Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tápszeres baba esetén mi az...

Tápszeres baba esetén mi az érv a korai (4 hónapos) hozzátáplálás ellen?

Figyelt kérdés

Nem jutok dűlőre. Mást mond a doki és mást a védőnő. Nyilván a dokinak hiszek jobban, de azért némi info jól jönne, mert neten is írnak mindent is. Szóval mi az ami hiteles? Ti mit tudtok?


És régen mi volt az érv, hogy ekkor kezdték?



2020. máj. 19. 17:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Megnéztem és megsúgom azt írja 4-6 hónapos korTÓL nem pedig között
2020. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
32%
Nutriklub és allergiaközpont oldalakat tàpszergyàrtók szponzoràljàk. Anyagi èrdekük, hogy minèl rövidebb ideig kapjanak a babàk anyatejet.
2020. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
21 bocsi lehet ezek azt írták, ma már kb 8 oldalt olvastam el. De a lényeg, hogy volt amelyik 4-6 között írta. Volt amelyik 4-6-tol. No mindegy a lényeg mindenképp az, hogy kb mindenki ahogy jónak látja, de úgy tűnik hogy amint elkezdjük a hozzataplalast, az allergéneket azonnal javasolja.
2020. jún. 22. 17:04
 24/24 A kérdező kommentje:

20-as a hivatalos ajánlás könnyen lehet, hogy változni fog. Egyre több kutatás mondja megint a 4-6 hót, ami pont azt jelenti, hogy nulla baja lesz, ha 4 hótól kezdjük a hozzátáplálást, megmondom őszintén kb csak ott olvasom a 6 hóig kizárólagos szoptatást, ahol a who-ra hivatkoznak. Mindenhol máshol 4-6 hónapot írnak. A legújabb kutatások is. Az a skandináv is amelyik már 4 hótól ajánlja a halat az allergia csökkentése céljából. (Bocs nem mentettem le azt a kutatást)


“egyre több adat szól a korai, 4-6 hónapos kortól elkezdett allergén élelmiszer bevezetése mellett. Forradalmasította a földimogyoró allergia megelőzhetősének kérdését a londoni King’s College-ben néhány éve elvégzett un. LEAP vizsgálat. Ebben a vizsgálatban bebizonyosodott, hogy a földimogyoró korai bevezetése kifejezetten védő hatású a magas kockázatú babák számára, jóval kevesebb baba lett mogyoróallergiás 5 éves korára. Hasonló eredmények várhatóak az un. EAT vizsgálatban a tojás korai bevezetésével kapcsolatosan.” (Tessék remelem ezek a kutatások elég hivatalosak neked, amire hivatkozik)


Ráadásul az, hogy 4 hónaposan kap mást is, mint anyatejet az még mindig azt jelenti hogy a kaja 75-90%-a anyatej. De tényleg magunkra vagyunk utalva kinek, melyik módszer a szimpatikus. De azért ezek alapján ne mondjuk szerintem, hogy káros 4 hónaposan hozzataplalni, mert így kb egy kutatást sem olvastam ami ezt támasztja alá. Ok persze anyatej istenítő kutatást milliót is. De nem is az a kérdés, hogy az anyatej jó e (én őszintén nem is értem mi a fenének vizsgálják ezt ennyit, nyilván jó, így vagyunk kitalálva), hanem hogy lesz, vagy nem lesz baja a gyerekeknek, akiket 4 hósan táplálnak hozzá. És eddig bárhol is olvastam bármit a válasz egyértelmű nem, de még hátrányt sem találtam amúgy. Az meg nem hátrány, hogy az anyatej és a tápszer elegendő. Az csak egy tény, egy lehetőség. Szerintem.

2020. jún. 22. 17:19
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!