Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerekes élet után mennyiv...

Egy gyerekes élet után mennyivel lett másabb a két gyerekes élet?

Figyelt kérdés

Kicsit hülye kérdés tudom de érdekelne, hogy pl mi az a nehézség amivel előre nem számoltatok vagy számoltatok ugyan de mégis csak más benne lenni az adott helyzetben. Mi az ami talán egyszerűbb volt másodjára?

Akinek az idegei a nehezebb napokat egy gyerekkel is rosszul viselte, és ennek ellenére bevállalt még egyet hogyan alakult?

Minden tapasztalat érdekelne!

Akiknek a gyerekek közt 3-4 év van hogyan alakult köztük a kapcsolat, milyen testvérek? Ekkor talán már a nagyobb gyerek egy kicsit okosabb, de mégsem lesznek korban távol egymástól.


ápr. 25. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Hm...
ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

2 év van a gyerekeim között.

Őszintén szólva nekem 0-ról egyre sokkal nehezebb volt a váltás, mint 1-ről kettőre.

Nekem az elsővel annyira nehéz volt az eleje, hogy később a kettővel együtt is könnyebb volt annál.

ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Nekem mindig az alváshiány a legrosszabb

Olyankor szetesek,türelmem nulla,és mindent rettenetes színben látok és úgy érzem mindig minden szr lesz. Ez a legrosszabb,egy gyerek és két gyerek mellett is. Ha nem vagyok fáradt,bírom a dolgot. Az énidő megszűnt,de ez csak addig tart,míg a kisebb is kb három négy éves lesz,utána azért tervezhetobb a dolog. Néha túlélés...

De nekem az alváshiány a legrosszabb.

ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

2.5 év különbség köztük

Nekem us at alváshiany a legrosszabb, illetve az énidő hiánya. 5éve....

Egyebként nekem sokkal nehezebb lett. Elsőre kaptam egy tök nyugis, alkalmazkodó gyereket. Vele bármit el lehetett intézni, sosem sírt, tényleg egy főnyeremény volt.

Másodikra kaptam egy akaratos, többemberes 0-24ben síró, hisztiző gyereket.

Ami a nehéz benne, hogy a 2.miatt az elsőre kevés időm van. Folyamat kikészít kiakaszt a hisztijeivel.


2.5 illetve 5 évesek. Nagyon jó tesók amúgy, szeretik egymást

ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Majdnem kereken 2 év van köztük. Az első pár hét viszonylag könnyű volt, aztán beütött a krach, hogy úristen, de nehéz, mit vállaltam :D


Nekem komolyan nehezebb volt 1-ről két gyerekre v@ltani, mint nulláról 1-re. Az első piszok rossz alvó volt ugyan, de napközben meg viszonylag nyugis, elnézegetett, magyarázott mellettem, míg főztem, takarítottam, mindenbe be lehetett vonni. A második ennek ellenkezője, jól aludt, de egész nap sírt, szó szerint. És ha aludt is, ott volt a nagy, totál lenullázódott mindenféle énidőm, káosz volt itthon, ráadásul télen kint sem üthettük el úgy az időt, mint nyáron...


Most 1 múlt már a kicsi is, már könnyebb, mert néha eljátszik magának, nem sír, vannak fix alvásidők. De azért ami most is nehéz, hogy semmi szabadidőm, de tényleg semmi, mert az egyik mindig ott van.


A korkülönbség kapcsán nincs tapasztalatom, nálam imádják egymást, amúgy semmi féltékenység nem volt. Nekem a 3-4 év kicsit soknak tűnik m@r bizonyos szempontból, vagyis látva barátok és rokonok gyerekeit, ahol ekkora a korkülönbség, mindenhol ugyanazt mondják problémának, hogy ha szeretik is egymást a gyerekek, na, nem társaságai egymásnak, mert egy 3 éves kiscsoportos meg 6-7 éves iskolát mit játszana együtt? Persze, lehetnek ettől jó testvérek, csak mégsem úgy nőnek f együtt, mint a majdnem egykorúak.

ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4.5 év van a kettő között. Kevesebb korkülönbséget akartunk, de így sikerült. A nagy fiú, a kics lány (14 hónapos). Könnyebb volt mint az elsővel, mert tudtam mi vár rám. A nagy néha féltékeny és piszkálja a picit. Imádják egymást és remélem ez mindig így lesz. Mióta tud ülni a kislány azóta együtt fürdenek. Karácsonyra várjuk a 3. babát. Na attól sokkal jobban tartok. Kettővel egész jól tudok napirendet tartani. Háromnál nem tudom mi lesz🤣
ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ, ment a zöld kéz!

Az alváshiányt én is nehezen viseltem, viszonylag hamar jó alvó lett a kislányom. (kopp-kopp)

Én időtök egyébként egy gyerek mellett jobban volt?

3-4 év már tényleg nem a teljesen összenővös, kisebb korkülönbséget szerintem nem bírnám és azért az én környezetembe meg jól el vannak ekkora korkülönbséggel is a gyerekek

ápr. 25. 19:09
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Persze, hogy egy mellett több énidőm volt. Ha az az egy aludt, "szabad" voltam. Most a kicsi alszik kétszer, közte egyszer a nagy, valamelyik mindig ébren van. Ha apuka foglalkozik is valamelyikkel, nem biztos, hogy a másik is velük akar lenni, hanem rajtam lógni inkább.


Nekem konkrétan énidőm sincs jelenleg kb. :D

ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Énidő...egy gyerek mellett akadt. Na nem egybefüggő szabadidő,hanem lopott percek,ha szerencsém volt és aludt napközben,több is. De nem volt jó alvó a lányom. De azért csak egy felé kellett figyelni. A fiam jobb alvó,de az egyik fel tud ébredni a másikra,ha egyszerre alszanak,az csoda számba megy. Két és fél év van közöttük, a kisebb hamarosan két éves. Részmunkaidőben megyek vissza hamarosan dolgozni. Énidő...jó lenne. Lopott pillanatok vannak,amit én balga pl itt bszk el a gyakorin. De erre van kapacitás. Olvasni omadnek,de az nem tudom így pár perces reszletekben,estére meg beajulok. Utoljára akkor.olvadtam.mikor a másodikkal terhes voltam,és az első hagyta. #3ad voltam
ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezekre a lopott percekre gondoltam én idő alatt. Most jelenleg akkor van nálunk is én idő, vagy mi idő ha alszik.
ápr. 26. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!