Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes megtakarítást...

Hogyan érdemes megtakarítást gyűjteni a babának születésétől kezdve? (babakötvény, egyéb számla) Ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
2020. jún. 17. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Én alapvetően nem gondolom jó ötletnek úgy gyűjtögetni, hogy le van kötve és nem tudsz hozzányúlni. Egy gyerekkel kapcsolatban bármikor lehet nagyobb, váratlan kiadás, bármikor beüthet a szar (egyébként is). Fontos azért szerintem a gyerek jövőjére olyan szempontból is gondolni, hogy ne csak később jusson hozzá a pénzhez, hanem legyen fedezet ha bármi történik. Én valószínűleg csinálnék egy plussz számlát amihez ha baj van hozzá lehet nyúlni, ha nincs baj akkor meg x éves korában oda lehet neki adni a pénzt.
2020. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Kötvénnyel jobban jársz.

Takarékszámlának nulla a kamata, viszont vonja a kezelési költséget.

A végén kevesebb lesz, mint amit beletettél.

2020. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a babakötvényt választottuk
2020. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a babakötvényt választottam, de bevallom (csúnyán le is pontoznak majd érte), azért, mert "valamit" szerettem volna, ami legalább egy picit kamatozik is, biztonságos, DE egyszerű. Nem lehet mindenki pénzügyi zseni, én olyan szinten nem látom át ezeket a lehetőségeket, amennyire ideális lenne. A semminél viszont remélem, ez is több, hasznosabb...
2020. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk generalis befektetéses biztosításunk van, abban gyűjtünk a fiúnknak, mióta megszületett havi fix összeget,esetenként lehet pluszban is betenni összegeket, általában az.év végi bónuszokból szoltunk egy nagyobb összeget betenni.. Alacsony és közepes kockázatú befektetésekben, és államgarantált kötvényekben van a pénzünk, évente lehet benne variálni, és 2 év után lehet már kivenni belőle pénzt ha nagyon kellene valamire, de nem tervetünk hozzáányúlni, van likvidebb befektetésünk is. A férjemre van benne életbiztosítás is, ha vele valami történne kapunk x milliót, plusz onnan a biztosító fizeti tovább lejáratig, a gyerek 18éves koráig.

Mi annak ideján felkerestünk egy pénzügyi tanácsadót vele beszéktük át mik a tervek, mennyit szánuni rá, és ök segítettek választani is.

2020. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Mi az Aegon Prémiumnál kötöttünk a gyerekek számára 1-1 megtakarítást. Fix havi díjas, az első évtől van nem lekötött része is, illetve a 3. Évtől a 80%-ához férünk hozzá, ha ne adj isten szükség lesz rá. A portfóliónk 80%-a kötvény, és abszolút hozamu alapokban van, 20% pedig amerikai részvényekben, szóval mondhatni biztonságos.

Ha szeretnéd írj nyugodtan privát üzenetet, és szívesen elküldöm a kapcsolattartóm telefonszámát. :)

2020. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1: a bármi történikre nem a babakötvény való. Az külön ügy, de természetesen illik arra is tartalekolni. A babakötvénynek pont az az előnye is, hogy nem férsz hozzá, így biztosan nem költöd el hirtelen felindulásból.

Vannak emberek akiknek nem fáj havi pár ezret ide rakni de ha egyben látnak 1-2 milliót azt biztosan elszórnák előbb utóbb valami éppen fontosnak tűnő dologra. Nekik pont nagyon jó ez.

2020. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!