseredett emberek arcát? Lehet nem a legjobb a helyzet most, de ebben az is szerepet játszik, hogy annyi megkeseredett ember él nálunk, hogy megszámolni is nehéz lenne.

2011. nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
16%

> Létezik jelenleg olyan MAGYAR ember Magyarországon

> aki azt mondja, hogy igenis megéri ide gyereket szülni?

Én még nem találkoztam ilyennel.


> Minden sz*rhoz alkalmazkodnia kell a magyarnak,

Kelleni nem kell. MÉG el lehet innen menni!


> Fiatal vagyok, tervezgetem a jövőm,

Én a helyedben eltakarodnék ebből az országból, minél messzebbre.

2011. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Most ajánlottak egy jól fizető melót pesten, és mivel még nincs semmim, elvállaltam. Ha sikerül spórolnom, és jól gazdálkodnom akkor hidd el egy percig sem fogok gondolkozni rajta hogy menjek-e vagy maradjak... A levegővételt mikor adóztatják meg?
2011. nov. 14. 16:24
 4/33 anonim ***** válasza:

én pont úgy látom, hogy csak annak van értelme, hogy a családban minél nagyobb boldogságot teremtünk, ez épp a gyerekekkel növekszik.


nem hiszem, hogy az 1900as évek első felében, vagy bármikor könnyebb volt magyarnak lenni. nagyobb volt a szegénység. csak akkor valahogy nem a gyerekek számán akartak spórolni, hanem a háztartásban (olcsóbb ételeket főztek, nem pazaroltak, ruhák, tárgyak újrahsznosítása...).

2011. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
ja,a válasz, igen, mi itt vagyunk. most várjuk a 2.babánkat nagy szeretettel.
2011. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Gratulálok :) persze hogy öröm gyermeket vállalni, hisz nagyobb boldogság forrása soha nem lesz az embernek csak a saját gyermeke és ez így van rendjén... csak odafent az okosok kizsákmányolják a dolgozó embert és ebből adódóan szerintem sokan nem tudnak mindent megadni a gyereküknek amit szeretnének, míg más országokba ez nem jelent problémát. a cigányok meg hülyék lennének dolgozni olyan segély mellett mint amit kapnak...régebben hallottam egy infót, miszerint egy 5 gyerekes ROMA család 400 ezer forintot kap havonta. azt hittem falnak megyek
2011. nov. 14. 16:31
 7/33 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos drágul minden.De ha mindenki így gondolkodna akkor senki nem szülne gyereket.Mi nem 100 ezres fizetésből élünk mégis bevállaltuk a kislányunkat,és a lényeg így is megvan mindene.És abban nagyon igazad van hogy a legjobb a cigányoknak(én kimondom)minden segélyt megkapnak.Kijárják az iskolát meg már szülik a gyerekeket,úgy hogy előtte 1 percet se dolgoztak.És megkapnak mindent babakocsit stb.Tudok olyat akinek az önkormányzat fizet mindent(albérlet,villany,gáz,stb)Az erkélyről meg potyognak le a sörösüvegek,azt se tudja hogyan rúgjon be minden nap.Itt már mi vagyunk kisebbségben nem ők!
2011. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

szia!

2. babát várjuk - és nagy szeretettel! Mi küzdünk a férjemmel azért hogy megcsináljuk! - mivel engem a gyed alatt rúgtak ki a legnagyobb magyar banktól és ugye nem kapkodtak a válság után a kisgyerekes anyukák után- ezért én külföldre mentem dolgozni és ingáztam anglia -mo között! Minden ide köt minket nem terveztem hogy másik országba menekülünk csak mert nehézségeink támadtak! pedig hitelt fizetünk, szétszakadt 1,5 évre a család - de! a család habár szétszakadt- erősödött is ezáltal! hogy MI MEGCSINÁLJUK! EGYÜTT! erre nem gondolnak sokan - feladják - pedig még nem is tudják, hogy csak megtanulnának piszkosul küzdeni valamiért ami a legnagyobb érték! hozzáállás kérdése a dolog, és az is hogy egy ilyen "családmodell" ami nálunk is kialakult mennyire hasznos tud lenni a gyerek számára is aki ebben nő fel! hogy nem adjuk fel, mert valami nehéz, és mások csak lebeszélnek mindenről és fikáznak hogy majd úgyis válás lesz a vége...stb. Hanem látják hogy a szüleik küzdenek! és támogatják egymást! a fiam most 4 évesen mind értelmileg mind érzelmileg sokkal fejlettebb társainál és ez köszönhető volt a mi hozzáállásunknak!

2011. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Én nem ide szülök, hanem magunknak :) Ha arra várnék, hogy minden tökéletes legyen sosem született volna gyermekem. Sajnos sok mindenről le kell mondani, DE: a gyermekem mindent megér :) Ez van :(
2011. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Tisztelem az ilyen embereket egyébként mint az utolsó két válaszoló. Sajnos az én szüleim nem voltak ilyenek... még kiskoromban elváltak, és ennek elég szépen meg is ittam a levét. Később anyum nem tartott rám igényt, apummal élek a mai napig (20 éves vagyok), de ha valaki akkor ő aztán be tudja mutatni milyen az ha egy szülő lesz*rja a gyerekét. mindig azt hitte a pénzével mindent megold... kell a f*sznak a pénze, csak foglalkozott volna inkább velem is egy kicsit, és komolyan mondom semmi mást nem kívántam volna. jelenleg ott tart a kapcsolatunk hogy költözök itthonról mert ő is képtelen elviselni engem, és én is egyre nehezebben tűröm a hülyeségeit. Legalább megtanulom milyen az a nagybetűs ÉLET, és a magam ura leszek.
2011. nov. 14. 17:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!