Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez egy anyukának belefér?...

Ez egy anyukának belefér? Vagy jegeljem a témát?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, de viszont nem szeretnék otthon begyöpösödve lenni, és ugyanúgy szeretném folytatni az anyaság mellett az életem, de úgy, hogy a gyerek ezzel kapcsolatban ne szenvedjen hiányt.

Szeretek bulizni, szórakozni, és csak úgy eljárkálni barátnőkkel ide-oda. Ha már a pici átalussza az éjszakákat, akkor szeretnék egy hónapban 2-3x elmenni bulizni, meg úgy hetente 1-2x elmenni barátnőkhöz, vagy ők jönnének hozzánk. Amint oviba megy, visszamegyek dolgozni, a mostani állásomba, hogy közösségbe legyek és ne hülyüljek bele a gyereknevelésbe. Ha már a kicsi elég nagy lesz, akkor nagyszülőkkel, vagy rokonokkal itthon hagyjuk, és elmennénk az apjával nyaralni. Lenne olyan nyaralás is, ahova mind a hárman jönnénk, de legalább lenne egy olyan, amin csak én és a párom vagyunk.

Anyósom velünk él, ő mondta, hogy nagyon szívesen besegít, amikor sógoromnak született kisfia, akkor nekik is segített, sokszor ő vigyázott a gyerekre. Ő mondta nekem, hogy bármiben szívesen segít, és nem én kényszeríteném rá.


Szerintetek ezért rossz anya lennék? Csak mert nem akarok a gyereknevelés miatt egy házsártos vénasszony lenni már fiatal koromba? Úgy gondolom, hogy minden anyának és minden apának kell egy kis tér, nem lehet állandóan 0-24-ben minden szülő a gyerekkel. Most anyagilag is nagyon jól állunk, vettünk házat is, stb. 25 évesek vagyunk, én szeretnék 30 felett szülni.



2020. jún. 18. 17:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Más az elképzelés és a valóság
2020. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Ember tervez, isten végez. Amíg nincs gyereked, nem tudod, hogy az mivel jár. Innentől fogva nem tudod majd, hogy mindehhez lesz-e kedved, meg energiád, amiket most leírtál. Én sem terveztem begyöpösödött anyuka lenni, mondjuk nekem nem volt ennyire segítőkész anyósom sem, de azt, amit te leírtál, azt biztos nem tudtam volna gyerek mellett megcsinálni. Max. egy héten egyszer elmenni 1-2 órára a barátnőkkel, a bulit meg kb. elfelejthettem volna. Mondjuk nem is vágytam bulizni. Szerintem ha te még ennyire szeretsz barátokkal kimozdulni, ami hangsúlyozom, hogy nem baj, akkor még ne vállalj gyereket. Élvezzétek még a "szabad" életet.

Tudod amikor hetekig éjszakázol, nappal örülsz, ha el tudod látni a napi teendőket és azért a nagymama sem azért van, hogy mindig gyerekfelvigyázzon, nem biztos, hogy lesz kedved és erőd bulizgatni ennyit, meg kimozdulni annyit, amennyit most igényelnél.

Meg teljesen másban fogsz akkor gondolkozni, mint most. De persze, attól, hogy valaki szülővé válik, teljesen elvárható, hogy azért legyen saját élete is, tudjanak gyerek nélkül is kikapcsolódni és bizony akár magunknak szültük a gyerekünket, néha igen is elvárható, hogy a nagyszülőre rábízzuk a gyerekeinket és ettől nem leszünk s..r anyák. :)

2020. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Jó elképzelés, de a hormonok miatt máshogy fogsz reagálni az egész gyermekvállalás témára.
2020. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Csak ne omolj össze, ha ez nem sikerül
2020. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Barmi bele fér, amit te és a partnered akartok és elfogadtok.
2020. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Ez most mi? Már előre dicsekszel hogy te bezzeg nem leszel begyöpösödött sárkány? Oké, egészségedre, mi a kérdés?
2020. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha te heti 2-3x barátnőzöl meg 1x bulizol, az azt jelenti, hogy marad 3 nap a férjeddel. Ő mondjuk heti 2x haverozik. Akkor 1 napot lesztek együtt egy héten és mindketten hullák lesztek a sok programozástól. Arról nem is beszélve, hogy heti 1 este nagyon nem elég egy minőségi kapcsolathoz. Bár nekem nincs gyerekem és én is 25 vagyok, de amit felsoráltál heti 4 nap bulizás meg barátnőzés nekem bele sem férne. Heti 3 edzés meg tanulás vagy nyelvtanfolyam mellett max akkor lenne időm ezekre, ha a páromat teljesen elhanyagolnám. Szerintem rohadt korai neked a gyerekvállalás, ha még így gondolkozol. Heti 1 kimenő belefér egy anyának, de azért a 4 már sok. Főleg, hogy még meg sem született de már lepasszolnád heti 4x + a nyaralásokra. Abból meg az lesz, hogy inkább heti 5-6 és állandóan anyós nyakán lesz a gyerek. Azért szerintem a segítséget nagyon nem így gondolta...
2020. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy heti 1x lenne időm a páromra? Hát nem egész napra tűnnék el a barátnőimmel, max 2 órára mennék át hozzájuk. Bulizni meg nyilván este mennék, és akkor se másnap délután megyek haza. Egyébként meg van ám apja is annak a gyereknek.
2020. jún. 18. 18:24
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Már mitől is lennél jó anya, ha feszt lepasszolod a gyereket, mert neked sűrűn mehetnéked van?

Hát te magad írod, hogy nem tudnál a gyerekkel 0-24-ben lenni... Meg is válaszoltad a kérdésed! Nem bírod a kötöttséget, van ilyen! Inkább tarts kutyát!

2020. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Na felvázolom a heti 1-et akkor, ha nem sikerült felfogni.

Te heti 3x lelépsz a barátnőidhez, ha a férjed hazajött. Biztos lesz kedve munka után pelenkázni, amíg barátnőzöl... Hétvégen meg mész bulikázni, akkor szintén az apa lesz a gyerekkel, másnap másnapos vagy akkor megint. Aztán persze egyenjogúság van ilyenkor, apuka is elmegy heti 2x haverozni, addig te vagy a gyerekkel. Mindent levonva marad heti 1 este, amikor mindketten együtt vagytok. Az meg hogy anyós majd heti 4x vigyáz a gyerekre inkább álomvilág, mert 1 hónap után elege lesz abból, hogy neki szültél gyereket.

Én önző vagyok, ugyanígy lepasszolnám a gyereket, mint te, de legalább reális és belátom, hogy ez a gyereknek sem tenne jót, se a férjemnek, se anyósnak, ezért nem szülök. Nem akarok gyereket, mert nem adnám fel ezt a szabadságot. Te meg szabadságot is akarsz meg azért néha babázgatni is és a 2 együtt nem megy. Hamar válás lenne belőle és akkor se anyós, se férj nem vigyáz a gyerekre, amíg neked mehetnéked van.

Bulizd ki magad és ráérsz 5 év múlva gyereket vállalni, ha majd akkor is akarsz, mert így csak tönkretennéd egy gyerek életét.

2020. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!