Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baráti alapon mennyit kérnétek...

Baráti alapon mennyit kérnétek/fogadnátok el gyerekvigyázásért?

Figyelt kérdés
2020. jún. 17. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Baráti alapon, ha így szól a megegyezés, akkor abszolút semennyit nem szoktam. Inkább pl kapok olyankor mindig finom kávét, nekem is rendelnek ebédet, stb, tehát nem pénzt kapok, hanem ilyeneket, meg volt, hogy random megleptek egy kis ajándékkal, mert arra jártak és megtetszett nekik, ilyenek:)


Ha meg arról van szó, hogy ők eleve bébiszittert keresnek, én meg eleve olyan munkát, akkor piaci áron vigyázok a gyerekekre, hiszen a pénzmozgás úgyis megtörténik: ők úgyis kifizetik, én úgyis megkeresem, és minek idegenekkel bonyolítsuk le akkor mindezt?


De ez utóbbinál fontos, h az "üzlet" ne menjen a személyes kapcsolat rovására. Mi úgy csináltuk pl, hogy megvolt heti x alkalom fixen, és ettől eltérő esetekben, pl amikor egyszer-egyszer sos kellett nekik pár órás segítség a családból bárki részéről, akkor azt természetesen ingyen csináltam.


De ez mindenkinél máshogy válik be, ez csak az én személyes tapasztalatom.

Esetleg ha rendszeres segítségről van szó, ami már munkaidőben is sokat számít (h ingyen túlzás lenne), akkor a piaci ár ilyen kétharmadát mondanám reálisnak - olcsóbb vagy, mint más, de azért nem is halsz éhen ettől.

2020. jún. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Pesten 2000 Ft a piaci ár, Budán több, főleg ha valamilyen foglalkozást is tartanak a kisgyereknek, vagy valamiért hozzáértés, különleges figyelem kell, vagy nem csak vigyázni / kísérni kell, hanem öltöztetni, pelenkázni, ételt készíteni, stb.
2020. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Baráti alapon semmit.

Ha rendszeres munkaként kellene, akkor meg nem vállalnám el. A barátságot nagyon gyorsan tönkreteszi az ilyesmi

2020. jún. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Baráti alapon? Semennyit. Mi a szomszéddal folyamat egymás gyerekeire figyelünk, ha dolgunk van (nekem másfél éves, neki 3/6/11).

Mikor végez vagy végzek a dolgommal, megyek a gyerekér (vagy ő jön), azt egy kv mellett jót beszélgetünk.

Eszembe nem jutna ezért pénzt kérni. Heti szinten tuti van ilyen

2020. jún. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Mielőtt nálunk is jött volna a baba, a barátaink többször megkértek, hogy vigyázzunk az ő gyerekeikre (babakortól kezdve, tehát pelusozás meg minden volt ott), amíg elmentek moziba-vacsizni-akármi. Sütit, sört, vacsit hagytak nekünk, amíg elvoltak, nekünk ennyi elég is volt. Baráti alapon ennél többet nem is várnék el, és ha esetleg én megkérném őket, hogy vigyázzanak a mi gyerekeinkre, ugyanez lenne a helyzet visszafelé is. Szerintem ez természetes és belefér a normál baráti viszonyba.
2020. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Folyamatosan kellene, heti 5 nap. Igazad van 3-as,így belegondolva! Köszönöm
2020. jún. 18. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!