Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás követelèse az...

Gyerektartás követelèse az apától,mik a lèpèsek amiket meg kell tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,azèrt írtam ebbe a ketagóriába ,mert talán így több anyuka látja majd a kèrdèsem ès tud majd nekem segíteni aki volt már ilyen helyzetben.

A folyamat jelenleg ott áll,hogy be adtam a papírt a bíróságon mert az apja 8 hónapja egy Ft-ot nem volt hajlandó küldeni gyermekének.

Szóval be adtam a papírt,amire még kaptam a választ ,hogy az alperestől azaz az apától nem kaptak ellen nyilatkozatot ezért ezt úgy veszik ,hogy bele megy a gyerektartást levonásába a cégètől.

Ugyan az apa meg kapta a levelet ès azt mondta ezek után sem hajlandó fizetni egy Ft őt sem.

A papírban benne állt ,hogy 15 napon belül mèg be lehet adni a beadványokat az elzárás lezárásához? Ès arra lennék kíváncsi miket kell beadni,az ingyenessèggel kapcsolatos kèrelmet be kell e adnom a felemről vagy mivel ő a fesztes neki kell fizetnie az egèsz perköltsèget? Illetve a bankszámla számomat is a 15 napos beadvánnyal kell beadni vagy az az apának kell adnom vagy a munkahelyènènek kell le adnom? Vagy majd fognak engem keresni ,hogy diktáljam le?

Bocsánat a sok kèrdèsèrt ,de nagyon új vagyok ezen a téren,mèg semmilyen perben nem volt részem ezért sem tudom.


2020. máj. 29. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így kimondottan hihetetlenül hangzik....

Ha nem volt még perben részed, akkor nem volt gyermekelhelyezes se, ergo gyermektarta s se volt megítélve, nincs mit levonni, plane a cegnek


Gyermekelhelyezési pert kellene inditanod, amiben kerned kell, hohy a gyereket nálad helyezzék el és egyúttal határozzák meg a tartasdij osszeget, valamint a lathatast.

A per neked ingyenes, a költségeit mindig a veszetes fel fizeti, neked max az ugyvededet kell, mar ha van/lesz.

A beadványhoz a gyerek születési anyakonyvinkivonatat kell mellékelni és egy 12 havi kereseti igazolast.

Nem kell a bankszamlaszamod amíg nincs itelet. Az itelet meghozatalakor fogjak ezt az adatot kerni. A munkahekyet a bitosag ertesit pi majd

2020. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van ítélet akkor a munkahelynekmmegkuldi a bíróság a határozatot. Abban szerepelni kell annak is, hogy hova utal jön a cég. Tehát nyilván ezt be fogjak kérni tőled. De valóban kicsit nem világos, hol tartotok most úgy általában.
2020. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehezen van ítélet, ha egyszer nem volt még soha birosagi ugye....
2020. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
19%
Azért mert nem vetetted el nem hinném hogy az apát felelöségre lehetne vonni jogilag persze de ez egy etikai fertő undorító ha ő mondjuk nem akart gyereket milyne jogon kérik számon
2020. jún. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!