Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Együtt gondolkozás ötletelés,...

Együtt gondolkozás ötletelés, gyerekvigyázás témakörben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Röviden tömören. 5, 3 és 1 évesek a gyerekeim mivel gyorsan jöttek egymás után viszonylag így kb. 5 éve nem voltunk sehol a férjemmel ketten, 3 ilyen kicsi gyerekkel meg még a bevásárlás is kihívás számomra. A férjem sokat dolgozik hétköznap 8-5ig és 2 éjszakát nem alszik itthon, hétvégék felét dolgozza (szintén nem alszik itthon), felét nem. A lényeg a 2 nagyobbam ovis de szünetekben meg bármi van, mivel itthon vagyok őket küldik haza először.

Az 1 éves értelemszerűen nem jár sehova még. Mostanság érzem azt hogy kezdek besokallni ilyen téren hogy soha egy percet nem töltök egyedül vagy magam dolgával foglalkozva. Szívesen beszélgetnék a férjemmel is vagy mennék el vele vhova. Vagy bármi. Utána mentem a lehetőségeknek mivel nagyszülők nem foghatók be segítség gyanánt.

De. A 2 nagyobb ugyan ovis, de értelemszerűen ovi időben a férjem nem ér rá. Ha nincsenek oviban akkor pedig 3 gyerek felügyelete bébiszitter által 1500 ft/óra. HOgy legyen értelme elmenni az legalább 3-4 óra (még odaérünk ott vagyunk el tudjuk mondjuk kicsit engedni magunkat, majd visszaút) 6 ezer ft kapásból és akkor ez csak egy alkalom volt.

Más mit csinál hogy oldja meg ha nincs segítsége vagy egyszerűen törődjek bele hogy míg kamaszok nem lesznek addig nekem nem lesz magamra/magunkra semmi időnk?

Munkába visszatérés: az én munkahelyem teljes embert kíván, részmunkaidő nincs (műszakolás viszont van), viszont hatalmas a terhelés, a nyomás nagyon szeretem de ezt most 3 kicsi mellett BIZTOSAN meghaladná a képességeimet, plusz úgy érzem nem adna , hanem még jobban kimerítene.


2013. ápr. 4. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsiben van két kisgyerek is, tesőkkel, akikre nem bébiszitter vigyáz, hanem pótnagyi:). Mivel mi is egyedül vagyunk(bár csak egy gyerekkel), megkérdeztem őket, mármint a szülőket, hogy hogyan működik náluk a dolog, szinte egyormán:

a pótnagyit ismerősi körből választották, megbízható, családtalan(vagy unokátlan) nénik. Havi fizetést kapnak(ami természetesen olcsóbbra jön ki mint az órabéres), az egyik családnál heti 3x egész délutánt, a másiknál heti 5 délutánt vannak a gyerekekkel(ők mennek értük oviba, bölcsibe és estig vannak velük). A nénik saját unokaként szeretik a gyerekeket, jó nekik is, hogy nincsenek egyedül, van értelme a mindennapjaiknak, és a gyerekek is sajátként néznek rájuk.

Szerintem ha mi is besokallunk, akkor hasonló megoldást fogunk keresni:).

2013. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De hol lehetne ilyesmit keresni találni? nem budapestiek vagyunk de megyeszékhelyen élünk, és itt csak bébiszitter közvetítő cég van, ahol viszonylag fiatal hölgyek vannak és 1500 ft/óra amit írtam. Plusz mivel ha ez a főállásuk akkor SOK megbízásra számítanak (nekem arra nem futja vagyis ennyi pénzt sokallok érte meg nem is akarom napokra rábízni) ha nem az a főállásuk akkor meg rugalmatlan a dolog tehát nem annyira tudnak alkalmazkodni ahhoz hogy nekünk mikor jó pl.:(

Kérdezősködtem már , tettem ki hirdetést de nem jártam sikerrel hogy esetleg vkinek vmi ismerőse vagy idősebb hölgy pl...

2013. ápr. 4. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is megyeszékhelyen.

Ők ismerősi körben kezdtek kérdezősködni, az egyik néni az apuka barátjának a nagynénje, a másik nénit nem tudom.

Gyanítom, hogy a "fizu" zsebre megy, nem hivatalos.

De ha találtok egy megbízható nyugdíjast, akkor ő szerintem közel nem kér annyit mint egy közvetített szitter. Az biztos, hogy nagyon alaposan meg kell ismerni, megbizonyosodni róla, hogy azt csinálja, amit kértek, és kompetens személy.

2013. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azon még nem gondolkodtál, hogy egy másik családdal összefogva, néha vigyáznátok egymás gyermekeire? Gondolom sokan nem vállalnának három gyereket plusszba, de mondjuk egy szintén három gyerekes házaspár, hasonló cipőben? Havi egy - két alkalom és hasonló korú gyerekek esetén szerintem kivitelezhető lenne.
2013. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!