Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyorsan mindent egyszerre...

Gyorsan mindent egyszerre túlvállalva lehet gond belőle?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a ti véleményetek te. Elég sok ismerősömnel látom hogy fiatalon 21-23 jön a TERVEZETT gyerek és mintha fejvesztve az első hónapokba gyorsan új nagyobb lakás, új nagyobb autó, gyorsan eljegyzés aztán összeházasodás , mindenből új a gyereknek. ( nem gazdagabb rétegtől beszélek.)

Ezt nem akkor kellett volna inkább amikor meg csak el tervezi valaki a babát hogy minden meg legyen? Vagy ez így normális? Én nagyon kiváncsi leszek ezekre a pártokra később hogy birkóznak meg az anyagiakkal mert nekem nagyon úgy tűnik azt se tudják mire vállalkoztak. :/



#anyagiak #Tulkoltes
2020. jún. 10. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha mindenki arra várna, hogy legyen saját háza, autója, szuper élete, akkor lenne 40, mire szülne. Nekünk is előbb lett gyerekünk, aztán saját házunk, autónk. 32 éves vagyok jelenleg, tehát nem vagyok öreg, viszont elmondhatom, hogy mindenünk megvan így is, hogy előbb lett gyerekünk. Mindketten dolgozunk, tehát megvan a havi bevétel mindkét oldalról, így a stabil anyagi háttér is. Mondjuk előbb házasodtunk össze, minthogy gyereket tervezzünk. :)
2020. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Hat... jol erzed a helyzetet. A mai vilagban 21-2 evesen gyereket vallalni, felelosen csak ugy lehet ha anyuci vagy apuci tamogatja. Amivel semmi gond,en is szamithatok a szüleimre,de nem ez volt az eletcelom. Lehet kesobb se lenne konnyebb,mert akad aki nem tud sporolni. De minden evvel tapasztaltabb mindennki. Nem mindegy. En kovanom nekik ,hogy sikeruljon minden ahigy tervezik,de sajnos nem ezt latom a vilagban
2020. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nem saját lakásról beszélek csak szimplán egy nagyobb drágább albérlet ről.
2020. jún. 10. 19:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is így látom az én ismerőseinek igazából van akit támogatnak van aki csak szerencsésen választott férfit és ő az egyetlen pénzkereső de ő sem a milliomos szinten és így szerintem robbant felelőtlen. Főleg egyszerre bevállalni minden drágábbat. Én inkább megteremtem azt az életet mielőtt jön a baba hogy ezen már ne keljen stresszelni. 3 év múlva már meglesz minden reményeim szerint amit nem kapkodva kell majd “elintézni”..
2020. jún. 10. 19:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert kellet az 1est lepontozni!

Jol irtad.

2020. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ismerőseid vannak.

Egy gyerekkel igazából nem kell se nagyobb lakás (ráér), se egyáltalán autó, se eljegyzés, se minden szirszar...

Mi (ténylegesen) tervezett gyerekkel se kapkodtunk így. Nem kerestünk nagyobb lakást (igazából két gyerekkel se egy hodályban lakunk, elég nekünk 60 nm), autónk a mai napig nincs (hiába van havi a átlag 600-700 e bevételünk)...

2020. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért mert senki nem saját lakásról beszélt.
2020. jún. 13. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint ahogy én sem (6-os). :D Első gyerekkel pont akkora albérletben laktunk a születésekor, mint most 2-vel, csak ez azóta és nem kapkodva hitellel a miénk.

A válaszod kicsit olyan, mintha te lennél aki kapkodni akar, nem az "ismerősök".

2020. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!