Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hany eves koraig felelos a...

Hany eves koraig felelos a szulo a gyermek elhizasaert?

Figyelt kérdés

Hany eves kortol lehet egyenesen a gyereket csesztetni, hogy figyelnie kellene arra amit eszik, es arra, hogy mennyit sportol?


Tehat meddig a szulo felelossege az, hogy a gyerek ne hizzon el?



2020. jún. 23. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Mindig az marad, mert ő tanított neki rossz mintát, elveket, elméleti tudást, rossz szokásokat alakított ki vele. A tapasztalatom az anyaként és nőként is, hogy akinek a családi elvek stabilak, az ha mellékajál is, előbb vagy utóbb visszatalál a megfelelő vágányra, mert a "gyerekkor ízei" nem a zsíros lángoshoz és pörkölt nokedlihez kötődnek, hanem a salátához, csirkéhez és hasonlókhoz. Anya főztje is nagyon fontos tud lenni, ha azzá teszi az anya maga. Ahogy a közös sporttevékenységek is alapvetőek. Nem a gyereket kell beiratni sportra (a semminél az is több), hanem el kell vele menni nagyokat kirándulni, focizni, úszni. Az igen, az nevelés. A többi csak felelősséghárítás.


A gyereket lehet a súlyával cseszegetni, de előbb tükörbe néznék és felmérném a szülői felelősségem abban, hogy hol rontottam el, amikor erre az útra tereltem.

2020. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek egy felsos gyereknel el lehet azzal erni fogyast, hogy ha a szulo hata mogott szapuljuk? Vagy csak onertekelesi problemai lesznek ettol?
2020. jún. 23. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akárki akárkit "cseszeget" vagy "szapul" az teljesen eredménytelen, sőt rosszindulatú kommunikáció. Eredménye pedig nulla lesz a fogyás tekintetében. Igen, lehetnek komoly lelki következményei, ha valaki így beszél egy másik emberrel. Akár gyerek, akár felnőtt.


Te bántasz, vagy téged bántanak?

2020. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Engem bantottak a csaladban 10-14 evesen folyamatosan anya hata mmogott. Azert jott fel a kerdes, mert aki bantott, most ugyan ezt csinalja a sajat gyerekeivel, akik rejtegetik otthon a nasikat. Sajnalom oket.
2020. jún. 23. 15:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is.


Neked mi segített volna akkor? Mert, ha ezt meg tudod fogalmazni, akkor azt most te megteheted azokért a gyerekekért.

2020. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Addig felelős a szülő, míg van rálátása, hogy a többségi időben mit eszik a gyerek.

Pl: egy 14 éves kollégista, aki az ebédpénzt suttyonban nem fizeti be és minden vackot vesz belőle (illetve meghívatja magát a barátaival), már nehezebben kontrollálható.

Egy 10 éves, aki az iskolán kívül 90 %-ban otthon eszik. Azt amit otthon talál, nyilván a szülő felelőssége.

2020. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ok otthon reggeliznek es a menzan esznek majd otthon, en is igy voltam altalanos suliban.


Nekem az segitett, hogy kozepsuliban a barataimmal sokat bicikliztunk, koriztunk, sportos programjaink voltak. Es az evek alatt lementek a kilok.


A kaja nem valtozott amig otthon laktam, a szuleim csak egeszsegtelenul esznek, es mivel sajat keresetem sem volt azt ettem amit adtak sajnos. Meg akkor is amikor az orvosok is szoltak, hogy baj van oda kellene figyelni.


De a mai napig bant, hogy a felnottek engem tiportak a foldbe lelkileg kisgyerekkent, hogy dagadek vagyok es en fogyjak le.

2020. jún. 23. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem 18 éves koráig az, ameddig van ráhatása a gyerekre és nem lesz teljes jogú felnőtt, addig a szülő felelőssége egészségesen tartani.
2020. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért írsz ékezet nélkül, ha szabad kérdezni?
2020. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!