Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 10 éves gyerekkel erről...

Egy 10 éves gyerekkel erről már lehet beszélni? Megérti?

Figyelt kérdés

Mindig, amikor náluk vagyok, elkezd puffogni, hogy "ez már megint rendel". Ez így out of nowhere, általában ha említem, hogy milyen finomat ebédeltem, vagy ha megdícsérik, ami éppen rajtam van. És olyan stílusban, és hangsúllyal (már magában szerintem az nagyon gáz, amikor valakire azt mondják, hogy "ez")... Mintha minimum három családot irtottam volna ki.

Tegnap már megkérdeztem, amikor ketten voltunk, hogy miért van ezen így felháborodva, miért fáj neki, hogy ÉN a SAJÁT pénzemet mire költöm. Mondta, hogy hát mert ezek feleslegesek és milyen drágák, és hogy ezt senki nem szereti, mindenki utálja. Mondom ki az a mindenki? "Hát anya is mondta..." ez volt a válasz. Meg hogy ezért nekik nincs pénzük... Kérdeztem, hogy ezért nekik miért ne lenne, és mondta, hogy mert mama (közös a nagyink) nekem adja mindig. Ez nem igaz, kb 2-3 hetente ad 10-20 ezer forint zsebpénzt. De ez nem elvárás, sosem kérem. Ennyi erővel ők meg ott élnek náluk, minden nap főz rájuk, fizeti utánuk a rezsit, a gyereknek a szemüveget évente, stb. Semmit nem fizetnek ott, és ott élnek 14 éve (a gyerek nyilván csak 10 éve). Nem akartam ebbe így belemenni ott, annyit mondta, hogy én sokkal jobban szeretek online venni mindent, legyen szó akár élelmiszerről, akár ruháról, kozmetikumról, bármiről. Nagyon sok minden, amit szeretek és használok, pl. nem is kapható Magyarországon. Vagy éppen ebben a városban. Nekik meg semmire nincs ott gondjuk. Ruhákra se nagyon, mert a mellettük lakó hölgy félig osztrák, és folyamatosan hozza Ausztriából a több zsáknyi gyerekruhát, hogy aztán itt leadja a szegényebbeknek. Előtte mindig átválogatja, és ami olyan, azokat odaadja unokatesóméknak. Vagy egy pesti barátnője minden születésnapra, karácsonyra a gyereknek vesz 4-5 ruhaszettet a HM-ből, így ők gyerekruhára semmit nem költenek. Meg könyörgöm, egy 8-10 éves gyereknek jóval kevesebb ruha kell, mint nekem.


Szerintetek érdemes felhozni neki ezt újra, ha legközelebb is elkezd puffogni? Hogy beszéljek arról, hogy neki nincs köze mások pénzügyeihez, még akkor sem, ha rokonok vagyunk? Nem akarom megbántani, de ez szerintem nagyon nagyon magánügy... Ha az lenne a hobbim, hogy az esti filmezés alatt tízezreseket tépkedek unalmamban, akkor sem lenne joga beleszólni.


2020. máj. 14. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne vele beszélj, hanem pl az anyjával. Te is le írtad hogy az anyja mondta neki.

Nyilván ők beszélnek rólad így otthon a párjával, a gyerek meg azt mondja csak amit hall.

Nem írtad hány éves vagy, de az nem feltétlen igaz hogy egy 10 évesnek kevesebb ruha kell mint neked.

2020. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok.

Dolgozom, mellette még tanulok és van "életem" is. Tehát kellenek ruhák, amikben dolgozni járok (elegánsabb vonal, magassarkú cipők), amikben suliba (elegáns-hétköznapi vegyítve), kell itthonra fetrengős-takarítós, aztán még van a különböző edzős dolgok (tenisz, jóga, futás, úszás, túrázás). Emellé még jönnek a sima hétköznapi darabok, és azok, amikben bulizni járok. Biztos egy gyerekre is rengeteg ruha kell, de ők a 80%-át ingyen megkapják.

2020. máj. 14. 20:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerekkel van itt a probléma, hanem az anyjával, ez egyértelmű.
2020. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Hagyd a 10 évest, a saját súlycsoportodban keresgélj, és az anyjának mondd meg a véleményed.


Látom, ruhát tudsz rendelni, észt nem sikerült.

2020. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Fuha, Utolsó, rosszul indult a nap?:) Te meg ne itt vezesd le a feszkót, hanem menj, fuss pár kört a szabadban!


Igazából az anyjával/szülőkkel nincs problémám, a szemembe sosem mondanak semmit. A kislánnyal is ez a fő gond, hogy puffog folyamatosan és háborog, olyanok miatt, amihez nincsen köze igazából. Szerintem a pénzügyek senkire sem tartoznak azon kívül, akivel együtt élek. Főleg nem egy általános iskolásra. És ebből később is gondja lehet ám, mert nagyon okoskodó, "csak azért is beleszólok" típusú gyerek.

2020. máj. 14. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy gyereknek is kell mindenféle ruha: suli, sport, otthoni, ünnepi, hétköznapi darabok stb, ráadásul pár év alatt ki is növi az összeset és lehet újra mindent beszerezni. Ezenkívül egy 10 éves kislányt már simán érdekelhet, hogy mi a menő a korosztályában, látja, miket hordanak a barátnői meg ilyenek.

Legközelebb szólj rá határozottan, hogy Katikám, te már elég nagy vagy ahhoz, hogy megértsd, nem mindenkinek az a fontos, ami nektek, én sem akarom nektek megmondani, hogy mire költsétek a pénzeteket, légy szíves, te se akarj az én pénzügyeimbe beleszólni. Ennyi.

Az egyébként érdekes, hogy te mennyi mindent tudsz az ő pénzügyeikről meg hogy mit honnan szereznek be, ennek a kibeszélése ugyanúgy nem szimpatikus, mint a gyerek okoskodása.

2020. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondom, hogy a gyerek csak papagájként ismétli, amit a szülőktől hall otthon.
2020. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy milyen a gyerek, és hogy a szülei nem mondanak a szemedbe semmi rosszat, a HÁTAD mögött viszont annál többet. Velük kell megbeszélni ha zavar. Ne 10 évesekkel háborúzz! Nem ő a fő probléma. Nem tudom elégszer hangsúlyozni!
2020. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Ne egy 10 évesel hadakoz.ha gondod van beszéld meg az anyával,akkor mondok valamit neked bőven kevesebb ruha is elég nem kell mindig új ruhát venni mert te nem növöd ki ,kislány meg 1 év alatt ki nővi ruháit ,így gyereknek több ruha kell ,mint egy felnőttnek.
2020. máj. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne beszélj a pénzügyeidről ott. Minek mondod hogy mit rendeltél, ha úgy is tudod hogy ez lesz?
2020. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!