Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ért valamit az esemény utáni...

Ért valamit az esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés

Peteérésem utolsó napján együtt voltunk a párommal(peteérésem napjai június 1,2,3,4 és 4.-én 11 óra után volt az aktus) ki szakadt az óvszer.

Rá 16 órára vettem be esemény utáni tablettát.

Használhatott vagy számíthatok terhességre?


2020. jún. 14. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer vettem be ilyet, szinte rögtön az együttlét után, mert észrevettük hogy elszakadt az óvszer - nem lettem terhes.

Viszont az esemény utáni tablettában hatalmas adag hormon van a normál fogamzásgátlóhoz képest, ne lepődj meg azon ha pár hónapra felborul a menstruációd. Nekem mindig is kicsit szabálytalan volt, soha nem tudtam napra belőni, csak 2-3 napos "kb. akkor fog megjönni" időszakot tudtam megjelölni és 7-8 napig tartott. De a tabletta után 3-szor jött meg 3 hetenként ugyanilyen hosszú menstruációval. Aztán volt egy 4-5 hetes üres hónapom, és onnantól visszaállt a korábbi rendszer. Emiatt többet nem is használtam.

De a lényeg, hogy nem estem teherbe.

2020. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Mi egyszer akkor nem védekeztünk amikor kb közben is megjöhetett volna, de azért a biztonság kedvéért 30 óra után csak vettem be... Annyira jó volt, hogy idén kezdi az iskolát.

A te esetedben inkább számítanek terhességre, mint nem

2020. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4 napig van peteérésed?
2020. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Én egyszer vettem be. Nem lettem terhes. A barátnőm már többször is vett be de egyszer se maradt terhes. Szerintem nagyon kicsi rá az esély (persze vannak kivétenék) hogy úgyis teherbe ess.
2020. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!