Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felvàgatnàtok a gyerekeket...

Felvàgatnàtok a gyerekeket nyelvét, ha az orvos azt mondanà "hatàreset "és a szoptatásnàl nem lenne gond vele ?

Figyelt kérdés

#nyelvlenövés
2020. máj. 14. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel. Később lehet belőle gondja.
2020. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem engedtem, semmi gondja.
2020. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Felvágattuk. Tudott szopni, de ahogy kinyújtotta a nyelvét, látszott, hogy le van nőve a nyelvféke. 10 mp volt, engem jobban megviselt mint a gyereket. De inkább 2 hónaposan, mint 5 évesen a logopédus ajánlására.
2020. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem azzal van problémám, hogy a tesójànak is fel kellett ,neki 5hónaposan szóltak .Ezt mindenképp el szerettem volna kerülni ,minél kisebb annál jobb. Amikor megszületett akkor is megkértem a gyerekorvost, hogy nézzen rá, amikor oltásra vittem elsőre a házi gyerekorvoshoz őt is, mindenki rendben találta .Most lassan fél éves lesz most szóltak ,hogy amúgy elég hatàreset a nyelve fel kellene vàgatni.
2020. máj. 14. 19:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 3 hetes volt mikor felvágták. Neki nagyon komoly gondot okozott szoptatásnál (meg mellékesen nekem is) De az övé nagyon tipikus lenövés volt. Most várjuk a tesót, első dolgaim közt lesz megnézetni és ha kell felvágatni.
2020. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen
2020. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem vágták fel, nem tudtam szopizni, emiatt tápszert kaptam.

Később, az óvodában végig logopédushoz jártam, aki szintén javasolta a felmetszést. Szüleim nem mentek bele.

Iskolás koromtól semmi gondom. Se beszédhiba, se semmi. A nyelvemet viszont azóta is csak egy kicsit tudom kinyújtani.

2020. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk sajnos senki nem mondta, az óvodában derült ki, hogy kéne. Úgyhogy én biztos felvágatnám, mert picin szinte észre sem veszi...
2020. máj. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!