Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tudomásodra jutna gyerekbán...

Ha tudomásodra jutna gyerekbántalmazás, akkor tennél bejelentést a gyámügynél névtelenül?

Figyelt kérdés
Lehet szó szomszédról, rokonról. A lényeg, hogy láttad is, hallottad is a gyerekeket menekülni/sírni többször is. Ha nem, miért nem?

2020. jún. 1. 10:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Egyéb, kifejtem lent
67 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ez egyértelmű.
2020. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Első körben nem feljelentgetnék, hanem rászólnék a bántalmazóra hogy álljon le. Ugyanis a gyerek nincs kisegítve azzal hogy majd egyszer valamikor odajut a gyámügy hogy kinézzen mi van...
2020. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha látnám mindenképpen szólnék, elsősorban a védőnőnek.


Ha csak hallanám, azzal óvatos lennék. Mi szoktunk csikizőset játszani, és sikítva menekül előlem a gyerek miközben kiabálja, hogy "Anya neeee!!!" (Szereti játszani, mert ha abbahagyom, akkor kéri.)

De van, hogy színészeket megszégyenítő előadást tart sanyarú sorsáról (nem kap csokit) és még én is elhiszem, hogy mindjárt éhen fog halni és csak a csoki mentheti meg.

2020. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Az ilyenekre ha rászólsz, akkor csak jobban bántja a gyereket, de legalább nem az udvaron, hanem bent a házban. Tudjuk, milyenek az emberek, majd jön a 'ne pofázz bele a családi életünkbe' meg esetleg még meg is mérgezi a kutyádat bosszúból vagy fenyegetésből.
2020. jún. 1. 10:23
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

Panelban lakunk, párral alattunk minden este halljuk a gyereket sírni, most akkor jelentsem fel őket? Az én gyerekeim is nagyon sokat sírtak, amikor annyi idősek voltak.

Sőt, néha még most is sírnak. Jól is néznénk ki, ha emiatt feljelentenének minket.

Persze ha pontosan tudnám, hogy valaki bántja a gyerekét, az más, de az, hogy a kotnyeles szomszéd gyereksírást hall, és ezért feljelentget, nagyon gáz.

2020. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
"Tudjuk, milyenek az emberek" NEM tudjuk. És azt se tudjuk nem az-e a helyzet mint a harmadik válaszolónál. Úgyhogy nem, nem jelentgetnék fel kapásból senkit. Inkább szólnék.
2020. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben nem csak hallottunk gyereksírást, hanem láttuk, ahogy a 'kedves apuka' nekifutásból nekimegy a 8-10 éves gyerekének. Nyilván ha hisztit hallanék, arra nem hívnám a gyámügyet, de azért ha látod is, az más szerintem.
2020. jún. 1. 10:39
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Az megint más téma amit te mondasz. És miért a gyakorin kérdezősködsz ha egyértelmű bántalmazást láttál? azt hiszed ha névtelenül jelentgeted fel ,a akkor nem fogja tudni ki tudhatta?
2020. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%
Névtelen bejelentésnél nem is tudja, hogy te vagy. Akkor mért is mérgezné meg a kutyád? Ha van több szomszéd is, nemcsak te, akkor ő is tudja, hogy bárki lehetett..
2020. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

#4-es A helyzet soha nem fekete/fehér. Rengeteg gyerek sír minden ok nélkül, akit tényleg bántalmaznak, az meg soha.

Nem jelentem fel, szólok, ha furcsát látok, sokszor logikus oka van.

2020. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!