Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezelni, ha egy...

Hogyan lehet kezelni, ha egy 8 éves fiú csak telefonozna, ha tehetné?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, utálom ezt a kütyüzést. Sajnos az iskolában is a többiek teljesen rá vannak pörögve. Most ügyelet van, lehet bevinni telefont, tabletet és van olyan tanár, aki felől egész nap kockulhatnak.

Sajnos nem tudom máshogy megoldani a felügyeletet. A gyermek kapott kölcsön telefont. Ha nem is vinné, akkor is a másikét bámulná. Próbálom ahhoz kötni, hogy mással is foglalkozzon, olvasson, játsszon, de semmi mással nem foglalkozna. Tudom, hogy nem hagyhatom annyiban, de tiltással még rosszabb eredményt érnék el.

Nem tudom, mit tehetnék.

Ja, és nem adtam babakorában telefont a kezébe, mielőtt valaki ezt gondolná.

Az sem segít, hogy én a hagyományos játékok híve vagyok, a másik szülőnél meg szinte csak gépek vannak, és persze, hogy az a csábítóbb.


2020. jún. 16. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Mettől meddig van ügyeleten?
2020. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is volt baj ez online anyag miatt. Egész nap szinte a kezében volt a telefon.

Most, hogy vége a sulinak egyszerűen elvettem tőle. Mondjuk saját telefonja nincs amit sérelmez is mert a barátnőjének kettő is van. De pont nem érdekel mondtam neki. Pedig csak 8 éves a kislány és egész nap a Facebook meg a Tiktok megy nála. Én nem akarom, hogy nyolc évesen ezekkel foglalkozzon. Rajzolnk szokott és babázni amióta nincs telefon. A levegő jót tesz telefon helyett.

Egy pár napig nyűglődött érte de jobb így.

2020. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez a gondom, hogy az iskolai ugyeletbe a tanar bevitt ps4et es jatszhatnak rajta. Ha nem jatszanak filmet neznek az okostablan.

Borzalmas volt, hogy voros szemmel jott haza. De nem tudom megoldani, maskepp. Nekem nincs szabim. Az apjanak meg szombaton is dolgoznia. Nagyszulok is dolgoznak.

Mar egy hete allandoan megy a vita itthon mert nem engedem jatszani este mar a szamitogepen, mert egesz nap jatszanak a suliban.

Kepes volt egesz nap nyuglodni, veszekedni mert nem jatszhat. Nem erdeklik a rendes jatekok, hiaba ulnek le vele legozni, tarsasozni, semmi.

Ma 2 oran at vergodott a foldon a nappaliban mert nem tevezhetett.

2020. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát, ez elég szomorú. Lehet természetesen kütyüzni, de így beszűkülni rá... Nem is értem a gyerekeket, komolyan. :( Hogyhogy nincs igényük a mozgásra, a szabad levegőre, a barátokkal hülyülésre? Miért nem akarnak legót építeni, vagy könyvet olvasni, filmet nézni, biciklizni, görkorizni, sétálni, kirándulni, fagyizni menni...? Nem értem, hogy lehet, hogy nincs ezer ötletük... Hol csúszott így el a világ?


És ezt tényleg nem úgy értem, hogy soha ne játsszanak a telefonon, vagy a gépen! Nincs azzal semmi baj. De semmire sem jó így rákattanni, csomó minden mást veszítenek vele.


Én a helyedben próbálnék más lehetőségeket adni/mutatni neki. Sokat járnánk jobbra-balra, tartalmas lenne az együtt töltött idő. Ebben a helyzetben nyilván a hétvégéket tudod csak így megszervezni, de legalább akkor ne a telefonnyomkodás jusson eszébe, hanem legyen más szórakozás.


Sokszor azok nyomkodják folyton a telefont, akik amúgy ingerszegény környezetben élnek.

2020. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ezt teljesen átérzem.

Azt is megkapom, hogy de jó xy-nak, az ő szülei ezt is azt is engedik. Elég durva dolgokkal is játszanak, persze én olyat nem engedek, de látja másnál.

Szabi nincs, nagyszülői segítség nincs. Reggeltől zárásig ügyeletben van.


Tásasoznék, kártyáznék, bármi. Semmit nem akar.

2020. jún. 16. 19:29
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
A mi kislányunk még csak 5 éves, de nagyon-nagyon remélem, hogy soha nem lesz ilyen. :(
2020. jún. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem ingerszegény a környezet, sőt. De nem akar semmi mással foglalkozni. Felébred, ez az első gondolata.

A gyerekek egymás között is ilyesmiről beszélnek és persze, ahhoz csapódik, akit ez érdekel. Elmenős programra rá lehet venni, a gondom azzal van, h zárt helyen nem akar/tud mással foglalkozni és nonstop nyűglődés van.

Na meg persze én vagyok a gonosz, aki semmit nem enged. Ez nem így van, de szeret túlozni.

2020. jún. 16. 19:38
 8/17 A kérdező kommentje:
A fiam egyik legjobb haverja egy kislány, aki a legdurvább játékokkal játszik...
2020. jún. 16. 19:39
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Akkor mi is gonoszak leszünk, mert itthon se lesz ilyen, ez tuti biztos. :D
2020. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor nincs más, csak a katonai szigor ezen a téren. Ő még viszonylag kicsi, lehet változtatni. Figyelni kell a napi kütyü használatot. Nem tudom milyen telefonja van, de manapság egyre több okostelefonon van képernyőidő-kezelő. Beállítod, hogy egy nap hány órát használhatja maximum. Még azt is szabályozni lehet, hogy melyik alkalmazással mennyi időt tölthet. Erre vannak külön letölthető appok is, sőt, szülői jelszót is lehet beállítani. Figyelmezteti, hogy mennyi ideje van hátra, és ha letelik, csak az alapvető dolgokat, üzeneteket, tárcsázót tudja használni. Mikor otthon vagy vele, próbálj meg minél több ötletet adni neki, játsszatok, beszélgessetek, sétáljatok.
2020. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!