Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez egy anyukának belefér?...

Ez egy anyukának belefér? Vagy jegeljem a témát?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, de viszont nem szeretnék otthon begyöpösödve lenni, és ugyanúgy szeretném folytatni az anyaság mellett az életem, de úgy, hogy a gyerek ezzel kapcsolatban ne szenvedjen hiányt.

Szeretek bulizni, szórakozni, és csak úgy eljárkálni barátnőkkel ide-oda. Ha már a pici átalussza az éjszakákat, akkor szeretnék egy hónapban 2-3x elmenni bulizni, meg úgy hetente 1-2x elmenni barátnőkhöz, vagy ők jönnének hozzánk. Amint oviba megy, visszamegyek dolgozni, a mostani állásomba, hogy közösségbe legyek és ne hülyüljek bele a gyereknevelésbe. Ha már a kicsi elég nagy lesz, akkor nagyszülőkkel, vagy rokonokkal itthon hagyjuk, és elmennénk az apjával nyaralni. Lenne olyan nyaralás is, ahova mind a hárman jönnénk, de legalább lenne egy olyan, amin csak én és a párom vagyunk.

Anyósom velünk él, ő mondta, hogy nagyon szívesen besegít, amikor sógoromnak született kisfia, akkor nekik is segített, sokszor ő vigyázott a gyerekre. Ő mondta nekem, hogy bármiben szívesen segít, és nem én kényszeríteném rá.


Szerintetek ezért rossz anya lennék? Csak mert nem akarok a gyereknevelés miatt egy házsártos vénasszony lenni már fiatal koromba? Úgy gondolom, hogy minden anyának és minden apának kell egy kis tér, nem lehet állandóan 0-24-ben minden szülő a gyerekkel. Most anyagilag is nagyon jól állunk, vettünk házat is, stb. 25 évesek vagyunk, én szeretnék 30 felett szülni.



2020. jún. 18. 17:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

Ez így soknak tűnik, előttem már leírták mièrt.

Vàrd ki azt az 5 èvet minimum, aztàn meglàtod, hogy ugyanígy gondolod-e. Neked szerintem mèg bőven èrned kell az anyasàgra.

2020. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen programok mellett te csak biológiailag lennél az anyja a gyereknek!

Amúgy nem irigyellek, hogy anyósoddal együtt éltek! Közös lónak túrós a háta, legyen akármilyen szuper asszony!

2020. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%

Egy másik oldal


A barátnőid is így gondolják?


Lassan ők is le dognak kopni, nem szábnak rád ennyi időt

2020. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
55%

Fognak

Szánnak


Bocsi

2020. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

Azzal tisztában vagy, hogy lehet csak 1,5-2 évesen alussza át az éjszakákat? Azt hogy van apja is cseszheted a hozzátáplálásig ha szoptatsz. Meg ha te este elmész bulikázni, a gyerek attól nem fog később ébredni. Ugyan úgy korán reggel kelni kell hozzá.

Még terhes se vagy és már azon jár az agyad, hogyan passzold le. Inkább jegeld még a dolgot

2020. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell még oda gyerek...Oké ,H segítenek de ennyit nem kell menni.Nekem ez túlzás...Ha mentek is havonta egyszer akkor is a ferjeddel kéne,de hát így is felnő meg úgy is a gyerek.En nagyon ritkán megyek el a gyerek mellől,a barátnőm meg vegigbulizta a gyerekkorukat.Mindenki más..
2020. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%
Hát én nagyon laza anyukának tartom magam, de ezek közül sok még nekem sem fér bele. Fél éves iker fiaim vannak, az elejétől jövök-megyek velük (vírus szezonban itthon maradtunk), bolt, pláza, ebéd, kávé, barátnő, mindent megoldok együtt velük. 2 hónapos korukban elmentem egy koncertre is barátnőkkel, leraktuk a fiúkat aludni, 9-kor mentem 11-re hazaértem (kocsival mentem, nem ittam). Akármikor ráhagyhatom az apjukra őket (szoktam is 2-3 hetente, akkor én ugrom el vásárolni este), de őszintén nincs rá igényem. Én azt szeretem, ha családként vagyunk együtt.
2020. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell egy anyukának 100%-ban a gyereknek élnie, sőt, az a picinek se jó, ha anyuka börtönben érzi magát, de amit leírtál, az szerintem is sok. Mondjuk nekem gyerek előtt is sok(k) lett volna, szóval lehet emiatt is :D Szerintem van egy egészséges átmenet a két véglet között, de ez nem az. Szerintem hetente-kéthetente egy-egy este barátnőkkel kimozdulni neked külön meg a férjednek külön még belefér, illetve alkalmanként (ideális esetben gyakrabban, mint a barátokkal találkozás) megkérni anyóst, hogy vigyázzon a picire, amíg ti ketten vagytok. Belefér az, hogy külön menjetek nyaralni is, de azt sem tudod megvalósítani rögtön a kezdetektől fogva, hogy mondjuk csak egy hosszú hétvégére "leadd" anyósodnak a picit, az is minimum(!!) 1,5-2 év. Addig max pár órára, egy-egy estére lehet magára hagyni, mert még szopizik, mert még csak cicin tud elaludni, mert szeparációs szorongása van, mert fogzik és emiatt nyűgös, mert már megint összeszedett valamit a bölcsiben, meg akármi.

Én nem vártam meg az ovit azzal, hogy visszamenjek dolgozni, és nekem is nagyon készséges anyósom van, plusz a gyerek apja jól mondod, jelen van az életünkben és aktívan részt is vesz benne, de ezek önmagukban gyakorlatilag csak arra elegendők, hogy felnőttként tudjak funkcionálni, nemhogy még heti 3-4x elmenjek barátnőzni meg bulizni.

2020. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ez a heti 3-4 barátnőzés a fura. Mi öten vagyunk egy baráti társaság, sokáig kolléganők is voltunk (nem mind egyszerre, de voltak átfedések). Közülünk csak kettőnknek vannak gyerekeink, a többieknek még nincs. Mégis sokszor azt is nehezen hozzuk össze, hogy havi egyszer mindenki ugyanakkor érjen rá egy esti iszogatasra, beszélgetésre, igazi bulizásra meg mégritkábban, pedig mindannyian szeretünk táncolni, bulizni. Mindannyian dolgozunk napi 8-9 órát, ketten mellette egyetemre is járnak, egynek alkalmi másodállása van. De hogy hétköznap délutánonként szinte soha nem tudunk osszefutni trécselni, az fix. És nem azért, mert be vagyunk savanyodva, hanem mert ilyen ez a hülye felnőtt élet, az embernek sok a dolga, néha pihenne is, lenne a párjával, családjával is, esetleg időnként a rokonait is látni szeretné, szóval nem megy az, amit te itt felvázoltál.

Persze biztos vannak olyanok, akik jobban ráérnek, nem dolgoznak pl vagy mit tudom én, de azért nem ez az átlag szerintem.


A többi viszont, amit írtál, szerintem teljesen reális lehet. Pl hogy amikor ovis lesz, visszamesz dolgozni, hát miért ne mennél? Ebben semmi extra nincs, 2-3 év után az emberek többsége visszamegy dolgozni, mert miért maradna otthon, ha egyszer a gyerek nincs is ott napközben?

Szerintem az is tök rendben van, ha a családi nyaralás mellett van egy "felnőtt" nyaralás is, már persze ha meg tudjátok oldani.

Mondjuk azt azért ne vedd készpénznek, hogy anyós mit ígér, addig bármi lehet. Isten ments, de lehet, hogy addigra már nem lesz mondjuk teljesen egészséges, és nehezére fog esni huzamosabb ideig az unokara vigyázni, vagy akár csak nem fog ennyire ráérni valamiért. Vagy az is megeshet, hogy neked nem fog tetszeni, ahogyan ő a gyerekre vigyáz, ezt nem tudhatod előre. Na meg bármikor jöhet egy olyan is, hogy valamiért máshova költöztök, és akkor borul az egész elképzelés.

Vagy csak simán olyan gyereketek lesz, aki baromira igényel téged/titeket, és jóóó sokáig nem lehet másra bízni, vagy ha igen, akkor energiatok nem lesz eljárkálni, úgy lefaraszt, és inkább pihennetek, ha végre van egy szabad estétek.

Ezek miatt tök felesleges ennyire konkrétan eltervezni, hogy ez így lenne, ez úgy lenne, mert ennek egy igen nagy része nem is rajtad múlik. Azt jó, ha tudod, hogy neked mire van igényed, de ahhoz is kellő önismeret kell, hogy tudd, mennyire tudsz ezekből az igenyekbol hosszabb rövidebb időre engedni, ha a körülmények úgy kívánják.

2020. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%

neked nem hogy gyerek de kutya sem valo még .mert nem ėrtėl meg még rá.

ahogy többiek írták.

2020. jún. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!