Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tápszeres baba esetén mi az...

Tápszeres baba esetén mi az érv a korai (4 hónapos) hozzátáplálás ellen?

Figyelt kérdés

Nem jutok dűlőre. Mást mond a doki és mást a védőnő. Nyilván a dokinak hiszek jobban, de azért némi info jól jönne, mert neten is írnak mindent is. Szóval mi az ami hiteles? Ti mit tudtok?


És régen mi volt az érv, hogy ekkor kezdték?



2020. máj. 19. 17:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
Semmi.
2020. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy az mű, és rossz, és minél előbb kapjon “rendes” kaját a gyerek. Ennyi. De ez nem igaz, tökéletes alternatívája az anyatejnek. Ráérsz 6 hónaposan elkezdeni.
2020. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Az emesztőrendszer meg nem èrett 6 hinapos kor előtt. A bèlfal àteresztőképessege nagyobb, mint egy 6 hònapos babànàl, amit az ètelből ki kene szűrnie, az mèg àtjut rajta. Termèszetesen nem egyszerre èrnek meg a babàk a hozzatàplàlasra, a 6 honap az alsò korhatàr.
2020. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
Én előbb kezdtem, 5 hósan, mert 7.hóig be kell vezetni a glutént, viszont nem lehet egyből azzal kezdeni, előtte idő kell az alap gyümölcsökre (alma, barack legalább). Pedig anyatejesek. Tökéletesen egészségesek, semmire nem allergiásak.
2020. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
Mindenféle ellenérv van rá, hogy 6 hós kora előtt nem ajánlott elkezdeni. Tökéletesen jó neki az anyatej, vagy annak hiányában az anyatej pótló tápszer. Van aki 4honaposan kezdi, de szerintem az ilyenek csak nem bírnak várni.... 😣
2020. máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes én 6 hósan kezdtem és be tudtam vezetni a glutént 7 hóig.
2020. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem muszàj a glutènt sem 7 hòs korig bevezetni. Ez egy usa-bòl indult ajanlàs, az az alapja, hogy ajànlott a glutèn bevezetèse utàn mèg 2-3 hònapig legalàbb szoptatni, ha egyszerre kap glutènt ès anyatejet, akkor kisebb az esèlye az allergiànak. Usa-ban viszont hamar abba szoktàk hagyni a szoptatàst, innen ered a hibàs ajànlàs , hogy màr 4 honaposan, de 7 hònapos korig mindenkèppen kapjon màr a baba glutènt.
2020. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat engem az érdekelne, hogy konkrétan mit okoz. Amit az egyik válaszoló irt hogy nem elég fejlett meg a bélrendszer. Ilyesmi. Igazából nem hajt a tatár tok mindegy, hogy tapszert veszek vagy babyetelt szóval...

Csak nem igazán értem, hogy a szakmabeliek se értenek egyet...

2020. máj. 19. 21:08
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Jah, a szakmabeliek se értenek egyet, de majd a vérmamik itt megmondják.
2020. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is nagyon fura, hogy a vèdőnők, gyerekorvosok össze-vissza beszèlnek, pedig a who ajànàls màr 17 ève ugyanaz, tàpszeres babàknak is. Ami kavarhat, hogy az amerucan pediatrics, magyar ajànlàs valtozhatott, nem jàrnak tovàbbkepzesre.
2020. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!