Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás követelése...

Gyerektartás követelése visszamenőleg, hogy a gyerek felnőtt?

Figyelt kérdés

A fiam 18 éves elmúlt, már nem kell tartásdíjat fizetnem, befejezte az iskolát, elkezdett dolgozni. Na de vissza a kérdéshez. Mikor a fiam 12 éves volt, volt elmaradásom a gyermektartásban (megítélt bíróság által), ekkor a volt feleségem végrehajtóhoz fordult, az ki lett fizetve, de kérte a végrehajtást a jövőre nézve, mármint úgy, hogy az aktuálisra nem kaptam letiltást. 16 éves korától nem fizettem a gyerektartást, mert megegyeztünk, hogy inkább legyen többet itt a gyerek, mert sok vele probléma. Ezt egymás között beszéltük meg. Erre most kérte az ex a végrehajtás folytatását, és követeli 2 évre visszamenőleg a pénzt, ezt azért mert berágott rám. Namost, a gyerekre már nem jár gyerektartás, mert nem jogosult rá, akkor is követelheti visszamenőleg? Van erre valami jogszabály.

Szóval megállapított, hogy a gyermektartási fizetési kötelezettség nem áll már fent, mert nagykorú és el tudja magát tartani. Ezzel nem szűnt meg valamilyen joga az exnek? Illetve ez ugye elmaradt tartásdíj, akkor ha fizetek neki, ez még mindig őt illetné, nem a gyereket?



2016. júl. 5. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:

nos.

a helyzet az, hogy, ha a gyerektartást a bíróság rendelte el, akkor a bíróságnak kell arról dönteni, hogy már nem kell fizetned. az nem úgy van, hogy te úgy döntesz, már nem kel fizetned és nem fizeted.

ha szerinted már nem kell fizetned, akkor be kell szépen adni a bíróságra egy kérvényt, indoklással együtt és ha igazad van, akkor a bíróság meg fogja szüntetni a tartási kötelezettségedet.

addig viszont fizetned kell.


ami viszont számodra pozitívum, hogy végrehajtani csak 6 hónapra visszamenőleg lehet.

2016. júl. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A bíróság megszüntette a tartási kötelezettségemet. Az a probléma, hogy a végrehajtás folyamatos, ezért kérheti a 2 évet, nem csak 6 hónapot, mert évekkel ezelőtt indította a végrehajtást. Ilyen helyzetre van valami jogi dolog, nem találok semmit. Szóval a kérdés az, hogy nincs tovább tartási kötelezettségem, ezt kimondták, ezután kérte az ex a vh folytatását. Vagyis kéri az elmaradott összeget. Mivel nem fizettem, mert megegyeztünk, ezért nem tudom bizonyítani a vh-nak hogy fizettem, az meg hogy megegyeztünk, arról azt mondok amit akarok, ez már senkit nem érdekel. Szóval ilyen esetben mi a teendő? Illetve ha fizetek, akkor kit illet a pénz. Ugye a gyerektarást a gyerekre kell fordítani, ez visszamenőleg is igaz? Ha ő kirepült otthonról, hogyan tudná ráfordítani? Esetleg jogalap nélküli gazdagodás?
2016. júl. 5. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:

ja, értem.

akkor ezt tanulmányozd át:


[link]

2016. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hiába szűnt meg X időponttól a tartási kötelezettség, az azelőtti időszakot ez nem érinti. Bizonyos értelemben addig a másik fél előlegezte meg, míg nem történt fizetés.

Bíróság mindenképp megítéli az elmaradt tartásdíjat. Legfeljebb csökkenteni tudod.

2016. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínű igen, ki kell fizetned. Az a baj,hogy gondolom szóban állapodtatok meg. Na ezt nem kellett volna, leglább ügyvéd előtt írásban, akkor az érvényes lett volna, de így nem tudod bizonyítani.
2016. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!