Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kovács vezetéknévhez milyen...

Kovács vezetéknévhez milyen nevet adnátok, olyat, amit szépen lehet becézni is?

Figyelt kérdés
Nem tetszenek azok a nevek, amik most nagyon hangzatosak, illetve, amiket nem tudok becézgetni. Nekem ez fontos. Pl. Jázmin oké, de hogy becézem? Jázi vagy sehogy ... Illetve a legnagyobb baj, hogy óriási családban élek, és a jó neveket már lenyúlták. Mind egy városban lakunk, vagyunk szűk körben is 60-an :D Anyuék 13-an vannak tesók ... Illetve a becézés miatt is vannak kizáró okok, mert pl. Lia becézés miatt ugrik majdnem minden lia végű :D mert pl: Kornélia is Lia inkább, mint Kori ...áhh, nem is tudom milyen név lenne jó. Tanácstalanok vagyunk, mert itt aztán van minden ... Írjatok párat légyszi becézéssel együtt. A rövid neveket ne, ami magában a becézés pl.: Lili, Kira, Alex, máté, Ákos, Áron ... és gyümölcs,állat neveket se :D Jó vagyok mi? :D

2020. máj. 23. 17:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem Katalinnak hívnak, és imádom. (17 éves vagyok)

Nem találkoztam még rajtam kívül nálam fiatalabb Katalinnal, max. Katával.

Becézni is sokféleképpen lehet pl. Kata, Kati, Katica, Katinca, Kató, Kátya, Lina

2020. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Zsofia Zsofika, Zsoka

Veronika Vera, Vica, Vicus

Katalin Kata, Katica, Kázya


István _Pisti, Pistike, Pistu

2020. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Júlia, Lili vagy Léna, a legszebbek
2020. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Palmira-Mira-Pami

Zsanina-Zsani-Nina

Szerintetek?

2020. máj. 23. 22:39
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Amiket most írtál, azok szerintem szörnyek, ne haragudj.

Veronika, Borbála, Nóra, Abigél, Lívia, Klaudia, Heléna - hasonló nevekből válogatnék. De ami nektek tetszik! Szerintem csapd fel az utónév portált, elég sok névből választhatsz.

2020. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Veronika a barátnőm és kislánya, gyakran vannak itt. Lívia unokatesóm, Klaudia a sógorom óriási és friss csalódása. A többi nem tetszik. Van Melinda, Tímea, Emília, Krisztina, Renáta, Alex, Brúnó, Leon, Denisz, Mária, Ibolya, Ilona, Zsuzsanna, Zoltán, Szabolcs, Márió, Tibor, Ferenc, László, Henrik, Dorina, Hanga, Lionel, Csilla, Lia, Kira, Anita, Anikó, Magdolna, Irma, ... és ez a fele se ... Lehet letojom, és adok olyat, ami már van háromszor is :D
2020. máj. 23. 23:23
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszik a Jázmin: Mini (Minnie)

Bár ismerek Minervát, akit szintén így becéznek. Ő írni is Minnie-nek szokta. Szerintem ez a név is gyönyörű, de talán a Kovácshoz túlzás lenne.

Egyébként: Tímea, Kinga, Jusztina, Júlia/Julianna, Katalin, Klára, Blanka, Bianka

Viszonylag sok név passzol hozzá, mert egy elég gyakori vezetéknév, és nem nyakatekert.

Javaslom, hogy az MTA listáját kezdd el böngészni, sorban. Ami van már, vagy nem tetszik, eleve húzd ki. Ami szóba jöhet, írd le egy lapra. Aztán amikor végig értél lesz X neved, majd ezekből is lehet, sőt kell is szűkíteni.

És becézhetetlen név pedig nem létezik.

Vid nevű ismerősömet, ami aztán egy elég lényegre törően rövid név pl Tücsöknek/Tücsinek becézik. - az eredetét sajnos nem tudom, de mint látszik, semmi köze a nevéhez.

De ha az ilyenek kizáróak, akkor egyszerűen nem írod le.


Mi hasonló módon szűkítettük le, mert az első gyerek neve azonnal megvolt, a másodikkal nagy bajban voltunk. Lány nevünk volt, fiú második már nem. De lett végül. :)

2020. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

A Katalin nagyon szép és különleges, kevés gyereket hívnak már így. A másik kettő amit írtál viszont szörnyűek.

Amik szembe jutottak lehetséges névként: Olívia, Ildikó, Henrietta, Heléna, Johanna, Glória, Izabella, Ildikó, Írisz, Tamara, Nikoletta, Izabella, Gréta, Flóra, Petra, Viktória, Eszter, Dominika, Bianka, Blanka, Vivien, Rebeka, Regina, Barbara, Enikő

András, Gábor, István, Gellért, Barnabás, Bertalan, Károly, Botond, Márton, Marcell, Ádám, Benjamin, Attila, Dániel, Dávid, Olivér, Bálint, Balázs, Patrik, Kornél, Roland, Róbert, Richárd, Norbert, Miklós, Vilmos, Kálmán

Az Ákos, Áron, Máté nevek amúgy nem becézések.

2020. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Rozina-Rozi, Zina, Róz, Roza

Annabella-Ana, Ancsi, Anna, Bella, Bellus, Belluci, Annabell

Vanessza-Vani, Nessza, Nesszi

Kornélia-Kori, Nelli, Lia, Nélia

Julianna-Juli, Julcsa, Juló, Lia, Lina, Liana, Anna, Annus, Ana, Ancsi...

Laura-Lala, Lulu, Lara, Lau

Ilona-Lona, Lola, Ilcsi, Ilka...

Erzsébet-Erzsi, Bözsi, Böbe, Betti

Tamara-Tami, Mara, Marcsi, Mari

Kiara-Kiki, Kia, Kira

Lilien-Lili, Lien, Lilkó, Liló, Lilu, Lil, Lilcsi

Klaudia - Klau, Lau, Dia, Diácska, Klauka

Krisztina-Kriszti, Tina

Noella-Nono, Noe, Ella, Elcsi, Nola, Noncsi, Noa

Gabriella-Gabi, Gabcsi, Gabika, Ella, Ellus, Elli

Szerintem bármilyen név jó lehet, a lényeg, hogy nektek tetszen. Mondtad, hogy pl van a családban Emilia azt is 200x felé képpen becézheted. Ha ti a meglevőt Liázzátok, de ezt a nevet adnátok ti is, még mindig hívhatjátok Milinek, Eminek, Emcsinek, Milának, Micinek a lányotokat.

2020. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Larissza - Lara

Leonetta -Lea, Ella, Netta, Netti

Leona, Leonóra - Lea, Nóra, Nóri

Leontina- Lea, Tina

Albertina - Albi, Tina

Martina - Mari, Tina

Szibilla - Szibi

Szimóna - Szimi, Móni, Móna

Valéria - Vali, Ria

Ninetta - Nina, Netta, Nini

Letícia - Letti, Tici

Jusztina - Tina, Juszti

Jusztínia - Nia, Juszti, Tini

Tiana - Tia

Eleonóra - Ella, Eli, Nóri, Nóra

Dominika -Domi, Nika, Niki

Nikolett/a - Niki, Letti

Paulina - Lina

Melánia -Meláni, Nia, Meli

Melissza, Melinda - Meli, Linda


Lénárd,Leonárd -Leni, Leó

Lóránt - Lóci

Lázár - Lázi

Flórián -Flóri, Fló

Teodor - Teó

Szilveszter - Szilvi

Eduárd, Edvin, Edvárd - Edi

2020. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!