Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyitottál babádnak valamilyen...

Nyitottál babádnak valamilyen megtakarítási számlát, vagy gondoskodsz valahogy a jövőjéről? Mit érdemes?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem nyitottunk neki, mert nem biztos, hogy minden hónapban lenne rá elegendő pénzünk. Mi úgy döntöttünk, hogy fontosabb, hogy tudjuk fizetni a hiteleket és a rezsit, illetve ne legyen gond a kosztpénz. A lakáshitel 10 év múlva lejár, a fiunk akkor lesz 12 éves, még bőven lesz időnk félretenni neki pénzt. Gondolom én.

Addig meg biztosítjuk neki a tetőt a feje fölé.

2011. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár mi most tervezzük a babát, de fogunk nyitni! Sajnos a nagymamám meghalt és örököltem utána. Megfogadtuk a férjemmel, hogy ezt a pénzt a gyereknek félretesszük!
2011. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi kulfoldon elunk (Anglia) es nyitottunk neki, szamlat. Itt az a jo, hogy vannak bizonyos uzletek es weboldalak ahonnan ha rendelsz akkor a penzed 2-6%-at a babad szamalajara teszik automatikusan. Ilyenek a babas boltok, next, nagy aruhazak mint pl. tesco, repulojegy foglalas, parkolas, ebay, pelenka vasarlas, mobil telefon feltoltes es meg rengeteg mas. Ugyhogy nekunk szepen gyul megha kicsinkent is. Az az 1-2% is sok ha beleszamoljuk, hogy egy ev alatt mennyi mindent veszunk magunknak es a babanak. Megha csak par filler jon a szamlajara hetente az is rengeteg egy ev alatt. Probalunk mi is rakni ra es a nyagyszulok is de a nagy resze a szukseges vasarlasoktol gyullik ossze.
2011. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a start számlájára rakunk minden hónapban 2000 ft. nem sok, de ez is valami. Most a tesó, hogy megszületik akkor neki is ugyan ennyit fogunk rakni.
2011. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mi nem.

arra jutottunk, hogy a kötelezően fizetendő gyűjtögetés nem szimpatikus (pl.életbiztosítással kombinált megtakarítás). ilyenből nem érdemes lejárat előtt felvenni a pénzt, és nem tudhatjuk hogy mikor lesz szükség a pénzre.


egyéb megtakarítás pl. lekötött betét jó lene, de abban sincs értelme ennyi időn át gyűjteni, mert többet romlik az inflációval, mint amennyit kamatozik.


ja, és több gyereket szeretnénk, mindnek külön rkaosgatni pénzt nem tudnánk.


inkább most mindent beleteszünk a lakásfelújításba. aztán ha egyenesbe jövünk, akkor majd elkezdünk gyűjteni egy kis garzonra, amit a gyerekek használhatnak majd, ha már nagyok.

2011. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem !!

Mikor a nagy született különböző biztosítóktól jöttek hogy kössünk életbiztosítással kombinált szerződést és fizessünk havi 6 vagy 8000 forintot 18 éven keresztül.

Akkor eldöntöttem hogy nem kötök ilyet majd ha 14-15 évesek lesznek akkor nyitni fogok nekik lakás takarék betétet és azt fogom fizetni 5 évig.

2011. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi nyitottunk start számlát a kislányomnak arra fizettünk be egy bizonyos összeget,most kismama vagyok úgyhogy jövőre a kistesónak is befizetjük ugyanezt az összeget.De mi úgy gondoljuk hogy sokat nem érdemes mert meg van határozva hogy mire költheti.Úgyhogy mire nagyok lesznek gyüjtünk nekik egy külön számlán.

De most épp nagy házfelújításba vagyunk úgyhogy oda megy a pénzünk.

A lakástakarék is jó ötlet.

Nekünk is nagyon jó volt hogy tudtunk szülői segítséget kapni.

2011. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.Mi pont egy hete kötöttünk az én nevemre életbiztosítást,aminek ő a kedvezményezettje.20 éves,ha lejár kb.1.700000-1900000 lesz rajta.A férjemnek is van,neki 3 év múlva lesz ugyanennyi és autót tudunk majd rajta venni.Mi amiatt döntöttünk ezmellett,mert ezt kötelezően KELL fizetni,nem majd félreteszek,meg majd berakok...ezt muszáj rakni,remélem ezt a havi összeget mindig félre tudjuk majd tenni,pedig mi most építkezünk.

Még azon gondolkodom,hogy amit ünnepekre kapunk pénzt a családtól,azt a start szla-ra berakjuk neki.Az is valami.

2011. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hallottam már olyat is, hogy babája születésekor vett az apuka 18 db azévi Tokajit. aztán 18 éves korában odaadta, hogy tegyen vele amit gondol (ugye addigra nagy az értéke a bornak.)
2011. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves angliai valaszolo,hogy mukodik pontosan az a dolog amit irtal? En eddig nem hallottam rola,itt elunk kint,3 honapos a kisifam. Koszike az infot! :)
2011. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!